2000 Model Volkswagen Bora 1.6 Lpg'li

Bu konuyu okuyanlar

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Arıza ; Araba tüplüde gaza basılmasına ragmen çekmiyor.. bayırda eskıden 2.vitesten
3. vitese attığımız bayırda hızlandığımız halde vites düşürmek zorunda kalıyoruz..
Gaza sonuna kadar abansak bile düz yolda fırlamıyor araba çok yavaş hızlanıyor..
Ne yapmak lazım?

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
rektefiye istiyor anlaşılan. KM si kaç binde?
Bir de benzindeyken de aynı şekilde performans kaybı var mı?

guman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
filitrelere pislik tıkanmış olabilir.

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Filtreleri temizledik lpg enjektörünüde temizlendi lpg ayarı yapıldı...
Rampada benzınde hız kaybetmeden çıkıyo ; gazda kasılıyo ve yavaşlıyo.
Bujılerde temızlendı.

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Motorcu ustalara göstermek gerekir. Zira eğer motor hava üflüyorsa, gereğinden fazla olarak, piston yatakları aşınmıştır ve sekman atılması gerekebilir.

Boğaz kelebeğini temizlettirebilirsiniz.

Gaz filtresine, hava ve yağ filtresine baktırabilirsiniz.

Gaz ayarlarına baktırabilirsiniz.

Motor hararet yapmış ve contalar sıyırmış olabilir.

Debriyaj baskı balata bitmiş olabilir. Yakıt sarfiyatı artar ve araç güçten düşer. 3. Viteste iken -şayet manuel vites ise- el freni çekik halde arabayı kaldırmaya çalıştığında araba kalkıyor ve stop etmiyorsa baskı balatalarında sorun vardır.

Şimdilik aklıma bunlar geldi.

--Affedersin ben yazarken sen bazılarını cevaplamışsın, ama bilgi olsun diye silmiyorum.-----

Peki hangi gazı kullanıyorsunuz?

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Baskı balatayıda yedi demişlerdi değiştirdik.

Motor hararet yapmış ve contalar sıyırmış olabilir.'''' hararet yaptı bi ara filistin eylemi vardı işte o dediğim bayırda dur kalk dur kalk baya ..
GazdahHangisini bulursak kullanıyoruz belirli bi marka yok...

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
en ucuz gazı kullanır yavuz :D

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Arac 180 000 de diyorsun performans bekliyorsun motor bitmis iste yeni motor yapilmasi lazim bora deigin araba 500 000 km yapacak degilya

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Ha bide babam çok boşa atar kontağıda kapatıyo fren şişmesin diye el freniyle devamlı ...
Arabayı yarın tamire götürücez..

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Ankarada aynı yerden alıyorum Milangaz. Bu aralar 1.57 civarında ve gayet memnunum. Aygaz katkılı ve biraz performans sunuyor ama yine aynı km yapıyorum.

Tavsiyem Temiz bir Shell istasyonundan gaz alarak gazdan kaynaklanabilecek hatalardan da emin olun.

Gaz çok seçicidir. Bujilere ve buji kablolarına, elektrik aksamına ve ateşleme sistemine çok önem verir. Benzinde iken fazla sorun olmaz ama gaz yapısı gereği nanemollalık yapabilir.

Buji kablolarına da bir baktırın ve boğaz kelebeğini temizletin. İnşallah düzelir.

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Biz konya yolundan alıyoruz. mılangaz 1.69 :D
Hangi boğaz kelebeği?

met1n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm arkadaşlar ben trabzon dan metin 110km de 2. el bir 95 model tempra aldım lpg li köy yollarında bana uygun olur die ama aldığım ilk günden beri aracımın çok yaktığını ve bayır yukarı tekleyip daha yürümediğini farkettim her gün tamirdeyim kazan bakımı yapıldı beyin değişti yapılabilecek ne varsa hepsine bakıyolar ama sorunu bi türlü bulamıyolar düz yolda diil bayırda kalıyorum.filtreler hepsi gözden geçirildi komple tesisatı değiştiricem oda çok ağır gelio bana evin önüne geldiğimde motoru tekrara açtığımda bu sefer gaz da işlemeye devam ediyo sorunsuz ama ne oluyosa bayırda oluyo en son kazanın içini temizledik pislik felan olur die
yok yokaçıkçası tüple ilgili ne varsa hepsine bakıyolar acaba diğer bağlantılarla alakalı bi sorun olabilirmi?