Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Almaz olaydım 3d televizyonu vestel tv aldım 3d izlemek için ama bir türlü olmadı servise tlf ettim ayarlı dediler 3d filmleri usb den izlersin dediler usb ye 10 tl verdim 3d film yüklettim tv ye takıyorum desteklemiyor diyor bir türlü izleyemedim televizyon markası ve modeli ( VESTEL 3D 32VF8022 32 LCD.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bendede LG var 6155 mükemmelde 3d leri izliyorum flash belle atıyom takıyom direk izleyebiliyom sanki filmin içindeyim gibi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Slm arkadaşlar ! Benim "LG 32LM611S" modelli, 2D yi 3D ye çeviren bir televizyonum var. Bu televizyonda internetten 3D bir film indirdim. Televizyonda bu filmi USB'den izlerken neredeyse 10 - 20. dk'larda film duruyor gibi ve USB deki diğer filme geçiyor direk. İndirdiğim film şöyle : Filmin aynı görüntüsü ikiye ayrılmış ve bu nedenle televizyonumun 3D yapma bölümünden direk onu birleştirip 3D yapacağı şeçiyorum. İştte dediğim gibi sonra 10 - 20. dk'larda gidiyor. Cevaplarınızı bekliyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım flashtan 3d izlenmez izleye bilmen icin harici alman gerek neden diye sorarsan izleyecegin film 3d oldugundan flasha sıgmaz 5 gb film olsun 32 gb flahs usb ye at atamazsın zaten yeterli disk alanı yok uyarısı alırsın bende lg nin 3d tivisi var atıyorum filmleri harici hdd ye 3 d moduna alıyom tiviyi ekrandaki görüntü gözlük yardımıyla 2.5 metrelik uzaklıktan alanda 1,5 metre dışarı cıkıyor cok zevkli oluyor :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bılıp bılmeden konusmayın ben harıcı hard diske 3d fılm attırıp lg led tvının usb gırısınden catır catır 3d ızlıyorum

alozam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yeni almış oldugum LG 42LM615S marka led tv de Usb ye atılan 3D filmleri tv de izleyebilmek için öncelikle Total Video Converter HD v3.71 Türkçe Full programını indir iyoruz.... filmi AVCHD den H264 ü seçiyoruz daha sonra çevrilen filmi tasınabilir ortama atıp tv de izliyoruz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mrblar. bugün avatar 3d anaglyph filmini izleyecektim fakat görüntüde kırmızı çizgiler vardı ve 3dsi iyi değildi. acaba gözlüklerden mi kaynaklanıyor? yoksa başka bir ayarı mı var?

zerkara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle indirdiğin filmin 3D olmasına dikkat etmelisin. 3D filmlerin yaklaşık olarak boyutu en az 15 GB oluyor. O yüzden 15 GB aşağısına 3D film bulamazsın. Olsa olsa çakma 3D olur. 3D filmleri nereden bulabilirim diyorsan bir kaç torrent sitesi 3D sunumlar koyuyorlar. İnternet hızın yeterli ise 3D filmleri indir. USB ile televizyonuna bağladıktan sonra 2D'den 3D geçiş yapıp indirdiğin filmi 3 boyutlu olarak izleyebilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende samsung tv var cd rom usb ile 3d li film izleyebilirmiyim lütfen yardım edin

ibrahim_85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
evet izleyebilirsin. ben bu şekilde izliyorum 3d film ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dlna dan 3d film izlendiginde kumandadan 3d secenegi aktif olmuyor o yüzden şkşye bölünmüş görüntü var bu nasıl düzeltilebilir acaba fikri olan var mı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
3d tuşuna bas seçenekler çıkacak görüntü düzeltme sağ-sol nesnelerin yerini değiştirir derinlik ayarı nesne nin uzaklığını ayarlar bvakış açısı manzara ile nesne yi birbirinden ayırarak derinlik katar LG de 3d keyfi bambaşka:thumbup1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar. Evde 3D iki TV var biri 2012 ekimde aldığımız Panasonic neo plazma var 42 ST 50 E, diğeri yirmi gün önce aldığımız Sharp LC 52 LE 830 model. Pananın gözlük hediyesi yoktu. Sharp ın yanında 2 adet hediye gözlük verildi. Dolayısıyla 3D gözlük Sharp ın olduğu için Sharp TV ye Bilgisayarı bağlayıp 3D Film seçip seyredelim dedik. Gözlükler şarz oldu. TV kumandasından yanyana yı seçtik. Bilgisayarı açıp internetten 3D film seçtik. Shrek 4 ü seçtik. Bide SOKAK DANSI isimli filmin başlarına sadece baktık. Ancak her iki filmde 3D değil. internet teki site 3D Filmler demiş , film de öyle tanıtılmış ama değildi. Filmler de titreklik var görüntü net değil çıplak gözle bakınca. Yanyana iki görüntü de yok. Kumandadan yanyanayı üstüste görüntüyü tek görüntüyü hepsini seçtik. 3d OLAYI yoktu. Gözlükle bakıncada 3D değil. Kablo normal HD kablo. Laptop ise ACER marka 2010 model. Görüntü KARTI demiş arkadaşlar ilk sayfada. Acaba bu bilgisayarın görüntü KARTI MI ? TV nin görüntü KARTI MI ? Bu model iki tv hakkında 3D nasıl film seyredilir bilgisi olan var mı arkadaşlar ? Bluray almak şartmı ? Bluray in ne gibi faydaları olur ? Panasonic tv yi neta 6400 uydu alıcı ile seyrediyoruz. Sharp ın kendi dahili uydusu var. Şu an bluray a ayıracak bütçede yok açıkcası. Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

shadow2

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Sanırım HDMI kablonuz 1.4 değil ondan 3d görüntü alamıyorsunuz.
Ayrıca 3d filmleri açtığınız zaman 2 görüntü yanyana yada üst üste olur. televizyonda yanyana,yada üst üste işaretine bastığınızda bu görüntü karışık tek görüntü haline gelir. Gözlükle bakıncada 3d görüntü elde edilir. Eğer 3d diye açtığınız filmin orjinal hali tek görüntü ise 3d değildir.

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Arkadaşlar şuda var.. oynattığınız media player da 3d ayarını açmalısınız.. sadece tv de 3d ye geçiş yapmak yetmez.. Örneğin ben kmp kullanıyorum ve sol alt tarafta 3d menusu var.. bır kac ceşit var.. Sızınde dedıgınız gıbı yanyana yı orada sececeksınız sonrada tv de de yanyanayı sececeksınız.. Ayrıca fılm alt yazılı ıse onu da ayrıca ayarlamanız gerekır..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
shadow2 ve Deffall nikli arkadaşlara zaman ayırıp cevapladıkları için çok teşekkür ederim. Sanırım internette orjinal 3D görüntülü film olan sitede yok. Hep sahte 3D.

windturks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarı bağlayın sonrada kmplayer programı ile filmleri oynatın 3d kısmından kendinize göre ayarları yapın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarı bağlayın sonrada kmplayer programı ile filmleri oynatın 3d kısmından kendinize göre ayarları yapın.
* * * *Çok teşekkür ederim wind turks. 3D seyredebilmek için hd bağlantı kablosuda önemli diyorlar. Onu da değiştirmek şart mı acaba ? Yukarda arkadaş Shadow 2 " Sanırım HDMI kablonuz 1.4 değil ondan 3d görüntü alamıyorsunuz." yazmış. Sanırım bu kablodan almakta lazım. Cevaplayan herkese teşekkür ederim. Bu bilgiler sadece bana değil, okuyan herkesin işine yarar. Sağolun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam ben 3d buluray filim indiriyorum türkçe yazıyor ama ingilizce konuşuyorlar nasıl düzeltebilirim bilgsi olan arkadaş varmı acaba,

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar, LG televizyonum var ve PC ile bağlantısını yaptım. Youtube'da veya online olarak 3D bir film oynatmaya çalıştığımda o görüntü sürekli ikili görüntü olarak duruyor. Kumandada 3D tuşuna bastığımda 5 seçenekten sadece 2D--->3D olanı, yani ilki aktif oluyor. Ona basıyorum, gözlükler iki ayrı görüntü göstermeye devam ediyor, yani hiçbir değişme olmuyor. Bu neden kaynaklanıyor? Bu şekilde film izlemenin bir yolu yok mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar, Samsung 6650 fhd 3d tv aldık. Ama 3 boyutlu film izleyemiyoruz. İnternetten film açılıyor yan yana kumandadan 3D tuşuna basıyoruz ama hiç bir seçenek çıkmadan kumanda görüntüsü kayboluyor. Normal tv yayını izlerken aynı tuş 2D yi 3D yapıyor. Tivibuda seçenekleri çıkarıyor ama internette bir işe yaramıyor. Zahmet edip yanıtlardanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaş ben o sorunu çözdüm 16 gblik flas lazım filmde windows medya playerin desteklemesi lazım (filmin 700 hd olması şart)
ben yaptımda hepsini yaptım ama yine olmadı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
usta ben yeni lg42la640s aldım 3d film buldum ama normal izlediğim filmden farkı yok bu hdmi kablosundanmı oluyur veya internetteki filmlerdenmi beni biraz bilgilendirirsen sevinirim. birde 3 de ayarları var onların üstünde değişiklik yapılması gereklimi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
peki 3d filmi varmı tvnin aklitesini ölcebilcegimiz internette falan arkadaşlar