3 lü Monitör Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Uzun bir aradan sonra selam arkadaslar :)

Bir eve yeni tasindim ve bir odasini kendime laboratuvar yapiyorum. Suan sadece bir tane macbook pro'm var ancak bir tane masaüstü bilgisayar toplamak istiyorum ancak yeni yildan sonra..

Simdi kafamda söyle bir sistem var

Screen Shot 2018-09-30 at 22.04.01.png

Sag ve soldaki monitörler daha kücük ortadaki büyük ve curved. Böyle bi sey absürd görünür mü pek emin degilim. Yoksa hepsini 27 inc alip ortadakini curved me alsam? Marka ve model tavsiyelerinizi söyleyebilirsiniz

Iki tane masam var, en sola koyacagim masa elektronik ugraslar icin olacak, bilgisayarin olacagi diger masa da asagidaki sekilde

download.jpeg

Ne yapacagima gelince:

Yazilim ve elektronikci oldugum icin kendime özel projeler gelistirmek icin bu laboratuvari kuruyorum. Elektronik kisminda gerek arduino ile calismam gerekse raspberry pi ile calismam gerekiyor. Raspberry pi icin ayri ucuz bi monitör de almayi düsünüyorum. Ayrica var mi bilmem ama bazen macbook'umu da bu monitörlerin birine hizlica baglamak istiyorum. Normalde TVlerde hdmi1,hdmi2 gibi girisler oluyor. Belki öyle bir monitör varsa bakabilirim.

Her türlü öneri ve fikirlerinize acigim ve cok önemsiyorum. Bu konuda yol gösterirseniz cok sevinirim.

Bütce olarak: sag ve sol monitörler icin 100 euro, curved icin 200 euro civari bi sey düsünüyorum. Biraz yukari da oynayabilir.

Not: her hangi bir oyun takintim falan yok, Playstation da yok. Ama güzel bir bilgisayar alirsam belki kafa dagitmak icin Call of Duty gibi oyunlar oynayabilrim ama agirlikli olarak yazilim ve elektronik gelistirme üzerine zaman harcayacagim.

Tesekkürler

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
Hen curved hem düz saçma durur.
Zaten curvedları yan yana koyunca daha iyi oluyor.
Ancak bütün bunlar yerine geniş curved monitörler var. Onlardan almalısın bence.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Hen curved hem düz saçma durur.
Zaten curvedları yan yana koyunca daha iyi oluyor.
Ancak bütün bunlar yerine geniş curved monitörler var. Onlardan almalısın bence.

düz-curved-düz nasil duracagini pek kestiremedim ama dedigin gibi 3 curved daha iyi gibi görünüyor..
Samsung-Curved-Monitor-43.jpg

Aslinda https://www.quora.com/Are-curved-monitors-good-for-programming burdaki yorumlari okuyunca biraz hevesim kacti curved den.. 3 tane adam gibi flat alayim diyorum. bahsettigin o uzun monitörü gördüm, pek hosuma gitmedi, acayip ince geldi gözüme.. Yaptigim iste genelde dikey genislik daha önemli.. Ancak birden fazla monitör olunca her monitörde bi seyler acilabilinir

Bi eleman söyle bi sey yapmis o da hos görünüyor..

4bpfu0nma7ty.jpg

Tavsiye ettiginiz flat monitörler var mi ?

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
Monitör başına bütçen nedir?
Flat mi Curved mı, hangisine karar verdin?

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Monitör başına bütçen nedir?
Flat mi Curved mı, hangisine karar verdin?

Konu içinde yazmıştım bütçeyi
Bütce olarak: sag ve sol monitörler icin 100 euro, curved icin 200 euro civari bi sey düsünüyorum. Biraz yukari da oynayabilir.

Curved almaktan vazgeçtim gibi, 3 tane flat daha mantıklı geliyor. Toplamda 400-450 belki çok zorlarsam 500 euro verebilirim.

Ben yurtdışında yaşıyorum, sanırım burda fiyatlar türkiye’ye göre daha uygun. Ö yüzden 100 eurodan daha pahalı monitörler söyleyebilirsin. Amazon.de gibi sitelerden sipariş verebilirim. Oradan fiyat kontrolü de yapabiliriz ayrıca