900 TL'ye kadar kulaklık önerisi

Bu konuyu okuyanlar

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Merhaba,

Başlıkta da belirttiğim gibi bütçem 900TL. Oyuncu kulaklığı almak istiyorum. Razer Kraken 7.1 V2 aldım ancak memnun değilim. Oyunlarda ayak seslerini net alamıyorum. Daha öncesinde Razer Kraken 7.1 v1 kullanmıştım çok memnun olduğum için düşünmeden v2 aldım fakat iade edip Razer Kraken 7.1 Tourment Edition almalı mıyım? Herhangi bir markaya karşı ön yargım yok, hepsini eşit değerlendiriyorum. Son zamanlarda FPS oyunlarına çok sardım. Benim için önemli olan oyunlarda ayak seslerini maksimum mesafeden, net ve anlaşılır şekilde duyabilmek.

Anakart: ASUS A320M-E

Şimdiden teşekkürler.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Arctis 7 önerebilirim. Kablolu alternatifi Arctis 5.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Sony WH-CH700N Siyah Kulaküstü Kulaklık

Önerin için çok teşekkür ederim. İnceleyeceğim.

Bu ürün hakkında bilgisi olan var mı? Fiyatı uygun geldi. Asus'un Türkiye garantisi de gayet güvenilir. Kablosuz ve bu kadar uygun fiyat olması hoş. Performansı hakkında bilgisi olan var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arctis 7 önerebilirim. Kablolu alternatifi Arctis 5.

Selam Arctis serisi için sesin çok az geldiğine değiniliyor. Ancak gidip bir denemek istediğim kulaklıklar arasında. Not aldım teşekkürler.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Önerin için çok teşekkür ederim. İnceleyeceğim.

Bu ürün hakkında bilgisi olan var mı? Fiyatı uygun geldi. Asus'un Türkiye garantisi de gayet güvenilir. Kablosuz ve bu kadar uygun fiyat olması hoş. Performansı hakkında bilgisi olan var mı?

Selam Arctis serisi için sesin çok az geldiğine değiniliyor. Ancak gidip bir denemek istediğim kulaklıklar arasında. Not aldım teşekkürler.
Bu fiyata en iyi 7.1 veren cihazlardan Arctis serisi. Corsair Void Pro da tercih edebilirsiniz.
Bu arada Asus garantisi pek de iyi değil :)

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Razer kraken tournament kullanıyorum gerçekten efsane kulaklık yüksek sesleri düşürüp düşük sesleri yükseltiyor 2 3 ev ilerideki sesleri bile veriyor ve thx olduğu için alt üst sesleri çok iyi veriyor.

Arctis serisinin sesleri yani 50mm sürücüden 40mm geçmek sonucu düşük gelebilir ama yeterli seviyede yani arctis 5 ve 7 için sorun yok kendi ses kartları var 3 için ise ya iyi bir anakart yada ses kartı lazım yoksa stereo sesi kısık birşey kullanırsınız bass'ları çok düşük sadece oyun odaklı bir şey ben oyun kadar müzik dinlediğim için razer kraken tournament aldım çok memnunum Corsair void serisi ise hem çok karmaşık hem Dolby olduğu için DTS, THX göre kötü boğuk yani razer kraken Te varken arctis almam şahsen.

İsterseniz özelden veya burdan ayrıntılı şekilde anlatabilirim güzelliklerini arkadaşa aldırdım oda çok beğendi.

Son düzenleme:

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Bu fiyata en iyi 7.1 veren cihazlardan Arctis serisi. Corsair Void Pro da tercih edebilirsiniz.

Ben yaklaşık 7 yıldır ASUS kullanıyorum. Şuana kadar 2 kere sorun yaşadım. Ekran kartı ve anakart olmak üzere. İkisinide garantiye gönderdiğim de 15 gün bile olmadan sıfır ürün yollamışlardı. Ancak bu kulaklık için çok fazla kullanımı yorumunu ulaşamadım. Ve yazılımı en son 2016'da güncelleme almış.

Razer kraken tournament kullanıyorum gerçekten efsane kulaklık yüksek sesleri düşürüp düşük sesleri yükseltiyor 2 3 ev ilerideki sesleri bile veriyor ve thx olduğu için alt üst sesleri çok iyi veriyor.

Arctis serisinin sesleri yani 50mm sürücüden 40mm geçmek sonucu düşük gelebilir ama yeterli seviyede yani arctis 5 ve 7 için sorun yok kendi ses kartları var 3 için ise ya iyi bir anakart yada ses kartı lazım yoksa stereo sesi kısık birşey kullanırsınız bass'ları çok düşük sadece oyun odaklı bir şey ben oyun kadar müzik dinlediğim için razer kraken tournament aldım çok memnunum Corsair void serisi ise hem çok karmaşık hem Dolby olduğu için DTS, THX göre kötü boğuk yani razer kraken Te varken arctis almam şahsen.

İsterseniz özelden veya burdan ayrıntılı şekilde anlatabilirim güzelliklerini arkadaşa aldırdım oda çok beğendi.

Evet THX gerçekten güvenilir bir marka. Razer'ında kalitesini çok beğeniyorum. Şuanda zaten Razer Mamba TE ve Ornata Chroma kullanıyorum. Ancak kanımca bu fiyat aralığında ki tüm kulaklıkların performansının aynı olduğunu düşünüyorum. Fark ediyorsa bile çok küçük detaylar kağıt üzerinde. Hissedilen tek şeyin konfor olduğu kanaatindeyim. Tabi yanılıyorda olabilirim. Bilmiyorum. Karar verebilirsem, buradan aktarıdım son durumu. Yorumun için teşekkür ederim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yüksek ses olayını anlamıyorum. Arctis 5 kullanıyorum sesi %20 den fazla açamıyorum genelde %10-15 arası kullanıyorum. Daha yüksek sesli isteyenler %30-40 civarı açar yine halleder işini diye düşünüyorum. Benim tavsiyem Arctis 5 2019 veya Arctis 7 olur. Bu arada Arctis serisi mikrofon olarak bana kalırsa piyasadaki en iyi kulaklıklardan birisidir.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Bu sabah Arctis 5 deneme şandım oldu. Ses sorunuyla karşılaşmadım. Konforu ve ses kalitesi ilk mesajımda da belirttiğim gibi zaten bu fiyat aralığındaki kulaklıklar için üç aşağı beş yukarı aynı oluyor. İnsanlar basslarının kötü olduğunu söyledi fakat ben spotfy ile denediğimde (kraken 7.1 v2 kullanan birisi olarak) basslarının kötü olmadığına kanaat getirdim. Yine de fiyatının performansının bir tık üstünde olduğunu düşünüyorum ancak dolarında bunda payı var. Sanırım tercihimi Kraken TE'den yana kullanacağım. Razer Mouse ve Klavye kullandığımdan hem seti tamamlamak hemde tek bir yazılım üzerinden 3 aygıtıda kontrol etmek işime gelir.

Not: Yine de aklımda bu fiyata 60mm sürücü ye sahip ve Wireless olup bu fiyat aralığında yer alan ASUS ROG STRİX WİRELESS da var ancak internette hakkında çok fazla içerik olmadığından güvenip tercih edemiyorum. Kulaklık almak istiyenler için belki bir alternatif olabilir.

İlginiz için hepinize çok teşekkür ederim.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Razer Te tarafından hiç pişman olmayacaksınız ama ilk 3 gün falan alışma süreci var acele etmeyin yani ben sadece akşamları 4 saat falan kullandığım için 3 gün falan sürdü siz aralıksız 1 gün oynarsanız alışırsınız.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
En az bir hafta denerim zaten. Sonrasında fikrimi belirtirim :)

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122

Selam önerin için çok teşekkür ederim. Cloud II' nin kötü bir kulaklık olduğunu düşünmüyorum ancak şuan da fiyatı güncel kulaklıklar ile aynı. Ayrıca bir yazılım desteği yok. Onu almak varken Artics 5 veya Kraken T.E tercih etmek daha makul geliyor.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Bende kulaklik bakmaya basladim. Elimdekinin kablosu pert oldu :D.
MSI DS502 dusunuyorum. RW1 kullaniyorum su anda Bass icin alacagim. Bende onerilere acigim yani :D.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Sadece şarkı içinse bass'ları için acaba yeniden alsam mı diye düşündüren monster virtual öneririm bozulma yok patlama yok rahatsızlığı yok oyundan fazla müzik dinlettiren tek kulaklik bana yatıp kafama takıyordum ? titreşimi var filmlerde başka bir zevk veriyordu öneririm.

Son düzenleme:

GİZLİ İSİM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba,

Başlıkta da belirttiğim gibi bütçem 900TL. Oyuncu kulaklığı almak istiyorum. Razer Kraken 7.1 V2 aldım ancak memnun değilim. Oyunlarda ayak seslerini net alamıyorum. Daha öncesinde Razer Kraken 7.1 v1 kullanmıştım çok memnun olduğum için düşünmeden v2 aldım fakat iade edip Razer Kraken 7.1 Tourment Edition almalı mıyım? Herhangi bir markaya karşı ön yargım yok, hepsini eşit değerlendiriyorum. Son zamanlarda FPS oyunlarına çok sardım. Benim için önemli olan oyunlarda ayak seslerini maksimum mesafeden, net ve anlaşılır şekilde duyabilmek.

Şimdiden teşekkürler.
Bir üredir Rampage SN-RX9 Kullanıyorum Fiyat Çok Depil Uygun Denebilir 250-300 Tl Kafam Kadar Padleri Rahat RGB Yok Kalite Güzel Ama RGB Yok

EnesSDN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Selam önerin için çok teşekkür ederim. Cloud II' nin kötü bir kulaklık olduğunu düşünmüyorum ancak şuan da fiyatı güncel kulaklıklar ile aynı. Ayrıca bir yazılım desteği yok. Onu almak varken Artics 5 veya Kraken T.E tercih etmek daha makul geliyor.
Önemli değil. Ben de actris 5 öneririm ama yazanlar olduğu için cloud 2 yazdım

Eski olduğu için kötü olduğu anlamına gelmiyor.
Efsaneler ölmez ?

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Yazı tura atıp alacağım ya biraz bodoslama olacak. Ya Kraken TE yada Artics 5. Artic 5 çok konforlu geliyor. Tek eksisi bir miktar bas. Kraken'in de bendeki artısı Razer Ekipmanlarımın oluşu.

Pixilt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,

Şimdiden teşekkürler.
Hyper X revolver almazsan hata edersin

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Razer TE, Kraken V2 ile aynı tip ürün. Şuan da v2 kullanıyorum kulaklarım çokta rahat değil açıkçası. Yarın Arctis 5 sipariş edip deneyeceğim beğenmezsem iade eder TE alırım.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
A
Razer TE, Kraken V2 ile aynı tip ürün. Şuan da v2 kullanıyorum kulaklarım çokta rahat değil açıkçası. Yarın Arctis 5 sipariş edip deneyeceğim beğenmezsem iade eder TE alırım.
Öyle arctis denerseniz zaten hoşunuza gider kötü kulaklık değil sesi de gayet yeterli 40mm sürücüye göre ama film, müzik keyfi yok siz denemiş sevmişsiniz o tarafını ama thx kadar güzel değil yani sesleri.Düşmanın sizden haberi yokken siz onu 2, 3 ileri evden duyuyorsunuz çok büyük bir avantaj.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360

Asusla garanti kapsamında bir sıkıntımız olmuştu... Kendilerine selamlar.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
A
Öyle arctis denerseniz zaten hoşunuza gider kötü kulaklık değil sesi de gayet yeterli 40mm sürücüye göre ama film, müzik keyfi yok siz denemiş sevmişsiniz o tarafını ama thx kadar güzel değil yani sesleri.Düşmanın sizden haberi yokken siz onu 2, 3 ileri evden duyuyorsunuz çok büyük bir avantaj.

Zaten filmi kulaklık ile izlemekten hoşlanmıyorum. Şöyle yayıla yayıla izlemek daha çok cezbediyor beni. Fakat beni üzen kulaklarımın Kraken içerisinde daha etmemesi. 2 saat kullandıktan sonra kulaklarımın arkasını ağrıtıyor. Benim kulaklar biraz kepçe belki ondan olabilir. Ses konusuna gelirsek THX'in normal de nasıl bir firma olduğunu ve kalitesini biliyorum ancak konfor benim için daha ağır basacak sanırım. Nihayetinde rahat etmedikten sonra performans beni tatmin etmeyecektir. Ayrıca o kadar büyük bir fark olduğunu da düşünmüyorum ben açıkçası. Belki maksimum ses düzeyi sürücü sebebiyle değişebilir tabi.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Kraken TE satın aldım.
2-3 haftaya videolu inceleme yayınlarım.
Eve gidiyorum şu an kutuyu açmak için can atıyorum. Bakalım ne çıkacak içinden.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Kraken TE satın aldım.
2-3 haftaya videolu inceleme yayınlarım.
Eve gidiyorum şu an kutuyu açmak için can atıyorum. Bakalım ne çıkacak içinden.

Hayırlı olsun. O kadar bekletme bizi. Hem Arctis kullandın uzun bir süre.. Ben iki ürün arasındayım şuan da Razer Kraken TE veya Arctis 5 objektif bir şekilde incelersen belki karar vermemde yardımcı olursun :p

Pixilt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hayırlı olsun. O kadar bekletme bizi. Hem Arctis kullandın uzun bir süre.. Ben iki ürün arasındayım şuan da Razer Kraken TE veya Arctis 5 objektif bir şekilde incelersen belki karar vermemde yardımcı olursun :p
Hyper x revolver bak bence

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Baktım da nedense itici geliyor HyperX. Önerin için yinede çok teşekkür ederim :)