3000-4000 TL Civarında Gaming Laptop

Bu konuyu okuyanlar

eren2507

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3000-4000tl civarında bana önerebileceğiniz işimi görebilecek bir gaming laptop önerebilir misiniz. Bütçem biraz kısıtlı bu fiyatlarda güzel bir şey yoksa hani şu rakamlara çıkarsan daha iyi olur vs. öylede tavsiyelerinize açığım laptop konusunda çok bilgisizim ilk defa laptop alıcam yıllarca masaüstü bilgisayar kullandım. Öyle sağdan soldan bilgi toplamaya çalışıyorum şimdiden herkese teşekkürler. iyi forumlar

Yusufemrekatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hp 14 bs019nt hepsiburadadan 3100 tl ye aldim indirim bitmediyse bence al

eren2507

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir kaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.

1)Birinde SSD var 8GB diğerinde yok SSD çok fark ediyor mu bir laptop için ayretten mesela ben SSD taktırabilir miyim bu SSD ler kaç GB oluyor fiyatları vs. yardımcı olursanız
2)Bilgisayarlarda işletim sistemi bulunmamaktadır diyor bu ne demek bi yardımcı olabilirmisiniz ayretten para mı ödicem

polokral3846

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
1)8gb ssd olmasada olur.Sen kendin istersen ayrıyetten alıp takabilirsin.
2)Hayır para ödemene gerek yok.İşletim Sistemi Freedos yüklü olarak geliyor.windows gibi bir işletim sistemi.
Sen cd ile windows yükleyebilirsin .
Yok orjinal windows istiyorum dersen alıcağın sitede seçenek var onu seçip ayrı bir fiyatla orjinal windows yüklü olarak alabilirsin.
Bana kalırsa öylece al format atarsın.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

1)Birinde SSD var 8GB diğerinde yok SSD çok fark ediyor mu bir laptop için ayretten mesela ben SSD taktırabilir miyim bu SSD ler kaç GB oluyor fiyatları vs. yardımcı olursanız
2)Bilgisayarlarda işletim sistemi bulunmamaktadır diyor bu ne demek bi yardımcı olabilirmisiniz ayretten para mı ödicem
İçerisinde işletim sistemi yok kendin kurman lazım. USB bellek yardımıyla kurman için bir sürü yol gösteren video mevcut. USB bellek ile format dosyası oluşturduktan sonra Windows 10 kurabilirsin. Oradaki 8 GB SSD büyük ihtimalle HDD ile bütünleşik yani HDD nin biraz daha hızlı çalışması için diyebilirim. Ayrıca istediğin zaman SSD takabilirsin garanti bittikten sonra tabi.

polokral3846

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
şiddetle fx553ve almanı öneririm kardeşim
arasında pek fark yok fiyat olarak ve
fx553ve de gtx1050ti var
diğerinde gtx1050

eren2507

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Verdiğiniz bilgiler için herkese teşekkür ederim iyi forumlar

neurotoxin1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

tüm sorularına cevap vermeye çalışayım.

1- öncelikle oyun bilgisayarı demek yeterli değil. hangi oyunu oynayacağına göre değişir bu. oynamak istediğin oyunun sistem gereksinimlerine bakıp alacağın pc bunları karşılıyor mu bunu öğrenmen lazım.

2- ssd inanılmaz şeklide bilgisayarın çalışma hızını etkiler. öyleki ssd olmayan bir bilgisayara ssd takarsan yeni bir pc almış kadar olursun. ama burada dikkat etmen gereken önemli bir nokta var. her laptopta hem ssd hem de hdd yi aynı anda kullanabileceğin 2 bağlantı noktası olmayabilir. yani tek bağlantılı noktalı bir laptop alırsan sonradan ssd takmak istersen hdd yi sökmen gerekir. büyük kapasiteli ssd ler de pahalı olduğu için bu önemli bir sorun bence. düşük kapasiteli tek bir ssd oyun kullanımı için kısa süre sonra sıkıntı yaratacaktır. bunları iyi değerlendirmeni öneririm.

3- freedos = windows yok. yani içinde ücretsiz bir işletim sistemi de olabilir, bomboş da olabilir. ama her halukarda oyun oynayacaksan windows a ihtiyacın var. nasıl windows yükleyebileceğine dair nette birçok video mevcut. gerçekten zor değil. ama yinede kendin yapamayacağını düşünüyorsan bir bilgisayarcıya yükletebilir ya da direk windows olan bir pc alabilirsin.

4- gtx1050 ile gtx1050ti arasında baya performans farkı var. "ti" olan modelden almanı tavsiye ederim.

5- garanti konusunda sorun yaşamayacağın bir laptop almanı tavsiye ederim. alacağın yere/satıcıya bu konuda dikkat et.

iyi günler..