8 plus sorunları

Bu konuyu okuyanlar

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
8 plus ekran ana menüdeyken dönmüyor, şarjdan çektikten sonra ayarlardan pile girdiğimde kullanım vs yazmıyor dün hafif kastı telefon şarjdan alınca kasması geçti ve şarjı gerçekten hızlı gidiyor ya da bana öyle geliyor. 1-2 gündür kullanıyorum servise vermeli miyim sürüm 11.2.1 sanırım en son ki değil ama. Ne önerirsiniz sürümle mi alakalı? (artık kasmıyor ama yeni ürünün kasması beni çok şaşırttı şimdi düzgün)

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Kesinlikle garantiye ver bu konularda apple ilgilenecektir.Sonuçta o kadar para veriyosun.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Sorunlar devam ediyorsa Ya ios'tan kaynaklanıyor yada cihazda problem var demektir servise baktırmakta fayda var

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Kesinlikle garantiye ver bu konularda apple ilgilenecektir.Sonuçta o kadar para veriyosun.
garantiye verirken bunları mı söylücem? sonuçta sürümden kaynaklıyor diyip güncelleyip verebilir haksız mıyım? bide fixpack var bende apple ye mi veriyim

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sorunlar devam ediyorsa Ya ios'tan kaynaklanıyor yada cihazda problem var demektir servise baktırmakta fayda var
devam etmiyor ama kasması canımı çok sıktı şarj ettikten sonra kasmadı ama ilk başta niye kastı hala aklım almış değil. servise verdim diyelim kaç gün sürer cevap vermeleri telefonu geri göndermeleri vs

mesela yeni telefon verdiler diyelim ben o kadar arka ve öne cam taktım diamond protect vs yaptım apple bunların parasını verecek mi birde

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
garantiye verirken bunları mı söylücem? sonuçta sürümden kaynaklıyor diyip güncelleyip verebilir haksız mıyım? bide fixpack var bende apple ye mi veriyim

devam etmiyor ama kasması canımı çok sıktı şarj ettikten sonra kasmadı ama ilk başta niye kastı hala aklım almış değil. servise verdim diyelim kaç gün sürer cevap vermeleri telefonu geri göndermeleri vs

mesela yeni telefon verdiler diyelim ben o kadar arka ve öne cam taktım diamond protect vs yaptım apple bunların parasını verecek mi birde

Söz konusu kasmaysa yapacak bir şey yok

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
devam etmiyor ama kasması canımı çok sıktı şarj ettikten son
Söz konusu kasmaysa yapacak bir şey yok
artık kasmıyor bi işte dün kastı sonra teli ilk defa şarj ettm düzeldi. bu arada 11.2.1 deyim pil ondan görünmyüormu diğer sorunlarda ondan herhalde ama 11.2.2 kötü diyolar güncellemeli myim sizce?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
devam etmiyor ama kasması canımı çok sıktı şarj ettikten son

artık kasmıyor bi işte dün kastı sonra teli ilk defa şarj ettm düzeldi. bu arada 11.2.1 deyim pil ondan görünmyüormu diğer sorunlarda ondan herhalde ama 11.2.2 kötü diyolar güncellemeli myim sizce?
Yapacak bir şey yok güncelleyeceksin telefonunun iyiliği için

appleali0

Asistan
Reaksiyon puanı
17
direk git apple serviceye ver böyle olmaması gerekiyor

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
8 plus ekran ana menüdeyken dönmüyor, şarjdan çektikten sonra ayarlardan pile girdiğimde kullanım vs yazmıyor dün hafif kastı telefon şarjdan alınca kasması geçti ve şarjı gerçekten hızlı gidiyor ya da bana öyle geliyor. 1-2 gündür kullanıyorum servise vermeli miyim sürüm 11.2.1 sanırım en son ki değil ama. Ne önerirsiniz sürümle mi alakalı? (artık kasmıyor ama yeni ürünün kasması beni çok şaşırttı şimdi düzgün)

ana menüde dönmeme özelliği pasif durumda olabilir. ilk başta bunu kontrol edin.

arka planda çok program açıksa ve kapatılmamaışsa ram de boş yer kalmadığından kasması ve şişmesi normaldir. Arada tüm uygulamaları bile kapatmış olsanız ram temizleme yapın. ram temizleme yapmak için kapatma tuşuna bas; kapat yazısını görünce orta tuşa basarak bekle. ana ekran geri gelince ram temizlenmiş olacaktır. bir deneyin bakalım sorunlarınız devam edecek mi.

güncel sürümleri kullanmanızı öneriyorum.

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
cevap için teşekkürler. pil kullanımı dk si yazmama sorunu 11.2.1 de varmış zaten sanırım ana menüde ekran dönmemesi de varmış. martta çıkacak olan güncellemeyi yapabilirim düzelirse apple ye gitmem. ayrıca iphone yi pc ye bağlayıp neler yapmalıyım sizce ne önerirsinz güncellemeden başka

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
cevap için teşekkürler. pil kullanımı dk si yazmama sorunu 11.2.1 de varmış zaten sanırım ana menüde ekran dönmemesi de varmış. martta çıkacak olan güncellemeyi yapabilirim düzelirse apple ye gitmem. ayrıca iphone yi pc ye bağlayıp neler yapmalıyım sizce ne önerirsinz güncellemeden başka

telefonunu sıfırlamayı dene belki işe yarar

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
iphone x kullanısı olarak bilgisayara nerdeyse hiç bağlamıyorum. resim, müzik atarken airdrop (macbook kullandığım için) kullanıyorum. yedeklemeyi icloud üzerine yapıyorum. onun dışında dediğim gibi bilgisayara ihtiyaç kalmıyor. bilgisayarınızda windows işletim sistemine sahipseniz itunes kurup; resim; müzik atabilir ve yedeklemeyi bilgisayara yapabilirsiniz. onu dışında herhangi bir problemle karşılaşırsanız burdan yardımcı olabilirim.

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
telefonunu sıfırlamayı dene belki işe yarar
teşekkürkler size son bir sorum kaldı. fabrika ayarlarına geri dön ile bu kaaptma ile ses kapama tuşuna basıp telefonu resetle arasındaki fark naedir?

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
cihazı kutudan ilk aldığın hale döndürmek istiyorsan; ayarlar - genel- sıfırla - tüm içerikleri ve ayarları sil yapın. öbür tarif ettiğiz kapatma tuşu+ses tuşu zorla kapat anlamına geliyor. çok kullanmamanız tavsiyemdir.

eminusta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
8 plus ios 12.2.2 sürümünü kullanıyorum. Pil konusunda gayet başarılı ben bir sıkıntı yaşamadım. Bence güncellemenizde fayda var. Hatta güncellemeyi itunes üzerinden yapabilirsiniz apple'ın sorun yaşayan kullanıcılara bunu önerdiğini biliyorum. Bu tarz kasma sorunları genellikle yazılımsal oluyor.

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Ses tuşu ve güç tuşu bildiğimiz bilgisayardaki reset tuşunun görevi yeniden başlatıyor. Biraz daha bekle önümüzdeki günlerde bir güncelleme gelecek. Ama o güncellemeyi itunes üzerinden pc de yap. Bütün olarak indirip kursun. Sorun hala geçmez ise direk olarak servise götür. Yazılımda problem varsa hard reset yani fabrika ayarlarına dönme çözüm olmaz çünkü sadece sıfırlıyor yazılımı tekrar yüklemiyor.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
teşekkürkler size son bir sorum kaldı. fabrika ayarlarına geri dön ile bu kaaptma ile ses kapama tuşuna basıp telefonu resetle arasındaki fark naedir?

Hard reset atmak daha etkili olabilir yazılımsal problemlerde ufak problemlerde ise sıfırlama daha uygundur

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
hepinize çok teşekkrürler emek verip yazıyorsunuz ama bir sorun daha oldu sanırsam şöyle ki bende düşük güç modunda siri çalışıyor dün düşük güçte siri çalışmıyordu. sizde de öyle mi düşük güçte çalışıyor mu yoksa bi sorun mu bu

eminusta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
hepinize çok teşekkrürler emek verip yazıyorsunuz ama bir sorun daha oldu sanırsam şöyle ki bende düşük güç modunda siri çalışıyor dün düşük güçte siri çalışmıyordu. sizde de öyle mi düşük güçte çalışıyor mu yoksa bi sorun mu bu
Bende çalışıyor

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
bende artık çalışmıyor :D