850 beygirlik canavar

Bu konuyu okuyanlar

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
26 Haziranda Colorado’daki dünyanın en ünlü, zorlu ve tanınmış tırmanma yarışı olan Pikes Peak International Hill Climb’da mücadele etmeye karar veren Duster, o mütevazı görüntüsünden kurtulup adeta “çığrından çıkmış” bir hale getirilmiş. Buzda koşulan “TrophÈe Andros” yarışlarında üç kez şampiyon olan Jean-Philippe Dayraut pilotajında mücadele edecek bu Duster yere yakınlaştırılıp, aerodinamik parçalarla desteklenmiş. Çünkü kaputunun altında, hiç de azımsanmayacak bir güç bcarındırıyor. Tamı tamına 850 HP. Nissan GT-R’da kullanılan 3.8 litrelik V6 motor, Duster için tamamen yeni baştan yaratılmış. Motora gücün yanı sıra değişken hava koşulları ve basınçta performansından ödün vermemesini sağlayacak eklemeler yapılmış. 6 ileri yarış tipi şanzımana sahip araç, toprak dağ yolunda 200 km/s yapacak kabiliyette. Onun için de adı “No Limit” yani “Limitsiz” bir sınır tanımayan... Bu arada Renault ve Dacia, Amerika’da satılmıyor...

bu-duster-limit-tanimaz-in-teki--1380093.Jpeg

duster_no_limit.jpg

duster_no_limit_2.jpg

KAYNAK

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Bu arabayı seviyorum fiyatına göre çok güzel bir araç bence ki bu modifiyeli halide beni benden aldı.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Daciayı görünce çok şaşırdım. Ucuz ama ama kaliteside bi o kadar düşük dayanıklı değil.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Vay be çok şaşırdım başlığı okuduğumda bununla karşılaşacağımı sanmıyordum.Ama şuan şaşırmamın bir anlamı yok yarışta başarılı olacak mı onu merak ediyorum rica etsem yarışın sonucunuda bildirir misin ?

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
görünce şaşırdım... dacia o halde... süper ötesi olmuşşş paylaşım için teşekkürler.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Yolda dağılmasında..:D