5000 TL lik PC önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Flayso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar 5000 TL civarında bir toplama bilgisayar toplamayı veya hazır olarak almayı düşünüyorum.Monitor bu fiyat içine dahil değil. Genellikle CS GO, PUBG, GTA 5, Need For Speed Payback , Battlefield 1 gibi oyunlar oynayacağım.Ekran kartı olarak Nvidia dan yanayım.İşlemcide ise AMD Ryzen serisi çok içime sindi.Ama bu konu hakkında bilgi sahibi sizlersiniz.İsterseniz işlemci olarak Intel de olabilir.Ben oyunlarda 60 FPS de akıcı bir şekilde oynayayım yeter. :D Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler.

Not:Olabildiğince iyi bilgisayar olsun lütfen :D

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Arkadaşlar 5000 TL civarında bir toplama bilgisayar toplamayı veya hazır olarak almayı düşünüyorum.Monitor bu fiyat içine dahil değil. Genellikle CS GO, PUBG, GTA 5, Need For Speed Payback , Battlefield 1 gibi oyunlar oynayacağım.Ekran kartı olarak Nvidia dan yanayım.İşlemcide ise AMD Ryzen serisi çok içime sindi.Ama bu konu hakkında bilgi sahibi sizlersiniz.İsterseniz işlemci olarak Intel de olabilir.Ben oyunlarda 60 FPS de akıcı bir şekilde oynayayım yeter. :D Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler.

Not:Olabildiğince iyi bilgisayar olsun lütfen :D

Şöyle bir sistem çok işini görür
Tank-GTX1060MGX-3GB81/i3 8100/MSI GTX1060 Gaming X 3GB/8GB DDR4/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA

Flayso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Cevabınız için teşekkür ederim ama bu bilgisayardan daha yükseği yok mu sonuçta bütçemiz belli .( Hava atma anlamında söylemiyorum. )

Flayso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Cevap için teşekkürler fakat ssd kullanmanın çok gerekli olduğunu düşünmüyorum.Ama gerçekten çok fazla bir yararı varsa kullanılabilir.ssd almak yerine parçalar yükseltilebilir.Hayir monitör fiyata dahil değil monitörü sonradan alacağım.Fakat monitör tavsiyesi de yaparsanız çok mutlu olurum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ekli dosyayı görüntüle 35137
Kasa olarak bunu kullansam olmaz mı ? Power supply önerirseniz ileriye dönük olsun . Önerdiğin parçalar bu kasaya takılır mı sence ? Bu arada oraya yazdığın sisten toplam kaç TL ?

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Cevap için teşekkürler fakat ssd kullanmanın çok gerekli olduğunu düşünmüyorum.Ama gerçekten çok fazla bir yararı varsa kullanılabilir.ssd almak yerine parçalar yükseltilebilir.Hayir monitör fiyata dahil değil monitörü sonradan alacağım.Fakat monitör tavsiyesi de yaparsanız çok mutlu olurum.

Ekli dosyayı görüntüle 35137
Kasa olarak bunu kullansam olmaz mı ? Power supply önerirseniz ileriye dönük olsun . Önerdiğin parçalar bu kasaya takılır mı sence ? Bu arada oraya yazdığın sisten toplam kaç TL ?
600w 80+ sertifikalı bir PSU var.Bence yeterli ama isterseniz 700w 80+ sertifikalı kasada önerebilirim.Bu arada yukarıdaki sistem 5400 TL civarı yapıyor.Bence SSD çok önemli bir parça.Sisteminizin genel olarak hızlanması ve stabil olmasına en büyük katkıyı yapan SSD dir.Eğer bütçe biraz aşıldıysa daha düşük bütçeli bir SSD alınabilir.Attığınız ek görülmüyor bu arada.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
SSD çok önemli bilgisayarın daha hızlı çalışmasına kasıp donmalara engel oluyor

Alperen12345

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben ssd nin sonradan eklenmesi taraftarıyım.
Eğer bütçeniz 5500 tl ye kadar çıkabılırsa gtx 1070 ekran kartlı (ssd siz) bilgisayar toplayabilirsin.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ben ssd nin sonradan eklenmesi taraftarıyım.
Eğer bütçeniz 5500 tl ye kadar çıkabılırsa gtx 1070 ekran kartlı (ssd siz) bilgisayar toplayabilirsin.
Olsa keşke ama 1070 3500 TL+1000 TL Ryzen 5 1600x+1000 TL 2x8GB RAM zaten 5500 TL yapmış oluyor.1070 ilk çıktığında 2200 TL di şuan o fiyattan olsa alınır ama 3500 TL 1070 için verilmez.

Alperen12345

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ryzen 5 1400 gtx 1070 ekran kartını besleyebiliyor 1600 e gerek yok
Ayrıca acelesi yoksa ryzenin 2.nesilinin tamamen çıkmasını bekleyin

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180215-101557.png
    Screenshot_20180215-101557.png
    266.1 KB · Görüntüleme: 583

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ryzen 5 1400 gtx 1070 ekran kartını besleyebiliyor 1600 e gerek yok
Ayrıca acelesi yoksa ryzenin 2.nesilinin tamamen çıkmasını bekleyin
Güzel hoşta 1070 ile yapıpta 6 GB 1060 ile yapamadığın ne var?Hiçbir şey.1060 ile bütün oyunları ultra ayarlarda akıcı bir şekilde oynayabilirsin zaten.Bunun için anakart,RAM ve SSD den kısmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Alperen12345

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel hoşta 1070 ile yapıpta 6 GB 1060 ile yapamadığın ne var?Hiçbir şey.1060 ile bütün oyunları ultra ayarlarda akıcı bir şekilde oynayabilirsin zaten.Bunun için anakart,RAM ve SSD den kısmaya gerek yok diye düşünüyorum.
1060 la 2k oynayamayacağın oyunları 1070 ile oynayabilirsin (ghost recon Wildlands gibi )

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
1060 la 2k oynayamayacağın oyunları 1070 ile oynayabilirsin (ghost recon Wildlands gibi )
Sistem toplanırken yapılan genel hatalardan bir tanesi.Ekran kartı veya işlemciye yüklenilip diğer parçalardan kısmaktır.Toplanılan bilgisayarın bütün olarak iyi parçalardan oluşması yerine bunlardan kısıp illa ekran kartını yükselteceğim politikası baş ağrıtır.Dediğiniz olay 1050 Ti ekran kartı yerine 1060 için yapılacak olsa tamam diyebilirim ama zaten 6 GB 1060 alabiliyorken diğer parçalardan kısıp 1070 almaya çalışmak yine toplaya kişinin zararınadır.

Flayso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
600w 80+ sertifikalı bir PSU var.Bence yeterli ama isterseniz 700w 80+ sertifikalı kasada önerebilirim.Bu arada yukarıdaki sistem 5400 TL civarı yapıyor.Bence SSD çok önemli bir parça.Sisteminizin genel olarak hızlanması ve stabil olmasına en büyük katkıyı yapan SSD dir.Eğer bütçe biraz aşıldıysa daha düşük bütçeli bir SSD alınabilir.Attığınız ek görülmüyor bu arada.
Hocam mesela kasanın icinde hazır olarak bir PSU bulunuyor diyelim biz bu PSU u yu değiştirmek istiyoruz ilerde diyelim.Yeni kasa mı almamız gerekiyor ? Bu arada bütçe aşılmadı.Ssd takmanın şimdi yararlı olduğunu düşünüyorum.Fakat ben Cooler Master markasının kasalari taraftarının.

Bana onerdigin sisteme uygun Cooler Master kasa önerir misin ?

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam mesela kasanın icinde hazır olarak bir PSU bulunuyor diyelim biz bu PSU u yu değiştirmek istiyoruz ilerde diyelim.Yeni kasa mı almamız gerekiyor ? Bu arada bütçe aşılmadı.Ssd takmanın şimdi yararlı olduğunu düşünüyorum.Fakat ben Cooler Master markasının kasalari taraftarının.

Bana onerdigin sisteme uygun Cooler Master kasa önerir misin ?
Hayır ileride PSU değiştirmek için kasanın değişmesine gerek yok.Corsair de en az Cooler Master kadar iyi bir marka ama çok istiyorsanız Cooler Master kasa atabilirim.

Flayso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam size zahmet bir tane kaliteli cooler master kasa onerir misiniz ? Sizin onerdiginiz sisteme uygun olsun.RGB manyağı değilim.RGB siz de olabilir kasa . Bir de sizin onerdiginiz ramlerde 3200 MHz yazıyor.O sayı iki Ramin toplam hızı mı yoksa sadece bir tanesi nin hızı mı .Bu arada ramlerde rgbsiz olsa ne kadar fiyat farkı olur ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam size zahmet bir tane kaliteli cooler master kasa onerir misiniz ? Sizin onerdiginiz sisteme uygun olsun.RGB manyağı değilim.RGB siz de olabilir kasa . Bir de sizin onerdiginiz ramlerde 3200 MHz yazıyor.O sayı iki Ramin toplam hızı mı yoksa sadece bir tanesi nin hızı mı .Bu arada ramlerde rgbsiz olsa ne kadar fiyat farkı olur ?
RAM ler RGB siz olursa 150 TL fark eder ama Corsair RAM olarak en iyi markalardan biri.Aldığınıza degecektir emin olun.Kasa olarak da bunu önerebilirim.
Cooler Master MasterBox Lite 5 80 600W USB 3.0 Pencereli MidTower Kasa | ITOPYA

Alperen12345

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sistem toplanırken yapılan genel hatalardan bir tanesi.Ekran kartı veya işlemciye yüklenilip diğer parçalardan kısmaktır.Toplanılan bilgisayarın bütün olarak iyi parçalardan oluşması yerine bunlardan kısıp illa ekran kartını yükselteceğim politikası baş ağrıtır.Dediğiniz olay 1050 Ti ekran kartı yerine 1060 için yapılacak olsa tamam diyebilirim ama zaten 6 GB 1060 alabiliyorken diğer parçalardan kısıp 1070 almaya çalışmak yine toplaya kişinin zararınadır.
Türkiyedeyiz ve parça değiştirmek çoo zor bir durumda çünkü her şey ateş pahası
Ssd ,ram ve hdd kolayca eklenebilen parçalar ve ben bir oyuncu bilgisayarı toplayacak olsam benim ekran kartımı güzelce besleyen bir işlemciden fazlasını istemem ama bu düşünce kişiden kişiye değişir

Flayso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Peki ramlerde ikisinin hızının toplam hızı mı 3200 MHz mı yoksa tek bir tanesinin mı ve ayrıca siz bana kasa önerdiniz ya ben ordaki PSU yu değiştirebilir miyim ?
İkisinin hızı ayrı ayrı 3200Mhz.PSU yu şuan değiştirmeye gerek yok bence ki uzun yıllar kullanabilirsiniz çünkü 600w 80+ bir PSU gayet yeterlidir uzun yıllar kullanmak için.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Flayso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sizin bu dediğiniz sistemi toplayacağım.Fakat tek bir şey farklı olacak.O da Ekran kartının MSI GeForce GTX 1060 6GT OCV1 6GB GDDR5 192Bit DX12 Ekran Kartı bu değil de ,şu olması
MSI GTX1060 GAMING X 6GB GDDR5 192Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı

Bir şey farkeder mi daha az mı fps alırım ? Bu ekran kartıyla zaten aynı kartın farklı markası değil mi ? Bu arada sizin bana ilk başta önerdğiniz corsair kasayı beğendim.Fakat Usb girişinin kaç tane olduğunu bulamadım.Bir de bana bu bilgisayara uyumlu güzel bir monitör önerir misiniz ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Sizin bu dediğiniz sistemi toplayacağım.Fakat tek bir şey farklı olacak.O da Ekran kartının MSI GeForce GTX 1060 6GT OCV1 6GB GDDR5 192Bit DX12 Ekran Kartı bu değil de ,şu olması
MSI GTX1060 GAMING X 6GB GDDR5 192Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı

Bir şey farkeder mi daha az mı fps alırım ? Bu ekran kartıyla zaten aynı kartın farklı markası değil mi ? Bu arada sizin bana ilk başta önerdğiniz corsair kasayı beğendim.Fakat Usb girişinin kaç tane olduğunu bulamadım.Bir de bana bu bilgisayara uyumlu güzel bir monitör önerir misiniz ?
2 ekran kartı arasında performans olarak hiç fark yok sadece görünüşten dolayı bu fark oluşuyor ki bence bu durumda fazla para vermek gereksiz oluyor.Monitör bütçenizi belirtebilirseniz daha iyi yardımcı olabilirim.Ön tarafta 2 tane USB giriş noktası var.Arka tarafta zaten çok sayıda giriş mevcut.

Flayso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
2 ekran kartı arasında performans olarak hiç fark yok sadece görünüşten dolayı bu fark oluşuyor ki bence bu durumda fazla para vermek gereksiz oluyor.Monitör bütçenizi belirtebilirseniz daha iyi yardımcı olabilirim.Ön tarafta 2 tane USB giriş noktası var.Arka tarafta zaten çok sayıda giriş mevcut.
En fazla 1200 tl civarı (200 -300 tl artabilir) bir monitor istiyorum

bir de bir şey soracağım 144 hz monitor almak bu bilgisyarda sizce mantıklı mı

genellikle ben AOC ve ASUS monitorler taraftarıyım .

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Flayso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Monitore tekrar bakacağım fakat araştırma yaparken şu nokta aklıma takıldı. Siz ne düşünüyorsunuz haklılar mı ?
Ekran Alıntısı.PNG

yalnız ben işlemciye overclock yapmayacağım bu arkadaşlar galiba overclok yapmak için fan alınmalı diyorlar öyle mi ? yoksa normal şartlarda da işlemci çok ısınıyor mu ?

bu arada şu monitor daha iyi diye düşünüyorum acer monitorlere pek iyi yaklaşmıyorlar sanırım. https://www.itopya.com/ASUS-24-VG248QE-HDMI-DP-2xDVI-3D-Vision-144Hz-Gaming-Monitor/

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Monitore tekrar bakacağım fakat araştırma yaparken şu nokta aklıma takıldı. Siz ne düşünüyorsunuz haklılar mı ?Ekli dosyayı görüntüle 35270

yalnız ben işlemciye overclock yapmayacağım bu arkadaşlar galiba overclok yapmak için fan alınmalı diyorlar öyle mi ? yoksa normal şartlarda da işlemci çok ısınıyor mu ?

bu arada şu monitor daha iyi diye düşünüyorum acer monitorlere pek iyi yaklaşmıyorlar sanırım. ASUS 24" VG248QE HDMI DP 2xDVI 3D Vision 144Hz Gaming Monitör | ITOPYA
Tam tersine Acer şuan LoL turnuvalarina bile monitör teminatı yapıyor.Buna LCS maçları ve Dünya Turnuvası da dahil.140 TL fark bu Asus u almak için değer ama.Bu arada ben her türlü bu bütçede bir bilgisayar toplanirken işlemci soğutucuya ihtiyaç var diye düşünüyorum.1600X işlemcisinin O.C performansı çok iyi.1700 ise zaten alınsa dahi yine sıvı soğutucu gerekecek.Bir işlemciyi yük altında 60 derecede kullanmak var birde 45 derece civarında kullanmak var.

Flayso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam bütçe zaten çok aşıldı ( 5000 TL iken 6125 TL oldu.monitorsuz)bir de soğutucuya para vermek istemiyorum. Ama soğutucu çok gerekli ise alınabilir.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam bütçe zaten çok aşıldı ( 5000 TL iken 6125 TL oldu.monitorsuz)bir de soğutucuya para vermek istemiyorum. Ama soğutucu çok gerekli ise alınabilir.
İtopya ile konuşun bütün ürünleri oradan alacağınızdan bahsedin soğutucu parası kadar indirim yapabilirler.