70 Dolara 700Mbit İnternet

Bu konuyu okuyanlar

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Merhaba,

günümüz farklı mı sizce ? Diğer üye arkadaşların yazdığı sıkıntılar da güncel. Kötüleme değil ama bunlar gerçekler.

Saygılarımla
Evet günümüzde kesinlikle farklı.
Bugün dolar 3.76 lira.
Bugün o eyalette 70 dolara 1400Mbit hız veriliyor olabilir, bilmiyorum.
Ama farklıdır illa ki.

mehmetp835

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Bu konuyu açan kişi benim.
Neredeyse 5 yıl geçti.
Bu haber 5 yıl önceye ait.
Bu haberi açtığımda dolar 1.78 idi.
işte durumun vahimliğine bak demekki biz 10 sene geriden gidiyoruz diğer ülkelere göre
--- Gönderi Güncellendi ---
Bugün dolar 3.76 lira.
Ama farklıdır illa ki.
dünya genelinde 1gbit in üstüne çıkılamıyo diye biliyorum

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Bugün dolar 3.76 lira.
Ama farklıdır illa ki.

Merhaba,

Size muhalefet olmak için yazmadım, umarım yanlış anlaşılmam.

farklılıktan kastım bilişim sorunlarımız ya da farklılıkları. Ülkemizdeki satış ve çalışma politikası ile iligi farklara değindi arkadaşlarımız. Bende müdahil oldum. Bugün dolar 3.76 ise yine sorun devam ediyor demektir. Diyelim ki dolar 5.00 lira olsun önemli değil. 5.00 * 70$ (verilip verilmediğini henüz bilmediğimiz 1400mbit internet hızı) = 350 YTL yapar. Hatta bunu gelin 350 YTL değil de 500 YTL yapalım. Ülkemizde aylık 500 YTL'ye 1400mbit internet hızı verilebileceğini tahmin edebiliyorsanız sorun yok ve dediğiniz gibi günümüz çok farklı. 500 YTL değil 1000 YTL verseniz yine alamazsınız. Para konusuna gelene kadar altyapı çıkar önümüze. Altyapı bitse o fiyat olur 3000 YTL belki (günümüzde). Kablosunu, modemini, bağlatmasını da ayrı paraya aldığınızı düşünürseniz...

Saygılarımla

mehmetp835

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Merhaba,

Size muhalefet olmak için yazmadım, umarım yanlış anlaşılmam.

farklılıktan kastım bilişim sorunlarımız ya da farklılıkları. Ülkemizdeki satış ve çalışma politikası ile iligi farklara değindi arkadaşlarımız. Bende müdahil oldum. Bugün dolar 3.76 ise yine sorun devam ediyor demektir. Diyelim ki dolar 5.00 lira olsun önemli değil. 5.00 * 70$ (verilip verilmediğini henüz bilmediğimiz 1400mbit internet hızı) = 350 YTL yapar. Hatta bunu gelin 350 YTL değil de 500 YTL yapalım. Ülkemizde aylık 500 YTL'ye 1400mbit internet hızı verilebileceğini tahmin edebiliyorsanız sorun yok ve dediğiniz gibi günümüz çok farklı. 500 YTL değil 1000 YTL verseniz yine alamazsınız. Para konusuna gelene kadar altyapı çıkar önümüze. Altyapı bitse o fiyat olur 3000 YTL belki (günümüzde). Kablosunu, modemini, bağlatmasını da ayrı paraya aldığınızı düşünürseniz...

Saygılarımla
aslında 1000mbit 400TL :) bide 1000mbit interneti çoğunlukla mağzalar kullanıyo o sebeple onlara özel altyapı çekiliyolar
evlerede aslında verebiliyolar fakat çok zor mağza için özel altyapı çekiyolarda evde kullanım için özel döşemezler halihazırda altyapının olması gerek

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
işte durumun vahimliğine bak demekki biz 10 sene geriden gidiyoruz diğer ülkelere göre

dünya genelinde 1gbit in üstüne çıkılamıyo diye biliyorum

2013 yılında Japon internet servisi ilk kez ev kullanıcılarına 2000Mbit internet vermeye başlamış yani yaklaşık 4 yıl önce (Upload hızı 1000Mbit).
2Gbit/s home Internet: what it means | TechCentral
Sıkı durun, fiyat 51 DOLAR.
Sony ISP launches world's fastest home Internet, 2Gbps
Neyi biliyorsanız tekrar gözden geçirin, bu haberin üstüne neler neler neler çıktı ,biz hala aynıyız, 5 yıl önce de aynıydık 5 yıl sonra da aynı olacağız şeklinde bir his var içimde.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
aslında 1000mbit 400TL :) bide 1000mbit interneti çoğunlukla mağzalar kullanıyo o sebeple onlara özel altyapı çekiliyolar

Merhaba,

ben güncel fiyatları pek takip edemiyorum. Ancak yukarıdaki yazımda belirtmek istediğim; ülkemizde 1 iş yapılınca üzerine 5 konuyor. Hizmet ,servis çoğu yerde içler acısı. Telefondan muhattap bulmak zaten çok zor.

Ayrıyeten, her isteyen evine 1000mbit çektirebileceğini sanmıyorum. Çoğu yerde altyapı kaynaklı sorunların çıkması muhtemel. Bu halledilse fiyatlar oynayacak, veya satış sistemi değişecek belkide. Yani mutlaka sıkıntılı oluyor.

Saygılarımla

mehmetp835

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
2gbit ne demek ya
az önce biraz baktımda gene evlerde verilebilen max hız 1gbit miş sanırsam bunun satışı yapılmıyo sadece 2gbit hıza ulaşmayı başarmışlar ki şuanda 10gbit e kadar ulaşılabiliyo ama evlerde mümkün değil o hızlar