2500 tl kasa + monitör

Bu konuyu okuyanlar

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
arkadaşlar merhaba, kasa almak istiyorum ama direk toplanmış şekilde satılanlardan olursa iyi olur çünkü kasa toplama hakkında 0 bilgim var sadece işlemci anakart ve ramden anlıyorum. vatandan veya teknosadan alabilirim kasa alırken internetten almam. 2500 tlnin içinde monitör de var. önerilerinizi bekliyorum. Beklentilerim csyi orta düşükte açsın kasmadan 60+ fpsde. Daha ağır bir şey yapmam, monitor 21-22 inç tercihimdir.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Vatan ve Teknosayı unut ve şimdi. Bir site seç.
Sinerji.gen.tr
Teknobiyotik.com
İtopta.com

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Vatan ve Teknosayı unut ve şimdi. Bir site seç.
Sinerji.gen.tr
Teknobiyotik.com
İtopta.com
Yanlışınızı düzeltmek isterim, İtopya.com :p
Bence sıraladığınız tüm siteler vatan ve teknosa'dan daha kullanışlı.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Ozaman babana deki internette 500tl daha ucuz. Vatanda en az 3000.
İzin vermeleri için büyük mucize olması lazım heleki iteknobyotik falan hiç bilmiyorlar ya onlar imkansız bi ihtimal hepsiburada veya gittigidiyor olabilir ama onlar bile zor

Son düzenleme:

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Eğer illaha vatandan alacaksan biz buradan parça öneremeyiz. Mağazanın stok durumuna bağlı. Şöyle diyeceksin:
AM4 platformunda Ryzen Apulu monitör dahil sistem toplayacağım.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
İzin vermeleri için büyük mucize olması lazım heleki itopya falan hiç bilmiyorlar ya onlar imkansız bi ihtimal hepsiburada veya gittigidiyor olabilir ama onlar bile zor
O zaman oradan toplayın. genelde vatan ve teknosa sürekli pahalı oluyor.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
İstersen sana fatura ve fotoğraf atayım belki ozaman güvenirler.
İtopyayı donanım arşivinde görmüştüm ancak oraya ikna edebilirim adam gösteriyor fln diye oranın da fiyatları çok oynuyor her dakika artıyor veya iniyor

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Ben zaten internetten almak istiyorum ama ailem izin vermiyor
Gördüğüm kadarı ile sende 650ti var. İ3 işlemcinin modelini verirsen belki işlemci ram ekran kartı upgrade vb yapabiliriz. Elindekini kullanmaya bak derim.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Gördüğüm kadarı ile sende 650ti var. İ3 işlemcinin modelini verirsen belki işlemci ram ekran kartı upgrade vb yapabiliriz. Elindekini kullanmaya bak derim.
Elimdekini zaten yükselticektim ama işte abimin odasında o bilgisayar yaz sonuna kadar orda kalcak eğer bekleyebilirseö belki onu direk satar tüm parayla yeni sistem kurabilirim. O zamana kadar biraz daha param birikir hatta. Bu arada i3ün modelini yazdığımda birisi bana 3. Nesil demişti büyk ihitmal öyledir, ekran kartı 650 ti boost, ram 8 gb.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Elimdekini zaten yükselticektim ama işte abimin odasında o bilgisayar yaz sonuna kadar orda kalcak eğer bekleyebilirseö belki onu direk satar tüm parayla yeni sistem kurabilirim. O zamana kadar biraz daha param birikir hatta. Bu arada i3ün modelini yazdığımda birisi bana 3. Nesil demişti büyk ihitmal öyledir, ekran kartı 650 ti boost, ram 8 gb.
Tamam ram yeterli. O işlemcide 4160 falandır. Onu 650ti ile birlikte ortalama 1000Tlye satabilirsin. 650ti şuan alacağın 2000 tllik sistemde olacak Ryzen İgpudan çok daha performanslı bir kart. Biraz daha bekle.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Tamam ram yeterli. O işlemcide 4160 falandır. Onu 650ti ile birlikte ortalama 1000Tlye satabilirsin. 650ti şuan alacağın 2000 tllik sistemde olacak Ryzen İgpudan çok daha performanslı bir kart. Biraz daha bekle.
Pcyi kökten satsam kaç tl eder ramı falan her şeyi satıp baştan kursam ? Bu arada 4 sene kullandık yaklşaık

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Ama yazın çok pc oynayamam özellikle geceleri. Çok sabahlayan birisyim, 2500 tlye alıcam ona karar verdim.
Alacağın apu sistem 650tidan daha fazla performans vermeyecek haberin olsun. Vatana gidip ryzen apu istiyorum diceksin basit. En az 3000mhz 2x4gb ram taktır. Burası çok önemli.

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Bende şuan pc alacağım. Hemde çok yakın zamanda. 1800 tl'ye Ryzen Apu alacağım büyük ihtimalle. Tavsiye ederim. Ama ileride yükseltme yapmayı düşünmezsen g4600 + Gtx1050 alabilirsin. Normal koşullarda daha yüksek performans verecek ama ileride çok işine yaramayabilir.
Ama yazın çok pc oynayamam özellikle geceleri. Çok sabahlayan birisyim, 2500 tlye alıcam ona karar verdim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Alacağın apu sistem 650tidan daha fazla performans vermeyecek haberin olsun. Vatana gidip ryzen apu istiyorum diceksin basit. En az 3000mhz 2x4gb ram taktır. Burası çok önemli.
Hocam ben vatana baktım , 4x2 ram yok. Küfür ettim , gidip alacaktım oradan ama böyle olması üzdü.

Son düzenleme:

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Zaten benim şuan elimdeki bilgisayarın özellikleri bana yetiyo hatta artıyor bile, pubg denedim çok düşükte 0 donmayla oynatmıştı. Csyide orta düşük çok düşük arasında 120 fpsle oynatıyor en en kasan anlarda kasıyo sadece (jailbreaktaki zombide 10-15 kişinin negevle adamları taraması gibi durumlarda). Peki bu sistemi ilerde yükseltme şansım var mı ? Ve bu sistem kaç sene boyunca idare eder beni veya ne kadar güncel oyunları kaldrırı ?

Bende şuan pc alacağım. Hemde çok yakın zamanda. 1800 tl'ye Ryzen Apu alacağım büyük ihtimalle. Tavsiye ederim. Ama ileride yükseltme yapmayı düşünmezsen g4600 + Gtx1050 alabilirsin. Normal koşullarda daha yüksek performans verecek ama ileride çok işine yaramayabilir.

Hocam ben vatana baktım , 4x2 ram yok. Küfür ettim , gidip alacaktım oradan ama böyle olması üzdü.
Benim alacağım pcyi biraz uzun kullanacağım yaklaşık olarak 3-4 sene, bu süre içerisinde pcye belki 1 kere 700-900 tllik yatırım yapma şansm var. Bu yüzden uzun kullanabileceğim bir pc almayı düşünüyorum. Ram hakkında ne yapacağımı bilmiyorum :/

Son düzenleme:

colite

Profesör
Reaksiyon puanı
1,275
HDD kısarak biraz daha yüksek bir işlemci yada ekran kartı takabilir yada ramlari yükseletebilrisin kasanın dışına aldanmadan alman daha iyi olur tx kasa al güç kaynağını iyi al ozaman sıkıntı çıkmayacaktır.

sonrasında bütçen artacaksa az daha bekleyebilir yada ekran kartını almadan 2000 serisini Türkiye ye geldikten sonra 1050 fiyatları düşecek ve sende 1060 alabilirsin belkide ama şuan toplanan sistem yeterli gibi geliyor bu sistemede zaten 1050 takılabilir diğer kartlar için bütçeni zorlaman gerek.

Son düzenleme:

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Zaten benim şuan elimdeki bilgisayarın özellikleri bana yetiyo hatta artıyor bile, pubg denedim çok düşükte 0 donmayla oynatmıştı. Csyide orta düşük çok düşük arasında 120 fpsle oynatıyor en en kasan anlarda kasıyo sadece (jailbreaktaki zombide 10-15 kişinin negevle adamları taraması gibi durumlarda). Peki bu sistemi ilerde yükseltme şansım var mı ? Ve bu sistem kaç sene boyunca idare eder beni veya ne kadar güncel oyunları kaldrırı ?

Benim alacağım pcyi biraz uzun kullanacağım yaklaşık olarak 3-4 sene, bu süre içerisinde pcye belki 1 kere 700-900 tllik yatırım yapma şansm var. Bu yüzden uzun kullanabileceğim bir pc almayı düşünüyorum. Ram hakkında ne yapacağımı bilmiyorum :/
Ozaman dediğimi yapacaksın doğru vatana :)

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Ya peki arkadaşlar bu pc nasıl ve bunu vatan gibi yerlerden toplayabilir miyim ?
Linki : https://www.youtube.com/redirect?event=video_description&q=https://goo.gl/AbtirH&html_redirect=1&redir_token=YVhvzn5fVuFrQLdr-csIPLgVrgx8MTUyNDU5NDc2NkAxNTI0NTA4MzY2&v=ACAWmBAfi4s
(Youtube videosu değil ama video altından kopyaladığım için sanırım öyle gözükmüş önce videoya ordan siteye atıyo)

Performans testi de şu : https://youtu.be/ACAWmBAfi4s

Monitörü bir şekilde alırım, aslında bütçem 2800-2900 tl ama klavye ve mause de alacağım için 2500 dedim düz. Eğer ortalama bir klavye masue ve kulaklık alırsam illaki bir monitör bulurum zaten 400 tlye falan.

Son düzenleme:

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Ya peki arkadaşlar bu pc nasıl ve bunu vatan gibi yerlerden toplayabilir miyim ?
Linki : https://www.youtube.com/redirect?event=video_description&q=https://goo.gl/AbtirH&html_redirect=1&redir_token=YVhvzn5fVuFrQLdr-csIPLgVrgx8MTUyNDU5NDc2NkAxNTI0NTA4MzY2&v=ACAWmBAfi4s
(Youtube videosu değil ama video altından kopyaladığım için sanırım öyle gözükmüş önce videoya ordan siteye atıyo)

Performans testi de şu :

Monitörü bir şekilde alırım, aslında bütçem 2800-2900 tl ama klavye ve mause de alacağım için 2500 dedim düz. Eğer ortalama bir klavye masue ve kulaklık alırsam illaki bir monitör bulurum zaten 400 tlye falan.
Mükemmel bir tercih olur :) Ama vatanda bukadar ucuza toparlayamazsın :(

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Mükemmel bir tercih olur :) Ama vatanda bukadar ucuza toparlayamazsın :(
Ya peki o site güvenilir mi ? Donanım arşivinin videosunu gösterip ancak bu pcyi annemlere internetten aldırabilirim, umarım hazirana kadar fiyatı sabit kalır.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Dolar yükselmezse ucuzlar bile.
Dolar yükseliyo umarım düşer ya. Düşerse benim için baya avantaj olur.

Tek sıkntısı o kasanın dış görünüşü bence biraz kötü :/ onu değiştirme şansım olsa efsane olur.

Son düzenleme:

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Dolar yükseliyo umarım düşer ya. Düşerse benim için baya avantaj olur.

Tek sıkntısı o kasanın dış görünüşü bence biraz kötü :/ onu değiştirme şansım olsa efsane olur.
Sinerjiden alışveriş yaptım. Gayet iyi bir site.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Sinerjiden alışveriş yaptım. Gayet iyi bir site.
Ya peki kasayı değiştirme şansım yok mu ? İlla bu kasa mı ya :/ itopyanın en güzel özelliği parçaları değiştirebiliyoduk.

Bu arada kasada cd koyma yeri var mı? Zoom yaptım ama yok gibi gözüküyo

Aa bi dakika kasa güzelmiş ama fotoda kötü çıkmış :D donanım arşivinin videosna tekrar bakınca anladım kasanın nasıl olduğunu.

Arkadaşlar acaba üstteki pcyi mi alayım yoksa şu pcyi alıp yanına iyi ekipman ve sağlam bir monitör mü alayım ?
Pcnin linki : https://www.itopya.com/da-maa-r3-2200g-amd-vega-8-grafik-isemci-8gb-ddr4-1tb-disk-gaming-bilgisayar/
Eğer o üsttekini alırsam klavye, monitör, mause falan biraz kötü almam gerekiyor. Bu beni baya idare eder gibime geliyo.
Oyun testi videosu : https://youtu.be/0YqrHHFkZJg

Son düzenleme: