4 laptop var. Siz olsanız hangisiniz seçerdiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Bunlardan birisini alacağım. Üniversitede hem oyun hem de derslerime yardımcı olarak kullanacağım. Bunların arasında kaldım. Bana Acer AN515 daha iyi gibi geldi. Bir de Lenovo- ideapad'in ekran boyutu cazib geldi. Büyük ekran severim. Ama yine de tavsiyelerinizi bekliyorum.

s_prg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Lenovoyu gec. Asus 1 numarali tercihimdir acerler de guzel

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Lenovoyu gec. Asus 1 numarali tercihimdir acerler de guzel
İyide markaya göre mi özellliklere göre mi yorum yapıyorsun ?
Bir de lenovo neden geçelim ? Genelde lenovo marka olarak çok öneriliyor. Özelliklerinden dolayı mı ?

s_prg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Markaya gore yorum yapiyorum. Burcok markayu kullandim denedim inanki ozellikleri ayni iki ayri pc yi yanyana koy her turlu farki gorursun. Marka bence cok onemli git hp nin en kralini al 5 kurus etmez

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Bu iki ürüne bak derim.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Bu iki ürüne bak derim.

Monster konusunda emin değilim. Sadece oyun içim alsam sorun olmaz ama genel kullanımda zayıf kalır gibi geliyor. Diğer acer ise gayet güzel ama biraz pahalı. 200-300 daha ucuzlarsa alabilirim. Benim yazdığım acer de amd olduğu için mi bu modeli önerdiniz ?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Monster konusunda emin değilim. Sadece oyun içim alsam sorun olmaz ama genel kullanımda zayıf kalır gibi geliyor. Diğer acer ise gayet güzel ama biraz pahalı. 200-300 daha ucuzlarsa alabilirim. Benim yazdığım acer de amd olduğu için mi bu modeli önerdiniz ?
Bilgisayarı en çok oyun zorlar zaten genel kullanım derken neyi kast ettiniz acaba? Eğer tasarım olarak kaba olmasını diyorsanız diğer gaming cihazlarda pek farklı değil açıkçası. Bu fiyat bandında bazı şeylerden kısılacak mecburen.

Markaya gore yorum yapiyorum. Burcok markayu kullandim denedim inanki ozellikleri ayni iki ayri pc yi yanyana koy her turlu farki gorursun. Marka bence cok onemli git hp nin en kralini al 5 kurus etmez
Çok yanlış bir yaklaşım. Asus modellerinin çok ilerisinde HP Omen serisinden orta-üst birçok cihaz gösterebilirim keza Lenovo'da öyle. Markaya göre yorum yapmak çok yanlış bir şey. Yorum modele göre yapılırsa daha sağlıklı olur. Casper hariç.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Oyun için düşünüyorsan biraz daha para sağla ve en az 17 inç al inan 15.6 tablet gibi kalacak bana 17 bile yetmiyor ekran yansıtma olmasa zor yani (=

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
17.3" olan FHD değil yalnız. O çözünürlükte o boyutla çok kötü ekran deneyimi alırsın.

s_prg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarı en çok oyun zorlar zaten genel kullanım derken neyi kast ettiniz acaba? Eğer tasarım olarak kaba olmasını diyorsanız diğer gaming cihazlarda pek farklı değil açıkçası. Bu fiyat bandında bazı şeylerden kısılacak mecburen.

Çok yanlış bir yaklaşım. Asus modellerinin çok ilerisinde HP Omen serisinden orta-üst birçok cihaz gösterebilirim keza Lenovo'da öyle. Markaya göre yorum yapmak çok yanlış bir şey. Yorum modele göre yapılırsa daha sağlıklı olur. Casper hariç.

Markaya gore yorum yapmak yanlis diyosunuz o zaman neden casperi haric tutuyosunuz anlamadim. Casperin de cok baba pc leri var

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Markaya gore yorum yapmak yanlis diyosunuz o zaman neden casperi haric tutuyosunuz anlamadim. Casperin de cok baba pc leri var
Casper'ın en iyi serisi Excalibur serisidir o da ısınma sorunuyla can yakar. Ayrıca markanın yazılım desteği 0, garantisi iyi değil, iç malzeme kalitesi iyi değil ve fiyatı rakiplerinden daha pahalı. En iyi serisi böyle olan bir markanın diğer serilerine bakmaya gerek bile yok.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Laptopta markaya bakmak bence mantıklı sonuçta kapalı bir kutu alıyosunuz ve garanti, online destek gibi hizmetlere kolayca ulaşıp herhangi bir sorunda hızlı çözüm bulabilesiniz.. Bazı markalar bu işleri gerçekten yapamıyolar :D ayrıca laptopta yazılım desteği de çok önemli..

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Laptopta markaya bakmak bence mantıklı sonuçta kapalı bir kutu alıyosunuz ve garanti, online destek gibi hizmetlere kolayca ulaşıp herhangi bir sorunda hızlı çözüm bulabilesiniz.. Bazı markalar bu işleri gerçekten yapamıyolar :D ayrıca laptopta yazılım desteği de çok önemli..
Türkiye'de garanti hizmetlerininde al birini vur ötekine. Hukuk sistemi olmadığı için hepsi kolay yolunu bulmuş. Arada Lenovo, Casper gibi çok sırıtanlar var tabi.