Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Müdavim
Reaksiyon puanı
271
Bazı ortamlarda telefonların yetmediği yerlerde, fotoğraf makinesi kullanmak zorunda kalırız, fotoğrafı çekmeyiz yada iyi çekmez bunun için fotoğraf makinesine ihtiyaç duyarız.

dijital-fotograf-makinesi-secmek.jpg

3000-5000 TL arası, hangi marka model fotoğraf makinesi önerirsiniz? Yorumlarınızı bekliyorum.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Aynasız makineler çağımızın makineleri o açıdan perdeli makine almanın hiçbir mantıklı gerekçesini göremiyorum.
  • Fujifilm X-T20
  • Sony A6300
  • Olympus OM-D E-M10 Mark III
  • Olympus PEN-F
ve benzeri ürünleri tavsiye ederim.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Aynasız makineler çağımızın makineleri o açıdan perdeli makine almanın hiçbir mantıklı gerekçesini göremiyorum.
  • Fujifilm X-T20
  • Sony A6300
  • Olympus OM-D E-M10 Mark III
  • Olympus PEN-F
ve benzeri ürünleri tavsiye ederim.
A6300 video cihazı değil mi? Benim bildiğim kadarı ile sadece video kaydediyor? Yanlışsa affola.
Edit: Başka modelle karıştırmışım :D

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
A6300 video cihazı değil mi? Benim bildiğim kadarı ile sadece video kaydediyor? Yanlışsa affola.
Edit: Başka modelle karıştırmışım :D
Aslında video için iyi bir cihaz ama bu tarz ufak fotoğraf makineleri komple video çekelim diye üretilmiyor :) Teknoseyir uzun süre bu cihazla çekimlerini yaptı ama Levent Pekcanın da açık açık bu cihazın tatilde etrafı çekmek için veya işte çocuğunu video kaydına alsın diye yapmışlar biz her gün 4K video kaydı yapıyoruz haliyle yıpranıyor ve bozulma eğimi gösteriyor diye. Video kameralar video için ki zaten adı üstüde her anlamında çok daha avantajlı :)