200 TL'ye RGW Türkiye'nin en ucuz Mekanik Klavyesi

Bu konuyu okuyanlar

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
GamePower Warlock almak istiyenler bana soru sorabilir, Outemu gibi markalı ve güzel bir switchi kullanıp çok güzel renk modlarıyla birlitke bize sunan gamepower markasının warlock ürünü almaya değer mi? bence değer bu fiyata gerçek mekanik klavye. Klavyeyle ilgili sorusu olanlar bana burdan sorabilir. Hepsini yanıtlayacağım.
0_o

Not: Benimki Blue (mavi) switch.

Salawdaha

Asistan
Reaksiyon puanı
119
GamePower Warlock almak istiyenler bana soru sorabilir, Outemu gibi markalı ve güzel bir switchi kullanıp çok güzel renk modlarıyla birlitke bize sunan gamepower markasının warlock ürünü almaya değer mi? bence değer bu fiyata gerçek mekanik klavye. Klavyeyle ilgili sorusu olanlar bana burdan sorabilir. Hepsini yanıtlayacağım.
0_o

Not: Benimki Blue (mavi) switch.
Memnun musun blue switch kafa ütülemiyor mu ? evde yanlız msıın rahatsız olan yok mu ?

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Memnun musun blue switch kafa ütülemiyor mu ? evde yanlız msıın rahatsız olan yok mu ?
evde ailemle birlikte yaşıyorum, kafa ütülettiğini söyleyemem. Ben Leauge of Legends oynuyorum daha çok. O yüzden blue switch tercih ettim ve gerçekten sesi çok ama çok mutlu ediyor insanı. Gerçi insandan insana da değişir.Klavyede şuana pek sorun yaşamadım. Rahatsız olan yok kapıyı kapatmasam bile kimse gelip şu klavye cok gürültülü kapat şunu falan dediği olmadı. zaten akşama doğru kapıyı kapatıyorum. Gerçekten sesinden ve switchlerinden memnunum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bide %100 Anti-ghosting olduğunu söyleyebilirim 33 tane aynı tuşa bastığımda algıladı. Sınırı olduğunu düşünmüyorum zaten 33 tane tuşu aynı anda algılayan hepsini algılar diye düşünüyorum :d.

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Blue diye black swtich çıkardıkları içindir.
blue switch diye black switch çıkardıkları için mi :d? olum saçmalama gayette blue switch ve ben cherry mx lere de kailh lerede baktım aralarında ses bakımından en hoş switch'i outemu olarak düşünüyorum. Oyundaki performansı da çok hızlı iletim sağlıyor ve dediğim gibi antighosting olduğu için rahat. Black Switch'in anlamını biliyor musun ondan bile emin değilim.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Blue swtich hızlı geri bildirim için click sesli bu ses kendiniz kullanırken çok zevkli gelebilir ama misafir çocuğu oturduğunda anlarsınız.

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Blue swtich hızlı geri bildirim için click sesli bu ses kendiniz kullanırken çok zevkli gelebilir ama misafir çocuğu oturduğunda anlarsınız.
:D misafir çocuğu oturduğunda anlarsınız derken neyi kastettin anlamadım.

Blue diye black swtich çıkardıkları içindir.
Alakası yok ses gerçekten çok fazla, benim odam diğer odalara uzak o yüzden ailemin bir şikayeti olmadı odalar arasında kalın duvarlar var o yüzden pek ses gitmiyor. Gayette gürültülü olduğunu söyleyebilirim.

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Hocam sizin kullandığınız klavyenin modeli nedir?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Klavyenin çok ses çıkarması önerilmez artık oyun esnasında mikrofon ses gitme gibi sorunlara neden oluyor arrık klavyeler daha yumuşak basımlı olarak üretiliyor oyuncular çok ses çıkmasını istemez ama bazı kişilerde ses çıkmasını ister tercih meselesi..

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Klavyenin çok ses çıkarması önerilmez artık oyun esnasında mikrofon ses gitme gibi sorunlara neden oluyor arrık klavyeler daha yumuşak basımlı olarak üretiliyor oyuncular çok ses çıkmasını istemez ama bazı kişilerde ses çıkmasını ister tercih meselesi..
Mikrofonda ses gitmesi çok önemsencek bi olay değil, Mesela moba- (lol,dota gibi tuşların sürekli aynı tuşlara ard arda hızlı bir şekilde basılması gerektiği oyunlarda) Blue switch kullanılması daha doğrudur. Zaten daha çok fps oyunu oynaya kişilerin (Csgo-ets2-rocketleauge) belirli tuşlara sürekli basılı tutması gerekmekte ise red switch tercih etmeleri daha doğrudur (Mesela Csgoda sürekli w ye basılı tutuyoruz, yada ets2 de).
Oyundan oyuna değişir, hala bir cok firma sesli switchler üretmeye devam ediyor. Dediğiniz yalnış

Corsair'in güzel bir klavyesi (y)
Benim bildiğim o klavyede tek renk var kırmızı sadece o biraz kötü

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Mikrofonda ses gitmesi çok önemsencek bi olay değil, Mesela moba- (lol,dota gibi tuşların sürekli aynı tuşlara ard arda hızlı bir şekilde basılması gerektiği oyunlarda) Blue switch kullanılması daha doğrudur. Zaten daha çok fps oyunu oynaya kişilerin (Csgo-ets2-rocketleauge) belirli tuşlara sürekli basılı tutması gerekmekte ise red switch tercih etmeleri daha doğrudur (Mesela Csgoda sürekli w ye basılı tutuyoruz, yada ets2 de).
Oyundan oyuna değişir, hala bir cok firma sesli switchler üretmeye devam ediyor. Dediğiniz yalnış
Kişisel tercihtir cs go bir çok kişide karşılaştım tamam bas konuş olduğu için sorun çok fazla yok ama konuşurken konuşanın sesini bastırdığıylada karşılaştım discord'tan çok tepki aldığımda oldu tepki verdiğim kişilerse oldu oyun esnasında ama benim tercihim çok ses çıkarmayan klavyeler kullanmak mekanik klavyenin kullanım amacı tepkime süresidir..

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
GamePower ben önermiyorum kimseye.
Ne kadar süredir kullanıyorsunuz?

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466

Kırmızı olduğu için aldım zaten.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190823-155755.png
    Screenshot_20190823-155755.png
    246.5 KB · Görüntüleme: 326

K8GERSKY

Asistan
Reaksiyon puanı
66

İsterse ışık olmasın, bozulduğunda anlarsın neden tavsiye edilmediğini. Corsair'in yanında Gamepower konuşmak bile ayıp.

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
İsterse ışık olmasın, bozulduğunda anlarsın neden tavsiye edilmediğini. Corsair'in yanında Gamepower konuşmak bile ayıp.
Corsair dediğin bir marka Gamepower'a göre cok daha uçuk bir marka tabiki bi razer, corsair, logitech, cooler master kalitesi beklemek yalnıs olur. Servis durumunu pek bilmiyorum şu anlık servise ihtiyacım olmadı inşallah ta olmaz. Sizin tavsiye ettiğiniz klavye var mı?
(Ben klavye değiştirmem ama konuya giren arkadaşlar için soruyorum)

Ne olursa olsun bunun rahatlığını hiç bişey veremez.

Gamepower'ın da Calypso diye bir modeli vardı (yanlış yazmış olabilirim tam hatırlayamadım) Oda su geçirmiyordu baya testleri yapılmıştı.
Video:

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar kısaca şu an bozulmadı ve yazıyorum (eğer böyle gider ve bozulmasza ki inşallah bozulmaz) 200TL ye Outemu'nun switchlerinin kullanıldığı ışıklarının çok güzel olduğu (ayarlanabilir mod var)
Modlarından az bahsediyim:
FN+INS: Yılan gibi gelip klavyenin her yerini dolasıp dagılma efekti
FN+HM: Nefes alıp verme modu
FN+PU: Bastığımız tuşun etrafında ışıkların oluşması
FN+DEL1: Sabit Düz renk
FN+DEL2 (FN+DEL'E 2 KERE BASILIRSA): Dalga modu
FN+END: 10 tane oluşturulabilir ayarlanabilir mod (ben 4 tane mod ayarladım 10'a kadarcıkıyor)
FN+PD: Bastığımız tuşun kısa bi süre yanık kalması ve sönmesi

Hızlandırma ve yavaşlatmanın 5 kademesi
Işık azaltma&çoğaltma: 4 kademesi var

Burdaki tüm modların Yavaşlatma,hızlandırma,ışık ayarı yapılabiliyor bilginize.

Switchlerinin sesi çok güzel ben beğendim.
Anti-Ghosting var mı, varsa ne kadar?
-Var ben 33 tuş bastım ve hepsini teker teker saydım hepsini algılamış. Ve full %100 Anti-ghosting yazdığına göre muhtemelen her tuşu algılar

Tepkime süresi olarak nasıl?
-Tepkime süresi olarak ben beğendim, yavaş değil gayet iyi diğer mekanik klavyelerin yanında kötü kalmıyor.

Yay sesi var mı?
-Yay sesi var evet, ama benim gibi 10 parmak yazanlar bu sesi duymayacaklar bile. Kulağınızı tuşun yanına dayayıp tuşa çok sert basarsanız yay sesini duyacaksınızdır. Abartıldığı kadar yay sesi yok. (Biraz var arada duyuyorum ama takılacak kadar büyütmedim ben, oyun oynarken farkına bile varmıyorsunuz

Bilek desteği rahat mı?
-Bilek desteğini ben kullanıyorum çıkarmadım bileklerimi bilek desteğinin üzerine koyuyorum 2 3 saatlik oyunlarda bile hiç rahatsızlık vermedi plastik ama gerçekten kolunuzu rahat tutuyor.

Bilek desteği çıkarılabiliyor mu?
-Alttaki bağlantılardan cıkarılabilir gibi gözüküyor, bazı videolardaki arkadaşlar cıkarmış, Bazıları çıkarılabilir ama zor demiş.
Çıkarılabilir gibi duruyo onu söyleyebilirim.

Sesi çok mu fazla (Blue switch kullanıyorum)
-Normal blue switch sesinde sesi yüksek. FPS oyunu oynayıpta gürültü olmasın diyenlere red switch öneriyorum.

Harfler Türkçe baskılı olarak mı geliyor?
-Türkçe harfler (normal harflerde sıkıntı yok) sticker olarak yerleştirilmiş,lazer basım değil. Keşke öyle olsaydı.

Keycapsların çıkması zor mu kolay mı?
-Keycapsların hepsini teker teker aparatsız çok kolay çıkarabilirsiniz. Bundan daha kolay cıkan klavyeler gördüm ama bunun keycapslarının cıkarılması da çok kolay. (Kutudan aparatıda çıkıyor zorlananlar için)

Şu yorumu da eklemeliyim: Klavyenin her bir yerini sarmış beyaz metal kısım klavyeye aşırı güzel bir görüntü katmış. Dış görüntü olarak çoğu üst sekment klavyeyle bile yarışır.

Tuşların basım ömrü nedir?
-Kendi sitesinde 50 milyon basış ömrü

Klavye hakkında sorulan soruları cevapladım. Umarım kimsenin klavyesi bozulmaz benim klavyem şu anlık çalışıyor sorun yok. Umarım kimseninkinde olmaz.

Son mesajlar