3500-6000 TL Laptop Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

ilkayay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kızım üniversite öğrencisi, hem eğitim amaçlı hem de oyun oynayabileceği laptop almak istiyoruz. Bize
İşlemci: intelcore 7, 8. jenerasyon
Ekran kartı : GTX 1060Ti
önerildi
Fakat bu özelliklerde laptop çok pahalı. Bu özellikleri aratmayacak bir laptop önerisi yapabilir misiniz?
Bütçe : 3500/6000 TL ARASI

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
GTX 1060 ekran kartına sahip laptoplar 6000 TL seviyesinden başlıyor maalesef. 1050 Ti ve 8. nesil i7 işlemci ile oyun konusunda da gayet rahat edebilir yalnız şuan bu donanıma sahip 2 marka var birisi Monster diğeri MSI. Monster'ın tasarımını kızınız sever mi bilemiyorum biraz daha agresif çünkü. MSI ise daha pahalı. 6800 TL seviyesine çıkmak gerekebiliyor ki o seviyede Dell G5 modeli çok daha iyi özellikler sunuyor.

Abra A5 V13.4 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook

ilkayay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GTX 1060 ekran kartına sahip laptoplar 6000 TL seviyesinden başlıyor maalesef. 1050 Ti ve 8. nesil i7 işlemci ile oyun konusunda da gayet rahat edebilir yalnız şuan bu donanıma sahip 2 marka var birisi Monster diğeri MSI. Monster'ın tasarımını kızınız sever mi bilemiyorum biraz daha agresif çünkü. MSI ise daha pahalı. 6800 TL seviyesine çıkmak gerekebiliyor ki o seviyede Dell G5 modeli çok daha iyi özellikler sunuyor.

Abra A5 V13.4 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook
Ürün Karşılaştırma , bu linkte bulduğum 2 model var . Genel olarak bu işlerden anlamıyorum ve diyelim ki bu rakamlara çıkabildim. Bu laptop bu özelliklerle kaç yıl kullanılır? Gayet rahat edebilir dediğiniz özelliklere uygun daha ekonomik bir marka ve model öneriniz olabilir mi? İlginiz için çok teşekkür ederim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Verdiğiniz örneği görmemişim pardon. Peki benim gönderdiğim linkteki Dell G5 ile kıyaslarsak, Sice aradaki bu kadar fiyat farkına değer mi

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Ürün Karşılaştırma , bu linkte bulduğum 2 model var . Genel olarak bu işlerden anlamıyorum ve diyelim ki bu rakamlara çıkabildim. Bu laptop bu özelliklerle kaç yıl kullanılır? Gayet rahat edebilir dediğiniz özelliklere uygun daha ekonomik bir marka ve model öneriniz olabilir mi? İlginiz için çok teşekkür ederim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Verdiğiniz örneği görmemişim pardon. Peki benim gönderdiğim linkteki Dell G5 ile kıyaslarsak, Sice aradaki bu kadar fiyat farkına değer mi
Vermiş olduğum örnekteki bilgisayar en baz modeli zaten. O ürüne RAM, SSD ve Hard disk eklemesi yaptığımız zaman yaklaşık 5800 TL tutuyor ki arada 1000 TL fark oluyor. Bana kalırsa değer. Hem uzun yıllar performanslı bir şekilde kullanabilirsiniz hemde Dell garanti ve servis açısından iyidir. Bende aynı modelin daha düşük ekran kartlı modelini kullanıyorum gayet memnunum.