Bu konuyu okuyanlar

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle merhaba arkadaşlar.Uzun bir süredir yazın alacağım bilgisayarı araştırıyorum.Bilgisayarı elden almak istediğim için İtopya'dan topluyorum.Aşağıdaki gibi bir bilgisayar topladım ama fiyat aşıyor... Bütçem 6800 tl civarı. Sizce sistem nasıl olmuş. Nelerden kısmam lazım ? Veya neleri değiştirmem lazım ? Lütfen yardım edin!
71893

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
bu sistem güzel ancak illaki bir şeylerden kısmak gerekseydi bence anakart veya ekran kartı derdim. nvidia yerine amd tercih ederim rx 590 gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada hayırlı olsun bizimde olur inşallah dostum :)

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Anakartı belki şu yapabilirim
MSI A320M PRO-M2 V2 AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200MHz (OC) VGA DVI HDMI Anakart
ama bunun soğutması ve ram slot sayısı biraz sıkıntı
Ekran kartı içinde ventus versiyonunu alabilirim ama o da içime sinmiyor :)
Sence başka nereden kısabilirim ?

Yeni gördüm mesajı. İNŞ daha güzelleri sizin olur...

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
Anakartı belki şu yapabilirim
MSI A320M PRO-M2 V2 AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200MHz (OC) VGA DVI HDMI Anakart
ama bunun soğutması ve ram slot sayısı biraz sıkıntı
Ekran kartı içinde ventus versiyonunu alabilirim ama o da içime sinmiyor :)
Sence başka nereden kısabilirim ?

Yeni gördüm mesajı. İNŞ daha güzelleri sizin olur...
güzel bir anakart. ram sıkıntı değil 2 slot yeterli olacaktır 8x2 için.sonradan ekleme istiyorsanız 4 lü bulabilirim dostum.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Ben sana söyleyim aldığın siteyi degiştir.Fiyaylar çok uçuk.İncehesap şuan piyasanın en iyisi.Yok ben burdan alacağım dersen.Anakartı gigabyte alarak tasarruf edebilirsin.Kasa ve güç kaynağına da 1000tl verilmez.Daha uygun seçeneklere bak.Ayrıca 240gb m2 yerine 480 sata ssd almak daha mantıklı.

71899

Kasa tercihi sana kalmış.7500 harcamak istoyorum dersen 2070 hatta 2080e çıkılabilir.Sistemde 960gb ssd var.2080 için ssd den kırpabilirsin.

Son düzenleme:

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sistemi elden alcağım için ince hesap uymuyor bana. Bir de şu inno3d kart çok hoşuma gitmiyor.
Acaba vatandan toplasam fark eder mi? Acaba zahmet olmazsa bana vatandan bir pc toplar mısınız?
Son olarak sizce 500 gb ssd yeter mi? Battlefield 5 pubg lol apex legends gibi oyunlar ve sistem için yeterli olur mu? Zaten oyun oynamak amacım

güzel bir anakart. ram sıkıntı değil 2 slot yeterli olacaktır 8x2 için.sonradan ekleme istiyorsanız 4 lü bulabilirim dostum.
Zahmet olmazsa bir bakar mısın ?
Bir de ekran kartı gigabayt nasıl?

Son düzenleme:

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Sistemi elden alcağım için ince hesap uymuyor bana. Bir de şu inno3d kart çok hoşuma gitmiyor.
Acaba vatandan toplasam fark eder mi? Acaba zahmet olmazsa bana vatandan bir pc toplar mısınız?
Son olarak sizce 500 gb ssd yeter mi? Battlefield 5 pubg lol apex legends gibi oyunlar ve sistem için yeterli olur mu? Zaten oyun oynamak amacım

Zahmet olmazsa bir bakar mısın ?
Bir de ekran kartı gigabayt nasıl?
7650 tlye vatandan topladım.İşlemci ryzen 5 2600 anakart gigabyte b450m ds3h ekran kartı msi ventus rtx 2070 8gb ssd toshiba 480 gb ram gskill ripjaws 2x8 3000mhz kasa rampage cobra 600w.

İnno3d asrock gigabyte zotac sağlam markalar.

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Güzel toplamışsın rtx 2070 bana fazla gelir ama rtx2060 yapıp fiyatı 7000 e getirebilir misin?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
7000 tl ye bi makina topluyayım size.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Güzel toplamışsın rtx 2070 bana fazla gelir ama rtx2060 yapıp fiyatı 7000 e getirebilir misin?
Aga o zaman 2070 yerine zotacın 2060ını tak.Kasa ve psu olmadan 5848 tl yapıyor.1200tl kalıyor.480 gblık toshiba ssden 2 tane al 960 gb olsun.2 ssd yapınca 700tl kasa ve psuya kalıyor.Zevkine göre kasa al.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
7000 e de gerek kalmadı,6800 TL ye ,1 TB M.2 SSD li ,anakartların en güçlülerinden birisi ile.Bi bak istersen.

71904

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bunu Vatan veya İtopya'dan toplayabilir misiniz?

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Adam vatandan istiyor.Yoksa incehesap dan 2080li bile dizilir.
Beyler ilk defa pc topluyorum yayıncı felan değilim sadece kendi oyunumu oynamak istiyorum. Sıkıntı çekmemek için kaliteli ürünler almak istiyorum. Sizi de anlıyorum ve size hak veriyorum âmâ yukarıda yazdığım gibi bir durum söz konusu. İkinci olaraksa sistemi elden almak istiyorum ki sıkıntı çıkmasın. Bu arada herkese bolca teşekkür ediyorum .

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
itopyadan düşündüğünüze göre,istanbuldasınız. Sinerjide elden alma imkanı var .

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Boş verin ben dedim her oyun kaldırıyor
Sisteminiz fiyat açısından çok güzel âmâ zaten yanda uzun çabalar sonucu biriktirdiğim 7000 tl varken hepsini güzelce harcamak istiyorum
Bir de attığınız sistemde bana uymayan yerler var bunlardan bir kaçı: ssd yok
Ram 8 gb
Ekran kartı rx580
Bunlar gibi şeylerin para varken olabildiğince yüksek tutmak istiyorum ki oyunlarda yüksek fps alayım
Ama yine de teşekkürler...
Bu arada o site yukarıda yazdığım gibi bana uymuyor

Gelecekte dolar yükselecek gibi duruyor 5 yıl sonra gene değiştirmek zorunda kalacak o yüzden para yarı cepte kalsın
Ben de 10 yıllık pc var şu an :D ve hala taş gibi tabi lol dışında oyun açmıyor
O yüzden çok kaliteli alıp bi 10 yıl kullanırım kasayı

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
Sisteminiz fiyat açısından çok güzel âmâ zaten yanda uzun çabalar sonucu biriktirdiğim 7000 tl varken hepsini güzelce harcamak istiyorum
Ram 8 gb
Ekran kartı rx580
Bunlar gibi şeylerin para varken olabildiğince yüksek tutmak istiyorum ki oyunlarda yüksek fps alayım
itopya güzeldir ancak fiyatları açısından birazcık pahalıdır.karar senin incehesapda sıkıntı çıkmaz kutularını ayrı kasayı ayrı gönderiyorlar diye biliyorum.

Orhan Tepe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ram 8 gb
Ekran kartı rx580
[/QUOTE 5 yıl sonra dolar 10 tl falan bulur o yüzden para yarı cepte kalsın diyiyorum ama sizin kararınız

itopya güzeldir ancak fiyatları açısından birazcık pahalıdır.karar senin incehesapda sıkıntı çıkmaz kutularını ayrı kasayı ayrı gönderiyorlar diye biliyorum.
Bi arkadaştan toplattırır sıkıntı olmaz

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Orhan mantıklı düşününce sence hangi sistem ileride güncellemeyr ihtiyaç duyacak?

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Bi arkadaştan toplattırır sıkıntı olmaz
Beyler kasayı eski kafa olarak elden almak istiyorum bu benim için çok önemli o yüzden incehesap değilde VATAN SİNERJİ İTOPYA gibi elden alabileceğim yerlerden almak istiyorum. İtopya pahalıysa vatan ve SİNERJİ olanakları da var :D

Orhan Tepe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Beyler kasayı eski kafa olarak elden almak istiyorum bu benim için çok önemli o yüzden incehesap değilde VATAN SİNERJİ İTOPYA gibi elden alabileceğim yerlerden almak istiyorum. İtopya pahalıysa vatan ve SİNERJİ olanakları da var :D
Bi kac arkadaş bu site aldı sıkıntı olmaz

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
abi ben vatana en son 1 yıl önce babam yüzünden ayak atmıştım. trust gxt 890 cada klavyesi 250 tl ye satılırken orada 400 civarında satılıyordu çok kazık. sinerjide sana uymaz.ne yapalım sana itopyadan bir pc toplayayım.

Bi kac arkadaş bu site aldı sıkıntı olmaz
adam elden almak istiyor kardeşim.

Orhan Tepe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Beyler 1 saat ders çalışıp gelicem şimdi DisLoWİNN
Bana itopyadan zahmet olmazsa bir pc toplar mısın?
Geldiğimde bakacağım inşallah..