6 Bin Lira civarı laptop seçimi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Siz olsaydınız hangisini seçerdiniz

• Kullanılan toplam oy
    4
  • Anket kapatılmış .

Merhaba, arkadaşlar ben mekatronik mühendisliği okuyorum.Tasarım ve birazda oyun için kullanacağım dizüstü bilgisayar gerekli.Kullanacağımız programlar solidworks,Ansys,matlab,c++ vb.Önceliğim bilgisayarın sorunsuz 4-5 yıl götürmesi,sağlam ve estetikte olması.Fiyat dediğim civarda amacım modeli belirleyip indirim ihtimalini kovalamak yoksa bu fiyatlarla alacağım çünkü okul için lazım olacak.

Kafamda ki modeller şunlar ama pek detaylı incelemedim daha mantıklı benzer modelleri olabilir yazabilirsiniz.

Monster abralar-Kafamda yerleşmişti ama çok sorun çıkarmaya meyilliymişler.Hatta şu an da eledim diyebilirim.Fiyatı 5200 den başlıyor birkaç ek ile 6000 civarı oluyor.

Dell 7577 hoşuma gitti açıkçası ancak artı-eksi yönleri hakkında ve diğer modellere kıyası konusunda bilgi sahibi değilim.Ama kafama yattı bunu ciddi düşünüyorum.
Dell Gaming 7577 Intel Core i7 7700HQ 8GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

Lenovo legion aslında ilk başta düşünmedim hiç ama avantajlı güzel özellikleri f/p olarak gözüme çarptı ancak bununda çok sorunları olabiliyormuş. Lenovo Legion Y520 Intel Core i7 7700HQ 8GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

Hp Omen açıkçası tasarımıyla dikkatimi çekti.F/p oranı da fena değil gibi ve 17 inç.Ama ısınma sorunu varmış gerçi bunun çok olumsuz olacağını da düşünmem ama dediğim gibi bilgisayar konusunda yeterli bilgim yok.Son olarak Hp omeni fazla kullanan yokmuş bu da rakiplerine kıyasla geri olduğunun göstergesi olabilir mi acaba ama dediğim gibi tasarımı hoşuma gitti dell ile bunun arasında gittim geldim diyebilirim. HP Omen 17-AN008NT Intel Core i5 7300HQ 16GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

Bu da başka hp tasarımı falan farklı model işlemcisi güçlü
HP Omen 17-AN008NT Intel Core i5 7300HQ 16GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

Bu kadar arkadaşlar bunlardan başka öneriniz varsa yazabilirsiniz.Kendim karar veremiyorum hepsi çok yakın donanımlara sahip denilebilir.Bu konuda ki desteğiniz ve bilginiz benim için çok önemli uzun süredir araştırıyorum yardımınızı bekliyorum.

Görkem Say

Delilik yer çekimi gibidir, hafifçe itmek gerekir.
Yönetici
Moderatör
O Asus modelini önermem çok daha fazla ısınıyor. Isınınca klavyeye hissettirmeyen ürün de yok zaten laptop bu sonuçta. Elini yakacak kadar olmaz ama ılık seviyede hissedersin.

stat counter