2300 TL'ye Note Fan Edition beni kaç sene götürür ?

Bu konuyu okuyanlar

AntiqueHeritage

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar HTC u11 almak istemiyorum sebebi ise bataryasının uzun süre gitmemesi ve görünümünü beğenmemem. OnePlus modellerinede sıcak bakmıyorum. Birkaç gün içerisinde Fan Edition siparişini vereceğim beni kaç sene götürür 2300 TL'yi fazlasıyla hak ediyor mu ?

Ardablbl

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Aynı bende Fan edıtıon modelını alacağım birkaç güne lakin one plus 5 ve huawei p10 modelleri arasında seçim yapmam lazım ama note serileri pek sıkıntı yapmıyor galaxy gibi değil anlayacağın.

AntiqueHeritage

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Aynı bende Fan edıtıon modelını alacağım birkaç güne lakin one plus 5 ve huawei p10 modelleri arasında seçim yapmam lazım ama note serileri pek sıkıntı yapmıyor galaxy gibi değil anlayacağın.
One Plus bilinmedik bir marka telefonunun markası ne dediklerinde One Plus demek istemiyorum açıkcası. Yorumun içinde teşekkür ederim.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
hocam htc u11'e bakın.oda olmazsa note fe güzel bir cihaz.kullanıma göre değişir ama 3 sene götürür.

onuron

Asistan
Reaksiyon puanı
22
cihazın fiyatı uygun ama ara model gibi bir durumu var ilerde güncelleme ve parça konusu sıkıntılı olabilir, bataryası baya düşürülmüş. Ama bu fiyata samsung alternatif başka bir cihaz da yok gibi belki s7 edge olabilir.
batarya olarak iki cihaz arasında bir fark olacağını sanmam çok yakın değerler

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361
2 sene rahat götürür

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Note FE’ye ben güvenemedim pek açıkçası ben işlemci 1 sene geriden geliyor bence Xiaomi Mi 6 alın tasarımı da çok hoş.

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Siz memnun musunuz cihazdan?

Özellikle Note 4'te sıkıntısını çektiğim sarı tondaki ekran ,düşük parlaklık ve başarısız parmak izi okuyucu açısından 5t Gerçekten beni memnun etti. Face unlock daha az güvenli olsa da gerçekten çok pratik. elbette Samsung Galaxy serilerinde olan bazı özelliklerden yoksun olsa da fiyatının hakkını verdiği büyük bir gerçek. Gerçi bazı özellikler de galaksilerde yok( çift kullanıcı gibi )

M

Murat Burç

SDN Okuru
Özellikle Note 4'te sıkıntısını çektiğim sarı tondaki ekran ,düşük parlaklık ve başarısız parmak izi okuyucu açısından 5t Gerçekten beni memnun etti. Face unlock daha az güvenli olsa da gerçekten çok pratik. elbette Samsung Galaxy serilerinde olan bazı özelliklerden yoksun olsa da fiyatının hakkını verdiği büyük bir gerçek. Gerçi bazı özellikler de galaksilerde yok( çift kullanıcı gibi )
Sizce 3000 verip 8/128 mi alayım 3400 verip Note 8 mi alayım?
veya 2500'e HTC U11 6/128 mi?
Kamerasını başka telefonlarda karşılaştırma imkanınız oldu mu özellikle gece

M

Murat Burç

SDN Okuru
Paralel ithalatla bir çok kişide olduğu gibi benim de şansım yaver gitmedi. Xiaomi,Oneplus,Note FE gibi cihazları de Türkiye den temin etmek isteyenler bu simsarlara malesef muhtaç. Garanti yok demek çok daha doğru olur gerçi resmi distr. servisler de kolay kolay garanti dışı bırakabiliyorlar artık her ne kadar böyle olsa da paralel ithalat çok daha sıkıntılı.

3000₺ verip garanti açısından paralel ithalat sorun olmayacaksa tartışmasız Note 8 derim.
Ben 16:9 olmaması ,4K da HDR olmaması gibi nedenlerle tercih etmedim.

5T nin kamera foto performansı özellikle otomatik HDR ile beraber gerçekten çok çok iyi. Portre modu başarılı. Video açısından EIS görevini OIS li LG V30 a göre hakkıyla yapıyor. Yalnız EIS 60FPS de çalışlmıyor. Üstelik EIS den dolayı FOV açısı NOTE 4 de ki sensörlerden farklı değil uzağı yakın yapıyor. Ama foto fov açısı güzel kısa mesafeden çok nesne alan sığıyor.

U11 hakkında bilgim yok ama U11+ daha iyi olduğu bariz ortada.

Yazıyı uzattım;

Oneplus FHD Ekran, 6gb ram,EIS,Face Unlock,çok hızlı parmak izi okuyucu ve hızlı uyanan ekrana sahipkken
S8,N8,V30,U11+ gibi tepe modellerle 5T nin farkları 2K, Kablosuz şarj, HW OIS ,ip68 olarak özetlemek mümkün.
60 FPS'de EIS yok dedin :( 5T'yi gözümde bitirdin. FHD60 FPS benim için olmazsa olmaz.
Sizin sorun neydi cihazla igili? Zamanında OP5'de 4K'da EIS yoktu güncelleme ile getirmişlerdi 5T'ye de getirirler herhalde.

AntiqueHeritage

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Paralel ithalat ürünlerle bir çok kişide olduğu gibi benim de şansım yaver gitmedi. Xiaomi,Oneplus,Note FE gibi cihazları de Türkiye den temin etmek isteyenler bu simsarlara malesef muhtaç. Garanti yok demek çok daha doğru olur ya gerçi resmi distr. servisler de kolay kolay garanti dışı bırakabiliyorlar artık her ne kadar böyle olsa da paralel ithalat çok daha sıkıntılı.

3000₺ verip garanti açısından paralel ithalat sorun olmayacaksa tartışmasız Note 8 derim.
Ben 16:9 olmaması ,4K da HDR olmaması gibi nedenlerle tercih etmedim.

5T nin kamera foto performansı özellikle otomatik HDR ile beraber gerçekten çok çok iyi. Portre modu başarılı. Video açısından EIS görevini OIS li LG V30 a göre hakkıyla yapıyor. Yalnız EIS 60FPS de çalışlmıyor. Üstelik EIS den dolayı FOV açısı NOTE 4 de ki sensörlerden farklı değil uzağı yakın yapıyor. Ama foto fov açısı güzel kısa mesafeden çok nesne alan sığıyor.

U11 hakkında bilgim yok ama U11+ daha iyi olduğu bariz ortada.

Yazıyı uzattım;

Oneplus FHD Ekran, 6gb ram,EIS,Face Unlock,çok hızlı parmak izi okuyucu ve hızlı uyanan ekrana sahipkken
S8,N8,V30,U11+ gibi tepe modellerle 5T nin farkları 2K, Kablosuz şarj, HW OIS ,ip68 olarak özetlemek mümkün.

Son olarak arkadaşa şunu da söyleyeyim ben 5T yi aldığım da Note FE 2850₺ idi. Bir ara çok istemiştim ama getirileceğini düşünmemiştim.
Cihaz gerek bir Note olarak gerekse kavisli ekranların kralı olarak iş görür. Ama şunu söylemem lazım Samsung bu modeli kısa zamanda harcayacaktır bir güncelleme alır fazlası olmaz diye düşünüyorum. Note FE değil Note 7 olarak düşünün.
Tamda note fe almayı düşünüyordum hevesim kursağımda kaldı açıkcası :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Valla beyler sizi bilmem ama FHD 60 FPS benim için kritik video sabitlemenin olmaması canımı sıktı. 180 derece Note'a döndüm o da çok pahalı ya :D İthalatçı garantil olanı da Snapdragon 835 işlemcili root atıp 4K 60 FPS de açamıyorsun çünkü SD'nin desteği yok Exynosun desteği var ama.

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
60 FPS'de EIS yok dedin :( 5T'yi gözümde bitirdin. FHD60 FPS benim için olmazsa olmaz.
Sizin sorun neydi cihazla igili? Zamanında OP5'de 4K'da EIS yoktu güncelleme ile getirmişlerdi 5T'ye de getirirler herhalde.

Cihaz iki gücelleme aldı ilk güncelleme de 4K EIS +WPA2 ikincisinde iyileştirmeler geldi. 60fps de durum malesef böyle açıkçası Note 4 den video olarak farkı 4K dahi tüm seçeneklerde HDR çalışıyor. Bir seçenek yok lakin çok parlaklık alana tutulduğunda alttaki alan karanlıkta kalmıyor başarılı. EIS de görevini yapıyor mu normal yürürken kesinlikle evet. Ön kamera net çekiyor ve sanırım EIS devrede. 5T 2500₺ fiyat civarı olursa alınır daha fazlasına değmez.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Cihaz iki gücelleme aldı ilk güncelleme de 4K EIS +WPA2 ikincisinde iyileştirmeler geldi. 60fps de durum malesef böyle açıkçası Note 4 den video olarak farkı 4K dahi tüm seçeneklerde HDR çalışıyor. Bir seçenek yok lakin çok parlaklık alana tutulduğunda alttaki alan karanlıkta kalmıyor başarılı. EIS de görevini yapıyor mu normal yürürken kesinlikle evet. Ön kamera net çekiyor ve sanırım EIS devrede. 5T 2500₺ fiyat civarı olursa alınır daha fazlasına değmez.
Note 8 Exynos olsa hiç düşünmeyeceğim de SD835'de dediğim gibi açabileğimiz bir 4K 60 desteği yok..
HDR meselesini Exynosla halledilir diye düşünüyorum root flan filan bulmuşlardır. 8890'da bile 4K 60 FPS desteği varken. 4K 60 HDR'ı açmak 8895'de mümkündür herhalde

doganaksut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence kesinlikle Xiaomi Mi 6 alın tasarımı da çok hoş işlemcisi son model en üst seviye snapdragon 835 var

Reaksiyon puanı
892
Note 8 Exynos olsa hiç düşünmeyeceğim de SD835'de dediğim gibi açabileğimiz bir 4K 60 desteği yok..
HDR meselesini Exynosla halledilir diye düşünüyorum root flan filan bulmuşlardır. 8890'da bile 4K 60 FPS desteği varken. 4K 60 HDR'ı açmak 8895'de mümkündür herhalde
Abi buradaki olaydan bahsetmiştim

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Sizce 3000 verip 8/128 mi alayım 3400 verip Note 8 mi alayım?
veya 2500'e HTC U11 6/128 mi?

Hocam telefon konusunda bende bu kadar ikilemde kalacağımı zannetmezdim :D ama malum piyasayı çok yüksek tuttular, alırken o kadar para verdikten sonra cihaz o paranın hakkını vermesini bekliyorsun doğal olarak. Bir yandan telefona o kadar para verilir mi diyorum, bir taraftan alacağım cihaz uzun seneler idare ederse fiyatını telafi edebilir diyorum. Sizin gördüğüm kadarıyla Note 8 tarafına yatkınsınız, iPhone konusunda bence batarya performansı konusunda düz modelleri yerine, Plus modelini tercih ederdim. Bütçeniz varsa, Note almakan tarafsınız galiba bence Note 8 alın :)