3000-3500 tl aralığında öneriler

Bu konuyu okuyanlar

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Mi 8'e nazaran ZenFone 5z daha mantıklı.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
İthalatçı garantili olmasına ve kutusundan kulaklık çıkmamasına rağmen fiyatı oldukça yüksek.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
V30+ Tavsiye ederim.. Mi8 ler 3800 bandına çıktılar ve o kadar para verip garantisiz bir cihaz almak pek mantıklı gelmiyor bana bilmiyorum katılır mısınız?

G7 ThinQ 4000 bandına yaklaşıyor

Ses ve Ön kamera performansını önemsiyorsanız 3000 bandında HTC U11 Var 1 hafta önce aldım istediğinizi sorabilirsiniz

Bence alıcaksanız acele edin telefonlar gittikçe zamlanıyor

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,168

csk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
iPhone 5sten geçeceğim şarj konusunda beni üzmeyecek 2-3 yıl kullanabileceğim android telefon arıyorum oyun falan oynarım telefonu zorlarım kısaca ne önerirsiniz
Merhabalar sevgili arkadaşım, Huawei 'nin çıkarmış olduğu HONOR PLAY bence şu an piyasadaki bu fiyata alınabilecek en iyisi. Adı bile üstünde oyun telefonu. 3750mAh, Kirin 970 gibi hızlı bir işlemci, 256GB'a kadar arttırılabilir hafıza, metal gövdesi var sağlam, 6,3inç ekran, bence bu özellikler ve fiyat tam aradığındır. İnternette 2.800 lira.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
V30+ dururken Honor Play almak mantıksız.

csk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
V30+ dururken Honor Play almak mantıksız.
Sevgili dostum. Her şeyden önce bu da seninkisi gibi bir fikirdir, meraklısına sunduk. Havaya konuşmadan önce ise sebepleriyle birlikte hangi telefonu tercih etmemiz gerekiri açıklasan daha iyi olurdu.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Sevgili dostum. Her şeyden önce bu da seninkisi gibi bir fikirdir, meraklısına sunduk. Havaya konuşmadan önce ise sebepleriyle birlikte hangi telefonu tercih etmemiz gerekiri açıklasan daha iyi olurdu.
Neden V30+ önerdiğimi açıkladım ama Honor Play yerine neden V30+ alınmalı onu da açıklayayım madem. Suya ve toza dayanıklı, işlemcisi daha iyi, NFC özelliği var, ekranının çözünürlüğü daha yüksek, çok da iyi olmasa da OIS özelliği var, radyosu var, bluetooth versiyonu daha güncel, USB versiyonu daha güncel, daha hafif, daha ince vs. gibi artıları var Honor Play'e karşı. V30+'ın fiyatı biraz daha yüksek ama kutu içeriğinde kulaklığı ve 64 GB daha fazla hafızası olduğunu da göz ardı etmemek lazım.
V30+ göm gitsin, güzel telefon. P-OLED ekranın sağladığı güç tasarrufu ile 3300 mAh batarya, şarj konusunda üzmeyecektir. İşlemcisi Snapdragon 835 zaten, üzmez. Kulaklığa verdiği ses, söylenene göre iyi ama çift değilde tek hoparlör olduğu için dışarıya verdiği ses ne kadar iyi bilemiyorum da yeterli seviyededir en azından. Kamerası idare eder, çok da iyi değil ama fotoğraf veya video çekerken en ince ayarına kadar uğraşıyorsanız kamera arayüzü bu konuda baya iyi. 3000 TL civarına alınabilecek bir telefon. LG'nin telefonları özellikle G4, baya sorunluydu evet ama bu telefonda sorun yok sanırım veya ben rastlamadım. Kağıt üstünde baya iyi telefon.

csk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
* İşlemci farkının net bir şekilde fark edilmesi hususunda şüphelerim olur.
* 3750mAh pil aynı pil performansını yakalamak için yeterli kapasitedir.
* NFC şu an muazzam önem taşıdığı konusunda da fikir ayrılığı içerisindeyiz.
* Radyo bir telefonda bugün olsa ne olur olmasa ne olur, 3 kuruşa yığınla internet alabiliyorken.
* Honor Play'in daha güncel bir android sürümüne sahip olması önemli bir avantaj, su ve toza dayanıklılık konusunda ise dezavantaja sahip olduğunu kabul ederim.
* Arttırılabilir hafıza da var iken 64gb 'ın çok da lafı olmayacaktır.

Dolayısıyla önemli farklar olmadığını düşünüyorum. Bence tercih meselesi dostum, mantıksız değil.

YAGM17

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Merhabalar sevgili arkadaşım, Huawei 'nin çıkarmış olduğu HONOR PLAY bence şu an piyasadaki bu fiyata alınabilecek en iyisi. Adı bile üstünde oyun telefonu. 3750mAh, Kirin 970 gibi hızlı bir işlemci, 256GB'a kadar arttırılabilir hafıza, metal gövdesi var sağlam, 6,3inç ekran, bence bu özellikler ve fiyat tam aradığındır. İnternette 2.800 lira.
Honor 10 mu Honor play mi daha iyi olur fiyat farkına değer mi

csk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Honor 10 mu Honor play mi daha iyi olur fiyat farkına değer mi
Güzel arkadaşım, 10'da fiyat farkına değecek özellikler olduğunu düşünmüyorum. Hatta Play'in daha büyük ekran, daha iyi bir pil, önemli gibi artıları da var. Honor 10'un daha iyi bir kameraya sahip olmasından başka bence majör bir artısı yok. 800TL iyi bir fark.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
* İşlemci farkının net bir şekilde fark edilmesi hususunda şüphelerim olur.
* 3750mAh pil aynı pil performansını yakalamak için yeterli kapasitedir.
* NFC şu an muazzam önem taşıdığı konusunda da fikir ayrılığı içerisindeyiz.
* Radyo bir telefonda bugün olsa ne olur olmasa ne olur, 3 kuruşa yığınla internet alabiliyorken.
* Honor Play'in daha güncel bir android sürümüne sahip olması önemli bir avantaj, su ve toza dayanıklılık konusunda ise dezavantaja sahip olduğunu kabul ederim.
* Arttırılabilir hafıza da var iken 64gb 'ın çok da lafı olmayacaktır.

Dolayısıyla önemli farklar olmadığını düşünüyorum. Bence tercih meselesi dostum, mantıksız değil.
Siz sadece V30+'ın artılarının önemsiz olduğunu belirtmişsiniz ama Honor Play'in artılarını yazmamışsınız, yok ki. Bildirim ışığı var, o olabilir bak. Yani ben neden V30+ değil de Honor Play alayım? Bunun cevabını istiyorum.

csk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Siz sadece V30+'ın artılarının önemsiz olduğunu belirtmişsiniz ama Honor Play'in artılarını yazmamışsınız, yok ki. Bildirim ışığı var, o olabilir bak. Yani ben neden V30+ değil de Honor Play alayım? Bunun cevabını istiyorum.
Sevgili Sucrofe arkadaşım,

Yazdıklarımı ne kadar dikkatli okuyup anladığın konusunda emin olamıyorum. Yineliyorum;
NFC ve Radyo kesinlikle majör artılar değildir, çok kullanışlı da değil. Diğer yazdıklarım ise küçük nüanslar ve iki telefon arasında fark olmadığı ile alakalı (Pil, işlemci ve hafıza konusu). Öte yandan Honor Play daha güncel bir android sürümüne sahip olması da önemli bir avantaj diye belirttim. Biliyorsundur, androidler en fazla 2 ana sürüm güncellemesi alır. Durduk yere eski sürümlü telefon almak pek cazip gelmiyor bana. Tabi fiyat olarak da HONOR PLAY daha uygun.

Bence yeterlidir. Sen her ne kadar bunlarla yetinmesen de..

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Sevgili Sucrofe arkadaşım,

Yazdıklarımı ne kadar dikkatli okuyup anladığın konusunda emin olamıyorum. Yineliyorum;
NFC ve Radyo kesinlikle majör artılar değildir, çok kullanışlı da değil. Diğer yazdıklarım ise küçük nüanslar ve iki telefon arasında fark olmadığı ile alakalı (Pil, işlemci ve hafıza konusu). Öte yandan Honor Play daha güncel bir android sürümüne sahip olması da önemli bir avantaj diye belirttim. Biliyorsundur, androidler en fazla 2 ana sürüm güncellemesi alır. Durduk yere eski sürümlü telefon almak pek cazip gelmiyor bana. Tabi fiyat olarak da HONOR PLAY daha uygun.

Bence yeterlidir. Sen her ne kadar bunlarla yetinmesen de..
Bence siz benim yazdıklarımı dikkatli okumuyorsunuz. Artı, artıdır; size göre IP68 sertifikası, NFC, radyo gibi özellikler önemsiz olabilir ama başkasına göre önemlidir ki bunun gibi birsürü artısını yazdım V30+'ın Honor Play'e karşı. Hem, neredeyse aynı fiyata satılan telefonlar bunlar, neden daha kötü olanı tercih edeyim ki?

csk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Dostum,
"* Honor Play'in daha güncel bir android sürümüne sahip olması önemli bir avantaj, su ve toza dayanıklılık konusunda ise dezavantaja sahip olduğunu kabul ederim. " şeklinde 3 mesaj önce yazdım hala mevcut. IP 68 önemsiz diye hiç yazmadım. Dikkatli okuma konusunu tekrar gözden geçirebiliriz.
Honor Play'i kötü telefon olarak tabir etmen bence pek adil değil. Nitekim bahsettiğin NFC radyo, eski sürüm android vs.. gibi özellikler sence önemli artılar ise zaten bunu 300-400 lira fazla ödeyerek satın alıyorsundur. Ancak benim gibi önemsemeyenler için Honor Play asla kötü telefon olamaz. Aksine cebime para bırakır. Karşılaştırmaları buna göre yapalım.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Dostum,
"* Honor Play'in daha güncel bir android sürümüne sahip olması önemli bir avantaj, su ve toza dayanıklılık konusunda ise dezavantaja sahip olduğunu kabul ederim. " şeklinde 3 mesaj önce yazdım hala mevcut. IP 68 önemsiz diye hiç yazmadım. Dikkatli okuma konusunu tekrar gözden geçirebiliriz.
Honor Play'i kötü telefon olarak tabir etmen bence pek adil değil. Nitekim bahsettiğin NFC radyo, eski sürüm android vs.. gibi özellikler sence önemli artılar ise zaten bunu 300-400 lira fazla ödeyerek satın alıyorsundur. Ancak benim gibi önemsemeyenler için Honor Play asla kötü telefon olamaz. Aksine cebime para bırakır. Karşılaştırmaları buna göre yapalım.

Güncel ve bildirim ledi var, başka bir artısı var mı? :D Bir de ön kamerası daha iyidir belki. Şu çöp telefonun hala nesini savunuyorsunuz anlamış değilim. İşlemci (her ne kadar önemsemeseniz de önde), ekran çözünürlüğü gibi şeylerin hepsinde önde; ben niye aynı fiyata kötü telefon alıyorum? 128 GB ve kulaklığı olan V30+, 2950 TL n11'de ve güvenilir satıcı. Hepsiburada'da Honor Play 2800 TL, kulaklıksız ve 64 GB. 300-400 TL fazladan vereceğinizi kim söyledi? Hangi siteden bakıyorsunuz fiyatlara acaba?

Dostum,

NFC ve Radyo kesinlikle majör artılar değildir, çok kullanışlı da değil. Diğer yazdıklarım ise küçük nüanslar ve iki telefon arasında fark olmadığı ile alakalı (Pil, işlemci ve hafıza konusu).

Bence sizin ne yazdığınızdan haberiniz bile yok. Sadece IP68 yazmadım oraya, NFC ve radyo da yazdım. "Sizin için önemli olmayabilir ama başkası için önemlidir" diyorum ama anlamada sıkıntı yaşıyorsunuz sanırım.

csk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Güncel ve bildirim ledi var, başka bir artısı var mı? :D Bir de ön kamerası daha iyidir belki. Şu çöp telefonun hala nesini savunuyorsunuz anlamış değilim. İşlemci (her ne kadar önemsemeseniz de önde), ekran çözünürlüğü gibi şeylerin hepsinde önde; ben niye aynı fiyata kötü telefon alıyorum? 128 GB ve kulaklığı olan V30+, 2950 TL n11'de ve güvenilir satıcı. Hepsiburada'da Honor Play 2800 TL.

Bence sizin ne yazdığınızdan haberiniz bile yok. "Sizin için önemli olmayabilir ama başkası için önemlidir" diyorum ama anlamada sıkıntı yaşıyorsunuz sanırım.

Peki Sucrofe Bey, siz buyrun V30+ tercih ediniz. Müsaade ederseniz ben de Honor Play diyeyim. Anlama sıkıntısı yaşamıyorum, gözlerim ve kulaklarım sağlam. Yazdıklarımın ise çok net farkındayım, çok şükür aklım parmaklarıma hükmedebiliyor :) . Siz ise çok farklı ifadeler kullanıyorsunuz.

Bu sizin için yazdığım son cevaptır. Zira hedefim sizi ikna etmeye çabalamak değil, birilerine faydalı olabilmek.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Peki Sucrofe Bey, siz buyrun V30+ tercih ediniz. Müsaade ederseniz ben de Honor Play diyeyim. Anlama sıkıntısı yaşamıyorum, gözlerim ve kulaklarım sağlam. Yazdıklarımın ise çok net farkındayım, çok şükür aklım parmaklarıma hükmedebiliyor :) . Siz ise çok farklı ifadeler kullanıyorsunuz.

Bu sizin için yazdığım son cevaptır. Zira hedefim sizi ikna etmeye çabalamak değil, birilerine faydalı olabilmek.
Faydalı olamıyorsunuz, sorun burada zaten. Birsürü artısını yazdım şu mesajımda, hala diretiyorsunuz. Anlam veremiyorum. "Honor Play'in artısı ne?" diye soruyorum, "daha güncel" cevabını alıyorum. Kusura bakmayın ama şaka mı bu? Daha güncel diye şu mesajımdaki özelliklerin hepsini görmezden gelelim o zaman. Yazdığınız mesajlarda mantıksızlık akıyor.
Neden V30+ önerdiğimi açıkladım ama Honor Play yerine neden V30+ alınmalı onu da açıklayayım madem. Suya ve toza dayanıklı, işlemcisi daha iyi, NFC özelliği var, ekranının çözünürlüğü daha yüksek, çok da iyi olmasa da OIS özelliği var, radyosu var, bluetooth versiyonu daha güncel, USB versiyonu daha güncel, daha hafif, daha ince vs. gibi artıları var Honor Play'e karşı. V30+'ın fiyatı biraz daha yüksek ama kutu içeriğinde kulaklığı ve 64 GB daha fazla hafızası olduğunu da göz ardı etmemek lazım.

csk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Honor Play varken v30plus çok tercih edilesi olmuyor. Net ezmez.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Evet, Honor Play'in güncel olması yeterli bir sebep almak için. (!)

csk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Sevgili Tony Stark,
Mesnetsiz ve dengesiz savunma görmek gerçekten beni yormakta. Afaki konuşmalar ne yazık ki çok fazla. Yazdıklarım doğru okunmalı ve doğru değerlendirilmeli diye düşünüyorum . Ne yazık ki bunu göremiyorum.
Ben üstünlük kıyası yapmamaktayım. Kaldı ki diğer arkadaş gibi siz de ezici üstünlük kurmaya çalışmaktasınız. Nedendir anlayamıyorum. Sanki söylediklerinizi kabul etmek zorundaymışım gibi.
Bahsettiğiniz telefon sizin gibi düşünen kişilerce alınabilir.Genel anlamda ise benim gibi düşünenler tarafınca ıvır zıvır özellikler yüzünden daha fazla fiyat sebebiyle pek tercih edilebilir olmuyor. Bunu daha önceki yorumlarında belirttim.

Buyrun, alt alta istediğiniz kadar yorum atabilirsiniz. Ben fikir öne sürdüm. Kabul edersiniz etmezsiniz elbetteki keyfinize.

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
Sevgili Tony Stark,
Mesnetsiz ve dengesiz savunma görmek gerçekten beni yormakta. Afaki konuşmalar ne yazık ki çok fazla. Yazdıklarım doğru okunmalı ve doğru değerlendirilmeli diye düşünüyorum . Ne yazık ki bunu göremiyorum.
Ben üstünlük kıyası yapmamaktayım. Kaldı ki diğer arkadaş gibi siz de ezici üstünlük kurmaya çalışmaktasınız. Nedendir anlayamıyorum. Sanki söylediklerinizi kabul etmek zorundaymışım gibi.
Bahsettiğiniz telefon sizin gibi düşünen kişilerce alınabilir.Genel anlamda ise benim gibi düşünenler tarafınca ıvır zıvır özellikler yüzünden daha fazla fiyat sebebiyle pek tercih edilebilir olmuyor. Bunu daha önceki yorumlarında belirttim.

Buyrun, alt alta istediğiniz kadar yorum atabilirsiniz. Ben fikir öne sürdüm. Kabul edersiniz etmezsiniz elbetteki keyfinize.
O bir iki fazla özelliğe alınan ıvır zıvır dediğiniz para miktarı yalnızca 200tl yalnız:sweatsmile:
Ha ben onları da sayayım
Daha özgün tasarım
+64GB Depolama alanı
QHD+ çok daha iyi bir P-OLED ekran
Daha iyi kamera özellikleri ,F1.6 diyafram ,OIS, Çok iyi bir geniş açı kamera
SD835
Suya ve toza dayanıklılık IP68

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Bahsettiğiniz telefon sizin gibi düşünen kişilerce alınabilir.Genel anlamda ise benim gibi düşünenler tarafınca ıvır zıvır özellikler yüzünden daha fazla fiyat sebebiyle pek tercih edilebilir olmuyor.
150-200 TL daha fazla ödeyerek; fazladan 64 GB hafıza, kulaklık, daha iyi işlemci, daha yüksek çözünürlüğe sahip ekran, IP68 sertifikası, daha güncel USB versiyonu, daha güncel bluetooth versiyonu, NFC, OİS, radyo gibi özelliklerle birlikte daha ince ve daha hafif bir telefon almış oluyorsunuz Honor Play yerine V30+'ı tercih ederek. Siz deseniz ki "Honor Play hoşuma gitti, ondan önerdim", hiçbir şey yazmayacağım ama V30+'tan neyi iyi bu telefonun ki hâlâ ısrarcısınız? Ön kamerası daha iyi ve daha güncel, evet bir de bildirim ledi var. :D Gerçekten sinirleniyorum. Siyaset konularında bile cahil insanlara karşı bu kadar sinirlenmedim çünkü habire saçmalıyorlar, mesajın tamamına cevap vermek yerine paragraftan bir cümle alıp saçma sapan cevaplar veriyorlar ve ben gülüyorum. Ama sizin bu ısrarcı tutumunuz devam etmekte ki hangi telefonun daha iyi olduğu bariz belliyken, gerçekten sinir bozucu.