3000 TL ayırdım telefon önerisi istiyorum..

Bu konuyu okuyanlar

omeraydin33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba Arkadaşlar, Ömer ben...

Tasarımcı olarak calismaktayim... 3000 tl civarında bir butce ayırdım telefon için...
Note 9 gibi telefonlar isime cok yarardi ama oldukca pahalı...

Takip ettigime göre LG G7 3000 altina düşmüş durumda, mantıklı geliyor bana Türkiye garantisiyle birlikte... Bu arada G3 ve G4 kullanıp tek sefer servis görmüş ve değişim almıştım. Evde birde G6 var 1 yıldır kullanılıyor. G4 artik cok yavaşladığı icin değişmek istiyorum.

Aklımda G7, Mi8, Meizu 16th, Oneplus 6 gibi telefonlar var ama net karar veremedim, bana yardımcı olur musunuz?

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
LG den devam edip G7 alınır. Pili biraz zayıf deniyor.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
G7 güzel cihaz ama telefonum yağ gibi aksın ve pil ömrü daha iyi olsun istiyosan Oneplus 6 öneririm

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
G7 güzel cihaz ama batarya konusunda herkes kötü diyor. Batarya kısmı seni üzebilir. Oneplus 6'nın bataryası iyi diye biliyorum, ona bakabilirsin.

omeraydin33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar önerileriniz icin cok teşekkür ediyorum.

Günümüzde cok yüksek rakamlara ulaşan telefon fiyatlarında garantinin cok büyük önemi olduğunu düşünüyorum. Malum biraz sans isi bozuk cikabilir bozulabilir açıkçası karsimda bir muhatap olması önemli..

Baska önerilerde de bulunabilirsiniz sadece bunlar olmak zorunda değil...

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Arkadaşlar önerileriniz icin cok teşekkür ediyorum.

Günümüzde cok yüksek rakamlara ulaşan telefon fiyatlarında garantinin cok büyük önemi olduğunu düşünüyorum. Malum biraz sans isi bozuk cikabilir bozulabilir açıkçası karsimda bir muhatap olması önemli..

Baska önerilerde de bulunabilirsiniz sadece bunlar olmak zorunda değil...
Mi8 ya da Meizu 16th'a da bakabilirsin. Ram olarak artısı var ve tabiki zevk meselesi ama bana göre tasarımları G7'den güzel.

Valiente

Asistan
Reaksiyon puanı
336
Yanımda powerbank ile gezerim diyorsan g7 al fiyatida düştü.Diğer bir seçenek meizu 16th olabilir.

omeraydin33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar öneriler için teşekkürler, garanti galiba çok önemli benim için o yüzden LG den yana olacak gibi duruyorum. Kaldı ki G3'ten bu yana da LG kullanıyorum.

Mi8 i inceledim aslında özellik vs olarak artıları da var (ram gibi) ama günlük kullanımda çok fark olur mu bilmiyorum. Çin Malı bir telefonda garanti biraz daha önem kazanıyor gibi.

G7'nin şarjı çok mü kötüdür bilemiyorum. Kararsızlığım biraz devam ediyor ama (garanti) konusunu önemsiyorum.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Arkadaşlar öneriler için teşekkürler, garanti galiba çok önemli benim için o yüzden LG den yana olacak gibi duruyorum. Kaldı ki G3'ten bu yana da LG kullanıyorum.

Mi8 i inceledim aslında özellik vs olarak artıları da var (ram gibi) ama günlük kullanımda çok fark olur mu bilmiyorum. Çin Malı bir telefonda garanti biraz daha önem kazanıyor gibi.

G7'nin şarjı çok mü kötüdür bilemiyorum. Kararsızlığım biraz devam ediyor ama (garanti) konusunu önemsiyorum.
LG G7, ekran, kamera olarak da Mi 8'den önde olması lazım. Sadece batarya konusunda geridedir ama Mi 8'in de bataryası çok çok iyi değil. Ram konusunda da pek bir fark olacağını pek sanmıyorum, sonuçta Android'de ne kadar fazla Ram olursa olsun, kullanım miktarı da artıyor. 4 GB Ram'in 2 GB'ını kullanır, 2 GB boşta olur, 6 GB Ram'in de 3 GB'ını kullanır, 3 GB boşta olur, arada 1 GB'lık fark var ama günlük kullanımda çok da fark hissedeceğini sanmıyorum. Garanti konusu daha önemli ama LG de Türkiye pazarından çekiliyor sanırım hatta çekilmiş olabilir. V40 filan gelmemişti Türkiye'ye. Teknik servisleri devam edicek mi bilmiyorum, onu da araştırmalısın.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Mi8, G7 den pil ve kamera olarak iyi testlerde bu bu ortada ama, G7 de ekran ve kablosuz şarj olayı ve birde radyosu ile pek yabana atılacak bir cihaz değil..

omeraydin33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar, karar verip LG G7 aldım. Bugün 3.gün. Şarj konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Sabah 07.20 de şarjdan aldığım cihaz akşam 21-22 sıralarında %35 civarında şarjı oluyor. Kamera, Ekran ve Ses oldukça başarılı olmuş. Gerçekten beğendim. Asphalt9 ve PubG oynarken herhangi bir sıkıntı da yaşamadım.

Fikirleriniz için teşekkür ederim.

merttaha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
G7 güzel bir tercih olmuş. Ben olsam Pocophone F1 alırdım. Hayırlı olsun.

omeraydin33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Poco F1 e de baktım kamerasına vs ama kalite vs olarak ondan daha iyi bir cihaz gibi me geldi. Ekran çözünürlüğü vs oldukça iyi