7500 TL'ye kadar laptop tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Merey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İyi forumlar. Başlıkta belirttiğim gibi 7500 tl ye kadar bir laptop arıyorum. Gönlüm Msi dan yana gerek soğutma olsun gerek malzeme kalitesi olsun.

MSI GS63 STEALTH 8RE-037XTR i7-8750H 16GB 1TB 128GB SSD 6GB GTX1060 15.6 120Hz 3ms FreeDOS

Bu modeli hepsiburada üzerinden indirimlerle 1 hafta öncesin de 7000 tl ye gördüm gene indirime gireceğini düşünüyorum.

Asus ROG GL503VS-EI010T Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB Fiyatı

Bu laptop da indirime girebiliyor gtx 1070 olması beni cezbediyor yanın da uygun bir ssd alınarak kullanabilirim fakat asus da ısınma problemi yapar diye korkmuyor değilim.

Bu laptoplar hakkında görüşlerinizi almak isterim hangisi ileriye dönük daha mantıklı bir seçim olur gerek malzeme kalitesi olsun gerek ısınma gerek oyun performansı ve yahut bu laptoplara alternatif olarak sunabileceğiniz laptoplar var mıdır ?

Not1: işim gereği çok seyahat ediyorum ve buralar genellikle sıcak yerler oluyor
Not2: Monster önermezseniz sevinirim

Merey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Teşekkür ederim yorumunuz için fakat dell laptopun inceleme videosunu izledim youtube üzerinden gpu sıcaklığı 95 dereceleri gördü onun için içime sinmedi
Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum çünkü Dell 7567 serisinden beri kendi kategorisinde en iyi soğutmalardan birini sunan marka. Ben kendim 7567 modelini kullanıyorum zaten sıcaklık 75 dereceleri geçmiyor. Bu videoyu izlemenizi öneririm ki o sıcaklıkların olmadığı ortada zaten. Stres testinde bile CPU anca 87 dereceye ulaşmış ki hiçbir oyun stres testi kadar yoramaz bilgisayarı.

Merey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum çünkü Dell 7567 serisinden beri kendi kategorisinde en iyi soğutmalardan birini sunan marka. Ben kendim 7567 modelini kullanıyorum zaten sıcaklık 75 dereceleri geçmiyor. Bu videoyu izlemenizi öneririm ki o sıcaklıkların olmadığı ortada zaten. Stres testinde bile CPU anca 87 dereceye ulaşmış ki hiçbir oyun stres testi kadar yoramaz bilgisayarı.

Benim gördüğüm g3 modeliymiş. Özellikler aynı ama kasa tipi farklı ondan kaynaklı herhalde bu ürünün ekran hz/ms oranını biliyor musunuz ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Benim gördüğüm g3 modeliymiş. Özellikler aynı ama kasa tipi farklı ondan kaynaklı herhalde bu ürünün ekran hz/ms oranını biliyor musunuz ?
60 Hz panel bulunuyor. Gönül tabi MSI ister ama o indirim çok nadiren olur yani önümüzdeki 2-3 ay içinde olacağını sanmam kesinlikli. KDV indirimi olsa bile o modelin indirime girmeme şansı var çünkü her model indirime girmiyor.

Merey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
60 Hz panel bulunuyor. Gönül tabi MSI ister ama o indirim çok nadiren olur yani önümüzdeki 2-3 ay içinde olacağını sanmam kesinlikli. KDV indirimi olsa bile o modelin indirime girmeme şansı var çünkü her model indirime girmiyor.
Desenize büyük balığı kaçırdık ? tekrardan teşekkürler yorumunuz için g5 modelini düşüneceğim ama ekran beni biraz hayal kırıklığına uğratmadı değil eğer 2-3 hafta içinde indirime girmezse dell'i tercih edebilirim

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Desenize büyük balığı kaçırdık ? tekrardan teşekkürler yorumunuz için g5 modelini düşüneceğim ama ekran beni biraz hayal kırıklığına uğratmadı değil eğer 2-3 hafta içinde indirime girmezse dell'i tercih edebilirim
Bu işler böyle yapacak bir şey yok maalesef :) Ekran zaten standart yani MSI orada farkını koyuyor :)

Merey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3