a6300 kamerasına gimbal gerekli mi videolar çekeceğim ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

arkadaşlar ben sony a6300 alacagım sızce ıhtıyacı var mı alayım mı ? gimbal fotoğraf çekecegım ve videoalrda çekecegım vıdeo turlerı youtbede a6300 cınematıc vıdeo o tarzda cekecegım sızce alayım mı gereklı mı lensım 18-105 olacak sabıtleme yok dıye bılıyorum bıde gımbal konularını hıc bılmıyorum hatta bugun ogrendım 500 tl 1000 tlnın altında kalıtelı ne alayım sızce ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yok mu hiç bilen

?

arkadaşlar ben sony a6300 alacagım sızce ıhtıyacı var mı alayım mı ? gimbal fotoğraf çekecegım ve videoalrda çekecegım vıdeo turlerı youtbede a6300 cınematıc vıdeo o tarzda cekecegım sızce alayım mı gereklı mı lensım 18-105 olacak sabıtleme yok dıye bılıyorum bıde gımbal konularını hıc bılmıyorum hatta bugun ogrendım 500 tl 1000 tlnın altında kalıtelı ne alayım sızce ?

Yok mu hiç bilen

?
yardım edebilecek yok mu ?

Son düzenleme:
Stabilizasyon A6300 için sorun. Ama makineyi kullanmayı bilmiyorsanız boşa para yatırmayın. Önce makinenin tüm ayarlarına hakim olmalısınız. Çektiğiniz videoları premier'de de titreşimini azaltabilirsiniz ve kusursuzlaştırabilirsiniz.

Peki birsey daha sorayim a630 youtubede cinematic videolar yazdigimizda asiri kaliteli videolar cikiyor (focus,titresimsiz,goruntu kalitesi ) olarak benim alacagim 18-105 lens ile bu goruntulere yaklasabilir miyim ? O videolarin sonrada editlendigini vs vs biliyorum ama arada asiri fark olmaz degil mi ?

Peki birsey daha sorayim a630 youtubede cinematic videolar yazdigimizda asiri kaliteli videolar cikiyor (focus,titresimsiz,goruntu kalitesi ) olarak benim alacagim 18-105 lens ile bu goruntulere yaklasabilir miyim ? O videolarin sonrada editlendigini vs vs biliyorum ama arada asiri fark olmaz degil mi ?
Elinde çekeceksen olur. gimbel veya slider lazım olacaktır. ekipmana yatırım yapmak gerekiyor ama tam olarak hangi ekipmana yatıracağını bulmak önemli.

Peki ekipmansiz fotograf kalitesi olarak atacagim linkteki ustten 5. maymunlu fotograftaki gibi muthis focus lu muthis kaliteli fotofrafa 18-135 lens ile yaklasabilirmiyim fotograflarda ?

Kadir olayın %30'si makinedir %30'u ekipmanlardır (lensler dahil) %40'ı bilgidir. Ben senin fotoğrafçılık bilgini bilemem. bahsettiğin lesn üst seviye bir lens değil ayrıca. o yüzden zamana yay bazı şeyleri. Öğrenmenin yaşı yok ve deneye deneye bişeyler başarabilirsin. Bahsettiğin makine güzel bir makine ama iyi makine kendisi iyi fotoğraf çekmez, fotoğrafçı çeker.

stat counter