200 TL Kulak İçi Kulaklık Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Fatih Cesur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhabalar.

200 TL ' ye kadar bir kulaklık arıyorum.

Lakin şöyle bir sorun var, benim kullandığım bütün kulak içi kulaklıklar hep kulağımdan çıkıyor. Hiç kulağımda doğru dürüst durabilen kulaklık göremedim şu zamana kadar. Sadece EarPods şeklindeki kulaklıklar kulağımda durabiliyor. Garip bir durum bir türlü çözemedim, pek fazla kulak içi kulaklık kullanmadığım için de kafa yormadım.

Önceliklerim;
• Dışarıya ses vermemesi. Yani bu segmentteki kulaklıkların hepsi dışarıya ses verir aslında ama en azından diğerlerine göre daha az versin istiyorum.
• Kulak acıtmayacak ortalama bass düzeyi.
• Ses düzeyi fazla düşük olmasın, bazı kulaklıklar sonuna kadar sesini açsan da ses düzeyi düşük kalabiliyor.
• Ve de tabi ki ses kalitesi...
Sabit şekilde dinlediğim müzik türü yok. Ama genel olarak Rock veya Trap türlerini dinliyorum.

Bluetooth kulaklık kullanmadım daha önce, ama şu sıralar özeniyorum. Piyasasını bilmiyorum ama varsa bu fiyat segmentinde f/p ürünler önerebilirsiniz.

Şimdiden tüm fikirleriniz için teşekkürler :)

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Daha bugün Sony MDR-XB50AP alıp eve döndüm, şuan kutusu karşımda duruyor. 170 TL fiyatla aldım. Şu aralar internetten alabilecek durumda olmadığım için mağazayı tercih ettim. İnternetten biraz daha ucuza bulabilirsin. Ürünün internetteki yorumları gayet güzel. Kısa süreli deneyimimde beni de pişman etmedi. Bir kulaklıktan beklentilerimiz seninle hemen hemen aynı. Ses düzeyi ve kalitesi oldukça tatminkar, tavsiye ederim.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Daha bugün Sony MDR-XB50AP alıp eve döndüm, şuan kutusu karşımda duruyor. 170 TL fiyatla aldım. Şu aralar internetten alabilecek durumda olmadığım için mağazayı tercih ettim. İnternetten biraz daha ucuza bulabilirsin. Ürünün internetteki yorumları gayet güzel. Kısa süreli deneyimimde beni de pişman etmedi. Bir kulaklıktan beklentilerimiz seninle hemen hemen aynı. Ses düzeyi ve kalitesi oldukça tatminkar, tavsiye ederim.
Hocam o fiyatlara XB70AP bulunabiliyor internetten. Keşke internetten alsaydınız. Aslında arada dağlar yok. Peki hocam basslar iyi güzel de tiz ler nasıl kulağı kanatıyor mu?

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Beni memnun etti tizler, kalitesi falan. Amatör dinleyiciyim tabi, yorumlarım yanıltmasın ama kulaklığı başarılı buldum dediğim gibi.

Fatih Cesur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Önerim:Spigen Legato Arc R72E Kablosuz Bluetooth Kulaklık Qualcomm® Fiyatı f/p oranı çok yüksek. Ses dengesi dengeli. Ayrıca Aptx Hd özelliği pahalı kulaklıklarda bulunuyor. Ben r32e'yi deneyimlemiştim. Bunun da aynı f/p oranına sahip olacağına eminim.
Yorumlardan biri dikkatimi çekti. R32 alan birisi "R32 daha iyiydi" demiş. Kafamı karıştırdı açıkçası...

Hocam o fiyatlara XB70AP bulunabiliyor internetten. Keşke internetten alsaydınız. Aslında arada dağlar yok. Peki hocam basslar iyi güzel de tiz ler nasıl kulağı kanatıyor mu?
Teşekkürler :)

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Yorumlardan biri dikkatimi çekti. R32 alan birisi "R32 daha iyiydi" demiş. Kafamı karıştırdı açıkçası...

Teşekkürler :)
Pek daha iyi olacağını sanmıyorum. Dinlediğimiz müzik tipleri aynı bu arada. Aslında neden Meizu ep52 önermedim ben? Türkiyede 190-200TL arasında alabileceğin en iyi kulaklık. Yorumlarına bir bak derim. Amazon, Gearbest, Aliexpress, N11... kötü yorum zor bulursun.

Fatih Cesur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Pek daha iyi olacağını sanmıyorum. Dinlediğimiz müzik tipleri aynı bu arada. Aslında neden Meizu ep52 önermedim ben? Türkiyede 190-200TL arasında alabileceğin en iyi kulaklık. Yorumlarına bir bak derim. Amazon, Gearbest, Aliexpress, N11... kötü yorum zor bulursun.
En iyisi mi gerçekten ? Bayağı iddialısın :D

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Gearbest ' ten baktım da en çok satan modellerden birisi Ep51 :) Ep52 yeni çıkmış heralde anlamadım. Başka bakabileceğim siteler var mı?
Ep51 e rağbet fazla idi. Ama eksikleri vardı. Ep52 tüm eksikleri giderilmiş hali. Ve yeni çıktı (2-3 ay oldu). Eğer aliexpress veya Gearbest'ten alırsan 160TL gibi bir fiyata gelir. Beklemek istemiyorsan 190-200Tl arası Gittigidiyor,N11,Teknostore'dan bulabilirsin.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kulağımda kulaklık durmuyor demişsin o çengelleri sayesinde gayet kulağa iyi oturuyor.

Son düzenleme:

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Level U da övülen kulaklık bir kulaklık. Hele Samsung AKG yi satın aldıktan sonra gelişmiştir diye düşünüyorum. O kulaklığın tek sorunu boyun şeridi 5 6 ay gibi yamulup kırılabiliyormuş. Ep52 ve Level U arasından seçim yapabilirsin. Ep52'nin f/p oranı daha yüksek tabi ki. Level U'nun o kadar bas vereceğini sanmam. Ama Aşırı farklar da yok. Ayrıca Level U senin bütçenin altında kalıyor(Vatanda Fiyatlar Pahalı Hepsiburadaya bak derim) Level U Pro öneririm. Aktif gürültü önleme özelliği var.

Fatih Cesur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Level U da övülen kulaklık bir kulaklık. Hele Samsung AKG yi satın aldıktan sonra gelişmiştir diye düşünüyorum. O kulaklığın tek sorunu boyun şeridi 5 6 ay gibi yamulup kırılabiliyormuş. Ep52 ve Level U arasından seçim yapabilirsin. Ep52'nin f/p oranı daha yüksek tabi ki. Level U'nun o kadar bas vereceğini sanmam. Ama Aşırı farklar da yok. Ayrıca Level U senin bütçenin altında kalıyor(Vatanda Fiyatlar Pahalı Hepsiburadaya bak derim) Level U Pro öneririm. Aktif gürültü önleme özelliği var.
Peki şimdi bu 4 kulaklıktan hangisi ?
Samsung Level U Pro, Meizu Ep 52, Spigen R72E ve R32E dörtlüsü.

Telefon görüşmeleri de yapıcam o yüzden mikrofon da biraz önemli aslında söylemeyi unutmuşum.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Peki şimdi bu 4 kulaklıktan hangisi ?
Samsung Level U Pro, Meizu Ep 52, Spigen R72E ve R32E dörtlüsü.

Telefon görüşmeleri de yapıcam o yüzden mikrofon da biraz önemli aslında söylemeyi unutmuşum.
O zaman Level U Pro'yi tercih et derim. Aktif gürültü önleme ile dışardan ses almıyor sadece senin sesin gidiyor.

Fatih Cesur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
O zaman Level U Pro'yi tercih et derim. Aktif gürültü önleme ile dışardan ses almıyor sadece senin sesin gidiyor.
Ama çok önemli değil. Yani bi telefonla konuşurmuş gibi olsun yeterli. Ses kalitesi daha öncelikli benim için

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Ama çok önemli değil. Yani bi telefonla konuşurmuş gibi olsun yeterli. Ses kalitesi daha öncelikli benim için
O zaman Ep52. Mikrofon biraz boyun tarafına doğru gelse de sesi gayet iyi iletiyor. Ses performansına gelirsek r72e'yi denemedim ama Ep52'nin saydıkların arasından en iyisi diye düşünüyorum.

Fatih Cesur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
O zaman Ep52. Mikrofon biraz boyun tarafına doğru gelse de sesi gayet iyi iletiyor. Ses performansına gelirsek r72e'yi denemedim ama Ep52'nin saydıkların arasından en iyisi diye düşünüyorum.
Hocam biraz araştırdım kulaklığı. Bayağı konuştuk üzerine ama bir yorum dikkatimi çekti. Müzik değiştirme butonu yok denilmiş, doğru mu ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
EP52 Meiuzu TR garantili olarak gelecek onun fiyatını bekleyin.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Son düzenleme:

MustafaEmre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Huawei Mate 10 pro da eşleşmesine rağmen çalışmıyor ayrıca herhangi bir şifre sormuyor isteyen bağlanabiliyor ...
Telefondan kaynaklı bir hata büyük ihtimal. Şifre sormuyor derken? 10'dan fazla Bluetooth kulaklık denedim. Hiçbirinde şifre olayı yok. Zaten kulaklık bir telefona bağlanınca başka telefona kapanıyor.

MustafaEmre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefondan kaynaklı bir hata büyük ihtimal. Şifre sormuyor derken? 10'dan fazla Bluetooth kulaklık denedim. Hiçbirinde şifre olayı yok. Zaten kulaklık bir telefona bağlanınca başka telefona kapanıyor.
Yani böyle yüksek rakamlar verip en iyisinden alıyım deyip bt kulaklığı görmemesi cok üzüntü verici ...

osmnunlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam hangi kulajlığı aldınız? Bende meizu ep52 almayı düşünüyorum. Pda teknoloji diye bir mağazada 160 tl