2000-2500 arası şarj ve kamera öncelikli telefon tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

gokseldbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar merhaba,
uzun yıllar Android tabanlı telefonlar kullandım, yaklaşık 1 sene önce iphone 6s e geçtim. Iphone a geçme sebebim, telefonun 2 senede pul olmaması ve kararlı işletim sistemi idi ancak aldığım günden beri pişmanım.
1-cebimde şarj kablosu ile dolaşmak zorundayım
2-Telefona ısınamadım, bana göre hiç te kullanıcı dostu değil (eminim bazıları gülecektir)
Artık pil olayından gına geldi ve telefonumu satıp Android bir telefon almak istiyorum.

Kesinlikle oyun oynamam, özellikle instagram kullanımım çok fazla, diğer sosyal platformlara da arada sırada giriyorum, bunun dışında herkes gibi banka, navigasyon ,mail kullanıyorum, yani işlemciyi yoracak birşey yapmıyorum.
*​
Androidden beklentim
  • Pili hiç olmazsa 1 günü çıkarsın (çok önemli)
  • Kamerası iyi olsun, kedilerimin güzel güzel videolarını çekebileyim
  • 2500 liraya kadar bir bütçem var
Forumdaki bir sürü başlığı okudum, 2500 liraya kadar tavsiye edilen telefonların listesini çıkardım;
  • HTC U11 sanırım önerildiğinde ucuzdu ama şu anda 2800 lira bana biraz fazla
  • Xiaomi Mi 6 birçok kişi kamera açısından diğer telefonlardan geride demiş, 2500 lira civarı
  • Nokia 8 öneren de var önermeyen de, tasarımı begenmeyen ama kamerasını övenler var, 2000 lira
  • Sony Xperia Z1 tasarımı gerçekten kötü ama fotograf ve pil ömrü konusunda forumda birçok kişi tarafından önerilmiş, 2000 lira
  • Samsung Galaxy S7 edge eski ama çok iyi bir telefon olduğunu güncelleme gelmeyeceğini söylüyorlar, çok önemli mi bilemiyorum, 2400 lira
  • Samsung galaxy note FE herkes iyi telefon oldugunu söylüyor ancak ben ne S-pen kullanırım ne birşey, 2650 lira
Son model olsun diye bir kaygım yok, cpu öncelikli birşey yapmıyorum ki snapdragon bilmemne olsun. Ama tabiiki 2-3 yıl götürsün beni. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Note fe de 2800 bandında onu da listeden çıkarin :( s7 edge evet doğru daha güncelleme almayacak.Nokia 8 mi6 ve xz1in olduğu listede siralama yapacak olursak
Tasarim:göreceli
Pil:3ü de birbirine yakin
Ekran:nokia 2k ekrani var ama xz1de de hdr var.
Performans:eşit
Güncelleme desteği:3ü de iyi
Suya dayaniklilik:xz1 de var sadece
Kamera:Xz1de iyi , nokia 8in yazilimi kötü, mi6nın gece cekimi kötü ve videosu çok stabil değil.

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Note fe önermem. Güncelleme desteği bitti onun da. 2000tl.iken iyi bir tercihti ama şuan çok pahali o fiyatlara çıkınca 3-4 telefon var. U11 mate 10 xz premium

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
ben sana o fiyata A8 plus ı önerim günceleme alıcak iyi bir cihaz.

gokseldbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Note fe önermem. Güncelleme desteği bitti onun da. 2000tl.iken iyi bir tercihti ama şuan çok pahali o fiyatlara çıkınca 3-4 telefon var. U11 mate 10 xz premium
Huawei Mate 10 Pro demek istiyorsunuz değil mi hocam sade Mate 10 bulamadım

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Mate 10 bizim ülkede yok mate 10 pro ve mate 10 lite var.

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
Mate 10 da 3000'i aştı bu arada:sweatsmile:
LG G6 ve Huawei P10'a bakabilirsin

gokseldbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Son düzenleme:

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
Tasarım önemli yani yıllarca o telefona bakacaksın. Performansa takılmam diyorsan benim önerim Zenfone 5 olur ya. İşlemci dışında her şeyi çok güzel cihaz. Ama işlemciye takarsan Mi 6 derim. Gündüz çekimleri süper gece biraz kötü çekiyor sadece.

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Zenfone 5 güzel bir telefon ama ekran parlaklığı bana biraz az geldi. Kullandığım durumda ki koşullarin da etkisi olabilir ama.

CanAydın

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Zenfone 5 Bu fiyatlara en iyisi olabilir Note FE ye zam gelmedi ise o da olabilir tabiki'de

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Nokia 8
XZ1
G6
Mi Note 3
Mi6
Zenfone 5

* Tercih senin.

gokseldbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Mate 10 da 3000'i aştı bu arada:sweatsmile:
LG G6 ve Huawei P10'a bakabilirsin
Hocam LG ye çok uzağım Huaweiye bir bakayım, demin Kipada Xperia xz1 e baktım tasarım iyi değil

---- Mesajlar birleştirildi ----

@DarkMatter Hocam gunaydın, XZ1 baya bi aklıma yatmıştı ancak youtube Hardwareplus kanalında bir video izledim, kullanıcının biri yaşadığı problemleri yazmış, Telefonla konuşurken sesin az olduğu, wireless a bağlanırken sorun yaşadığı, ve koptuğu, bazen sehrin ortasında olsa bile telefonun çekmediğinden bahsetmiş. Videonun altındaki yorumları okudum bu sorunların aynısını yaşayan başka insanlar da mevcut. Bir kişi söylese, telefon bozuk diyebilirdim ama birkaç kişi birebir aynı sorunlardan bahsetmiş dolayısı ile canım sıkıldı.
HTC U11 2800 -XZ1 2000 lira aradaki farka değer mi bilemiyorum
Sony XZ premium ithalatci garantisi bile olsa bulamadım
Huawei mate 10 da yok
Xiaomi m6 2900 lira
Xiaomi mi note 3 2100 lira.
Nokia 8 2000 lira
Nokia 8 ve Sony Xperia XZ1 arasında kalsanız hangisini tercih ederdiniz? yada biraz arttır 2800 lerde HTC U11 yada önerebileceğiniz başka bir telefon al mı dersiniz?

Son düzenleme:

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Nokiia 8 ve xz1 arasindan kesinlikle xz1. Xz1 alacaksanız hocam rev(kaçıncı seri üretim) rev5 almanizi öneririm. Onu alacağınız yer ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Kutunun üstünde yazar zaten. Kesin olacak diye bir şey yok biraz şans işi ben 6aydir kullanıyorum 1 sıkıntı bile yaşamadim.

gokseldbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Nokiia 8 ve xz1 arasindan kesinlikle xz1. Xz1 alacaksanız hocam rev(kaçıncı seri üretim) rev5 almanizi öneririm. Onu alacağınız yer ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Kutunun üstünde yazar zaten. Kesin olacak diye bir şey yok biraz şans işi ben 6aydir kullanıyorum 1 sıkıntı bile yaşamadim.
Kesinlikle haklısınız , kızarkadaşımla 1 ay arayla sony xperia M5 almıştık Turkcellden, onunki hep sorun cikardı, ben sorunsuz kullandım

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
Hocam LG ye çok uzağım Huaweiye bir bakayım, demin Kipada Xperia xz1 e baktım tasarım iyi değil

---- Mesajlar birleştirildi ----

@DarkMatter Hocam gunaydın, XZ1 baya bi aklıma yatmıştı ancak youtube Hardwareplus kanalında bir video izledim, kullanıcının biri yaşadığı problemleri yazmış, Telefonla konuşurken sesin az olduğu, wireless a bağlanırken sorun yaşadığı, ve koptuğu, bazen sehrin ortasında olsa bile telefonun çekmediğinden bahsetmiş. Videonun altındaki yorumları okudum bu sorunların aynısını yaşayan başka insanlar da mevcut. Bir kişi söylese, telefon bozuk diyebilirdim ama birkaç kişi birebir aynı sorunlardan bahsetmiş dolayısı ile canım sıkıldı.
HTC U11 2800 -XZ1 2000 lira aradaki farka değer mi bilemiyorum
Sony XZ premium ithalatci garantisi bile olsa bulamadım
Huawei mate 10 da yok
Xiaomi m6 2900 lira
Xiaomi mi note 3 2100 lira.
Nokia 8 2000 lira
Nokia 8 ve Sony Xperia XZ1 arasında kalsanız hangisini tercih ederdiniz? yada biraz arttır 2800 lerde HTC U11 yada önerebileceğiniz başka bir telefon al mı dersiniz?
XZ1'de de Nokia 8'de de bağlantı,wifi,ahize gibi sorunlar mevcut son zamanlarda daha çok denk geliyorum bunları yaşayan insanlara.

gokseldbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Hocam xz1 2000 lira HTC u11 2800 , bu farka değer mi sizce? Xz premium zaten yok geriye birşey kalmıyor(Asus içime sinmiyor)

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Kamera anlaminda çok yükselmezsiniz. Batarya da fark eder. Para sıkıntısı yoksa değer.

gokseldbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Kamera anlaminda çok yükselmezsiniz. Batarya da fark eder. Para sıkıntısı yoksa değer.
Hocam sonynin pili düşük gibi ama optimizasyonunun çok iyi olduğunu söylüyorlar, aynı kamera için 800(bir telefon parası) lira vermek bana mantıklı gelmedi, daha da telefon kalmadı sanırım. Telefonu alıp sorunsuz olması için dua etmek gerekecek :)

gokseldbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Xz1 alacaksiniz sanirim. Hayirli olsun simdiden.
Bahsedilen sorunlar korkutmuyor değil zira IOS ta bunları hiç yaşamadım. Özellikle telefonda konuşurken sesin az olması beni kara kara düşündürüyor zira sol kulağım sağır, sağ kulağım sesleri ayıramıyor ama nihayetinde XZ1 amiral gemisi memnun olan da birsürü insan var

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Ben konuşurken sesleri yanımdakiler bile duyuyor kismak zorunda kaliyorum. Allah allah anlamadim valla :)

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
1300tl ye redmi s2 öneririm 5.99 inc ekran 12+5 çift kamera 16mp selfi kamerası 3000mah batarya snapdragon 625 işlemci (orta sinıf bir işlemci)

gokseldbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Ben konuşurken sesleri yanımdakiler bile duyuyor kismak zorunda kaliyorum. Allah allah anlamadim valla :)
Hocam ben riske girmeyip s7 edge mi alsam diyorum, sonuçta oyun oynamıyorum, telefonu zorlamıyorum, işim İnstagram be kamera. Ne dersiniz ?