3000 TL civarı Foto-Video ve Şarj odaklı telefon tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar,
2-3 gündür yoğun şekilde telefon almak için araştırma yapıyorum ama işin içinden çıkamadım.
Normalde Pro fotoğraf makinam, go pro cihazım v.s var ama sürekli yanımda taşımaktan sıkılıyorum. Onun için tüm değerlerini Manuel olarak ayarlayabileceğim Foto ve video çekimi yapan bir cihaz arıyorum. Sosyal Medya, Foto Video çekimi v.s 1 günü çıkarabilecek bir telefon arıyorum. Nerdeyse hiç oyun oynamıyorum.
Buna göre bir telefon tavsiye edebilirmisiniz.

Karşılaştırma videolarında Samsung Galaxy S8+ çok iyi sonuçlar vermiş. Hepsiburada sitesinde 3529 civarı görünüyor, Cuma günü Black Friday ile biraz daha düşer ve 3000 TL ya da biraz üzerine alırım diye umuyorum. Bu telefon hakkındaki tek endişem pek iyi koruyamadığım için telefonu çabuk yıpratmam. Hassas bir telefon gibi yorumlar var. Çabuk çiziliyormuş.

Acaba kamera (ön ve arka) ve ses kalitesi iyi olan telefon önerebilir misiniz.

HTC U11'in de ses ve videosu fena değil ama ön kamerası o kadar iyi değil gibi.

Huawei Mate 20 Lite'a baktım ondan da 4K video özelliği yok.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Huawei p20 veya g7 öneririm

Son düzenleme:

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Samsung 8s plus almaya karar vermiştim ama bugün incelemek için bir firmaya gittiğimde teşhir ürünlerinde telefona bakarken amoled yanığı olduğunu fark ettim. Hatta bir kacinda da aynı sorun vardı. Bunu görünce tüm hevesim kaçtı. LG'de de şarj sıkıntısı var. İşin içinden çıkamadım. Adam gibi alınacak telefon yok. Her birinin bir sıkıntısı var. Anlaşılan kaliteli fotodan vazgeçip sarji uzun giden telefonlara bakmak gerek.

Huwaei telefonlarında video olayı iyi değil. Auto focus bile yok sanırım. İncelediğimde elle belirlediğimiz noktalara focus yapıyordu.

LG Türkiye'den çekildi diyorlar. Telefonda sıkıntı olsa normal LG servisleri ilgilenmez mi ?

HTC de aynı şekilde. Onun da u11 modeli fena değil ama baya küçük ekranı.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hocam htc unut servis kvk onlarada gideceksin parça bulacaksın yaş iş sonuçta eski model u11
Lg g7 alırsan arka planda şarj tüketme yok ve çözünürlük düşürme var yani ekran parlaklık kalitesi başarılı benim baktığım yorumlarda şarj sıkıntısı çeken yoktu adam ortalama kullanımda-2k çözünürlükte 6saat-
Full hd 7saat-hd'de 8 saat almış bu en kötü yoğun kullanımda 1gün çıkar demek başka birisi s9plustan geçtim şarj sıkıntısı yok diyordu bence iyi cihaz g7 pek çok yönden sadece garanti kvk sıkıntı o da iyi tamir ediyor ama para konusunda acımaz adamların olayı teknik servisten para kazanmak

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
LG G7 aklıma yatmaya başladı. 4K 60fps için güncelleme gerekebilir diyor. Güncelleme falan geldi mi çıktığı tarihten sonra.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
O konuda bilgim yok malesef

barnes07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
s8 plus fiyatlarına çıkmışsan yani 3600 yerine 3900 ver S9 al hem daha güncel hem daha şık hem daha iyi kameraya sahip olursun. Daha güncel kalırsın ve bataryası da seni üzmez. Efsane cumada takip et derim. belki düşer 3300e falan iyi olur. Gri rengi şu anda hepsiburada satıcılı 3899TL Samsung Galaxy S9 Fiyatları & S9 Modelleri ve Özellikleri

Son düzenleme:

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
s8 plus fiyatlarına çıkmışsan yani 3600 yerine 3900 ver S9 al hem daha güncel hem daha şık hem daha iyi kameraya sahip olursun. Daha güncel kalırsın ve bataryası da seni üzmez. Efsane cumada takip et derim. belki düşer 3300e falan iyi olur. Gri rengi şu anda hepsiburada satıcılı 3899TL Samsung Galaxy S9 Fiyatları & S9 Modelleri ve Özellikleri
dün bir avm de s8 ve s9'lara bakıyordum nerdeyse hepsinde amoled yanığı vardı. forumda okuduklarımdan da garanti kapsamında sıkıntı yarattıklarını öğrendim. Aslında şuan elimde 2700-3000 civarı para var. Samsung S8, 3300 TL civarında. Cuma günü 3000 TL'ye inerse almayı düşünüyorum. 4000 TL civarına çıkmam şuan mümkün değil. Belki 1 ay sonra olur ama o zamanda fırsatı kaçırmış oluruz. Şuan elimde General Mobile GM5 plus var, şarja bağımlı yaşıyor ama 6-7 defa sağlam düştü yere bir şey olmadı. Samsung'un hemen camlar çatlıyor. Mate 10 Pro'da 3700 civarı ne kadar düşer bilmiyorum ama o da aklımda.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Sen o zaman g7t alıcaksın başka şansın yok gibi birde p20 var ama epey sitesinde gördüm eleman koltuk hizasından ev zeminine düşürmüş ekranı kırıldı diye yorum yazmış o yüzden p20'de elersek bir g7thinq kalıyor

barnes07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
aynen hocam g7t alacaksın senin isteklerini o karşılar şu durumda.

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Şarj olayı sıkıntı ya. 6.1" ve çok parlak bir ekrana 3000 batarya az gibi geliyor.
Maçlarda deplasmana falan gidiyoruz polisler powerbankleri falan topluyor. Onun için 1 günü rahat çıkaracak, arada 1-2 saat video çekimi yapabileceğim bir telefon lazım. İlla birşeylerden feragat etmek gerekiyor. Ya pilden ya foto kalitesinden. Bu şartlarda Samsung S8 daha iyi duruyor ama onda da dayanıklılık sorunu var IPS panelli telefon kullanıyorum 2 yıldır tık demedi sevdim. Samsung'da da amoled yanığı sorunu olur muhtemelen. S8 şarjı daha çok gidiyor ve foto video kalitesi de çok kötü değil. Karar veremedim bir türlü.

Son mesajlar