7+1 Ses Sistemi Hakkında Yardım

Bu konuyu okuyanlar

LOadinG_53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba herkese.

Win 7 İşletim sistemi kullanıyorum 7+1 Ses Sistemim Var Creative herşey destekliyor ana kartım falan yalnız sadece 2+1 kullanabiliyorum müzik dinlerken ama aşağıda resmini koyduğum yerden ses kartından denediğim zaman tek tek kolonların hepsinden ses geliyo ama winamp veya media player den çalınca sadece 2+1 çalışıyo Format atmadan önce böyle bir sorun yoktu sizce nasıl çöze bilirim acaba sıkıntıyı ?

Asus P8Z68-V LX ANAKART

adszrbx.jpg

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Dinlediğin MP3 ler stereo dur sadece stereo ses çıkar.
Sen onu ses sistemin veya PC üzerinden yazılımsal olarak 5+1 7+1 gibi yaparsın ancak MP3 ü 5+1 dinlemenin de ne anlamı var? Tartışılır tabiki

LOadinG_53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
320 Kpbs mp3ler hep dinlediğim mp3 leri format atmadan önce rahat dinliyodum böyle bi sorun yoktu valla dostum ya :/

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
320 Kpbs mp3ler hep dinlediğim mp3 leri format atmadan önce rahat dinliyodum böyle bi sorun yoktu valla dostum ya :/

Ses sistemin veya kullandığın media playerle alakalı bir durum Rize'li toprağım.

Ses isteminden PC ne 1 tane optik kablomu bağlı 3-5 kablo mu var?

LOadinG_53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 kablo bağlı winamp kullanıyorum winamp ın çıktısı olarak ses kartını gösteriyorum yinede yemiyo valla :/

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Onun hiç ayarı vs bişeyi yokmu gelen sinyali çoğalt diye?
Eğer yoksa PC den bir programla sesi çoğaltman gerekli ama hangi program bunu yapar araştırmam lazım.
Codec de o işi yapar gerçide hangi codec onuda bilmiyorum.

Pek kafa yorduğum konular değil, ben direk PC den çıkan stereo sesi amfi vasıtasıyla 5+1 7+1 e çevirdiğim için ses çıkması yeterli oluyor benim için.

LOadinG_53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HOcam programsız 7+1 7 sindende ses alıyordum format atmadan önce yeni oldu bu skıntı programa felan gerek yok galiba ama çözemedim hala uyuz oldum