3000 TL ve Üzeri Telefon Önerileri

Bu konuyu okuyanlar

Crazy Homer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
3000+ samsung alacağına iP7 veya iP7+ almanı öneririm

Assln

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3000 tl civarı bi bütçem var ve 3 telefon arasında gidip geliyorum s7 edge iphone 6s plus ve iphone 7 yaklaşık 3 yıldır s5 kullanıyorum daha önce iphone kullanmadım gönlüm ve mantığım s7 edge e çok yakın ama ne yalan söyliyim içimde bi İOS merakı var sizce hangi telefonu almalıyım

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
3000 tl civarı bi bütçem var ve 3 telefon arasında gidip geliyorum s7 edge iphone 6s plus ve iphone 7 yaklaşık 3 yıldır s5 kullanıyorum daha önce iphone kullanmadım gönlüm ve mantığım s7 edge e çok yakın ama ne yalan söyliyim içimde bi İOS merakı var sizce hangi telefonu almalıyım
edgeyi kafadam çıkart s5i aldıgında ne hissettiysen s7 edgedede aynısını hissetcen iosu dene ben hayatımda tel kkullanmamışım dıyecen :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
S7 Edge
Android kullanıp Android'e yakın olan birisi ios orda o telefonu 1 ay sonra satmaya kalkışır zaten S7 Edge bu ikisinden çok daha iyi

Assln

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
edgeyi kafadam çıkart s5i aldıgında ne hissettiysen s7 edgedede aynısını hissetcen iosu dene ben hayatımda tel kkullanmamışım dıyecen :D
O biraz zor da İOS alsam 6s plus alırım özellikleri için 6s plus da da takıldığım nokta s7 edge le aynı ekran büyüklüğüne sahip 5.5 inç ama tek elle kullanmak oldukça güç iphone 7 ye geldiğimde ise biraz hayal kırıklığına uğradım açıkçası

deep_and_black

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Note 7 gelirse Türkiye'ye fiyatı uygun olacağı için en iyi seçenek bana göre.

Onun dışında tereddütsüz iPhone 7 Plus veya 6S Plus öneriyorum. iPhone 7 seni pil konusunda mutlu etmeyeceği için bütçe yetersiz kalırsa 6S Plus çok daha iyi seçim olacaktır.

Şu anda iPhone 6S Plus kullanıyorum (5 gündür), bir önceki telefonum S7 Edge idi (şu anda masada duruyor, hala satmadım), onun öncesinde de Note 5 kullanıcısıydım hafıza arttırılamama sorunu yüzünden S7 Edge'e geçmiştim.

iPhone 6S Plus / S7 Edge / Note 5 arasında bir sıralama yapmam gerekirse: 6S Plus>Note5>S7 Edge şeklinde memnuniyetim.

Ekleme: Eşime bu sabah iPhone 7 Plus aldım, bence arka kamera ve 128GB olması haricinde çok aman aman bir farkı yok 6S Plus'a göre (bendeki 6S Plus 64GB). Ha tabii bir de su geçirmezlik ve home tuşunun çatır çutur sesi çıkartmaması güzelmiş. Performans ve ekran kalitesi çok çok benzer, kağıt üzerinde iPhone 7 Plus çok daha güçlü işlemciye sahip ama biz bu farkı hissedemedik karşılaştırırken, ileride daha fazla güç isteyen uygulamalar çıkınca ne olur bilmiyorum...

Son düzenleme:

Assln

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon almayı düşünüyorum 20 gün içerisinde iphone 6s plus ya da 7 arasında kalabilirim sizce hangisini almalıyım

M

Murat Burç

SDN Okuru
Telefon almayı düşünüyorum 20 gün içerisinde iphone 6s plus ya da 7 arasında kalabilirim sizce hangisini almalıyım
Güç ve arka kamera için (ön tarafta fark yok ) için 7
Batarya ekran boyutu ve ekran kalitesi için 6s plus
Sahsi fikrimi sorarsan ikisinide almazdim

Murat97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Samsung Galaxy S8 veya S8+ diyorum Apple'ın gereksiz pahalı düşünüyorum.

Scarneep

Asistan
Reaksiyon puanı
68
3000 üzerinde ne hoşuna gidiyorsa al derim. Bu paraya kötü telefon mu var ? Ben K10 kullanıyorum. Her işi rahatça yapıp en ağır oyunlarıda oynuyorum. Sen özellik değil tasarım ara.

KaanArli

Asistan
Reaksiyon puanı
144
3000 TL ve üzerinde telefon almak istiyorsan aslında ne alırsan al iyi verim alacaksın ama 3000 TL üzeri demek çok yanlış bir limitleme.

Mesela 5000 TL civarı telefon önersem olur mu? Sonuçta 3000 TL üstünde bir rakam

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
İphone 7 Plus al kardeşim o kadar para vereceksin sağlam bir şey olsun en azından.

Musty

Asistan
Reaksiyon puanı
1
S7 edge tavsiye ederim hem sanırım cebine para kalıyor. Sahibindende görüyorum arada 2bin kusur liraya sıfır. Ben şu an kullanıyorum ama pixel deneyeceğim bundan sonra. Bundan önce de iPhone kullanmistim. Şuraya yazmışlar s7 edge diye sebepleri ile ordan okuyup karar vermiştim En İyi Cep Telefonu - Gurbetci

batuhansakalar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Her güncelleme de ayrı bir sorun çıkıyor iPhone 7de bile :D konuyu oku bakalım hangi telefonlarda sorun çıkmış

Neyi sağlammış ?
7 plusdan S8 Plusa geçip çok çok memnun olan @batuhansakalar a soralım birde istersen.

Evet arkadaşlar öyle böyle değil iPhone ile 3gs ten bu yana deneyimim var Android hep kötü gözle baktım. Size detaylı olarak düşündüklerimi ve deneyimlerini anlatayım.

Öncelikle aşılması gereken bir konu var samsungda donmaların olduğu konusu, Android artık eskisi gibi değil herşey daha stabil ve düzenli. Bazı arkadaşlarımız 3 sene sonra ne olacak diyor güncelleme açısından. Evet iPhone a aylık güncelleme geliyor ve sanmayın ki herşey daha iyi olsun diye getirilen güncellemeler değil hepsi. Evet çok işlevsel olduğu ve stabil olduğu doğru fakat Apple bu güncellemelerini çoğunu açıkları kapatmak ve jailbreak önlemi almak içinde çıkarıyor. Android tarafında bu işler biraz daha farklı senede bir diye biliyorum güncelleme olayı. Ki bu konudada benim şahsi fikrim zırt pırt güncelleme gelmesi yerine stabil bir sürüm kullanmak çok daha iyi olacaktır. İPhone bu zamana kadar kullanmayan arkadaşlara bu sözlerim "arkadaşlar sanmayın ki gelen her güncelleme de ikon paketi geliyor bildirim çubuğu değişiyor. Böyle bir durum yok sadece bir kaç değişiklik dışında hiçbirşey olmuyor"

Ben size uzatmadan kullanımda beni olumlu ve olumsuz etkileyen şeyleri yazayım.
Son olarak iPhone 7 Plus 256 GB tan S8plusa geçiş yaptım bu arada.
Olumlu yönler
1- her iPhone da jailbreak çıkmasını bekleyerek ekranı ikiye bölme tweaki kurmak. Farklı ikon paketleri için jailbreak yapmak zorunda kalmadım.
2- S8 Plus cebimde iken ayakkabımı bağlayabiliyorum.
3- en etkili özellik olan ekran olayı muazzam.
4-gear vr 2017 ile dilediğim herşeyi yapabiliyorum
5-tek elle kullanımı daha kolay
6- beats kulaklık ile (powerbeats wireless kablosuz kulaklık ile çok daha iyi ses aldım)
7-pek fazla kullanılmasada telefona mouse ve klavye takabiliyorum
8- telefon elimde iken daha 7plusa göre daha az yağlanıyor.
Aklıma gelmeyen şeyler olabilir kullandıkça yazacağım.
Şimdi gerçekten ama gerçekten eksik hissettiğim konular
1-Beni en çok etkileyen 2 konudan birisi klavye mevzusu bence hiç hoş değil Google gboard ile de sorunumu çözemedim SwiftKey oyuncak gibi kaldı. İos un standart klavyesi çok güzel. Ama bu klavyeye de alışılabilir gibi duruyor.
2- uygulamaların arka planda açık kalması psikolojik olarak beni etkiledi çünkü 15 yıllık İos deneyimim bana uygulamaların otomatik öldüğünü istersem arka planda çalışmayacak şekilde her uygulama için ayrı ayrı seçim yapılabilinecek şekilde alıştırdı. E bu kadar zamandan sonra da bu olay garip geldi.
3-S8 Plus elimden kayarsa arkamı dönüp bakmadan kaçmam lazım ki içim acımasın iPhone bu konuda daha sağlam bir hissiyat veriyor. Fakat sonuçta düşünce ikiside illaki darbe alacaktır.

Sonuç bu gün itibari ile alınacak en iyi telefon bana göre s8 Plus. Fakat dediğim gibi bu gün itibari ile çok telefon değiştiren bir insan olarak s8 Plus beni zorlamadı. İPhone 7 Plus olan bir insan kolay kolay başka telefonları beğenmez ben değiştirdiğim gibi 3 tane 7 ve 7plus kullanan arkadaşım telefon çok kıyak duruyor dedi. Önümüzdeki günlerde telefon alacak arkadaşlarıma önerebilirim içiniz rahat olsun. Alabilirsiniz özellikle birazda Android kullanayım diyen arkadaşlarım rahatlıkla alışabilirler.

Bu arada şu anda bu telefon elimde olduğu için değil gerçekten beğendiğim için öneriyorum ha yine iPhone 8 çıktığında alacağım kullanıp inceleyeceğim. Sadece şu an için alacak arkadaşların(satarım veya dursun yenisini alırım diyenler hariç) biraz daha bekleyebilir miyim diye kendilerine sormaları bence tek dikkat edecekleri konudur çünkü note 8 de kısa zamanda çıkacak.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Android tarafında bu işler biraz daha farklı senede bir diye biliyorum güncelleme olayı. Ki bu konudada benim şahsi fikrim zırt pırt güncelleme gelmesi yerine stabil bir sürüm kullanmak çok daha iyi olacaktır.
Bizim de aylık güncellememiz var. Samsung ilginç bir şekilde önce Note 4e veriyor çoğnulukla. Mesela bu ayın güncellemesini Note 4 aldı şuan S7lere gelmedi sanırım. Ama aylık güncelleme veriyor Note4e bile

batuhansakalar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bizim de aylık güncellememiz var. Samsung ilginç bir şekilde önce Note 4e veriyor çoğnulukla. Mesela bu ayın güncellemesini Note 4 aldı şuan S7lere gelmedi sanırım. Ama aylık güncelleme veriyor Note4e bile
Bunu bilmiyordum mesela.
Senin klavye konusunda önerin nedir dostum ben istiyorum ki ı harfine basılı tutmak zorunda kalmayayım i harfi için

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bunu bilmiyordum mesela.
Senin klavye konusunda önerin nedir dostum ben istiyorum ki ı harfine basılı tutmak zorunda kalmayayım i harfi için
Bunun için samsung klavyenin ayarı var. klavyedeki Çarka tıkla Diller ve türlere tıkla. Türkçeye tıkla Türkçe qwerty veya Türkçe F kalvyeden beğendiğini seç

KaanArli

Asistan
Reaksiyon puanı
144
S7 edge tavsiye ederim hem sanırım cebine para kalıyor. Sahibindende görüyorum arada 2bin kusur liraya sıfır. Ben şu an kullanıyorum ama pixel deneyeceğim bundan sonra. Bundan önce de iPhone kullanmistim. Şuraya yazmışlar s7 edge diye sebepleri ile ordan okuyup karar vermiştim En İyi Cep Telefonu - Gurbetci

S7 Edge'den sonra Pixel deneyim anlamında özellikle tasarım noktasında memnun etmeyecektir

CrusherX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Merhaba arkadaşlar.Ben şu an S7 kullanıyorum.Uzun zamandır da samsung telefon kullanıyorum.Ve samsungdan biraz sıkıldım açıkçası.Farklı bir arayüz,farklı bir kasa tasarımı görmek istiyorum.Samsung kullanıp iOS'a geçip de memnun olanlar var mı ?Ya da samsungdan başka android telefona geçip memnun kaldım diyen ya da hayır memnun kalmadım aslında en iyisi samsungmuş diyen var mı ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar.Ben şu an S7 kullanıyorum.Uzun zamandır da samsung telefon kullanıyorum.Ve samsungdan biraz sıkıldım açıkçası.Farklı bir arayüz,farklı bir kasa tasarımı görmek istiyorum.Samsung kullanıp iOS'a geçip de memnun olanlar var mı ?Ya da samsungdan başka android telefona geçip memnun kaldım diyen ya da hayır memnun kalmadım aslında en iyisi samsungmuş diyen var mı ?
Lg v30u falan bekle veya XZ Premium. HTC u11 de olabilir
XZ premium da düşük ışık performansın düşebilir. Bana kalsa değiştirme

İkbal Gügen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sony Xperia Xz Premium Haziran'da piyasaya çıkacak. Donanım konusunda dolu dolu bir telefon. Tahminim 3000 Tl üzerinde bir fiyata sahip olacak. Ben şahsen yekpare tasarımı ve gövde malzemesini seviyorum.(Ekran kasa oranı hariç.) Çok rekabetçi bir performans olacağı Snapdragon 835 işlemcisi ve 960 fps video kaydedebilen kamerasından belli.

Son mesajlar