200 Dolara X48 Yongalı Anakart - ECS X48T-A Black Edition

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
ECS , Intel'in en yeni CrossFire destekli ürünü olan X48 yongalı anakartını ülkemizde 200 dolara satacak. Bu anakartı ayrıntılarıyla inceliyoruz. Kaçırmayın!

İki yüz dolara X48 yongalı bir anakart alma fikri çılgınca geliyor. Çünkü yurt dışında bile en ucuz X48 yongalı anakart 250 dolardan aşağı değil. ECS'nin dağıtıcısı MersaSistem'den aldığımız bilgi de bizi bu sebeple oldukça şaşırttı. Önce şaka sandık; ama değilmiş.

En yeni Intel işlemcilerle birlikte AMD'nin yakında gelecek olan 4800 serisi grafik kartlarını kullanmanın en verimli yollarından birisi olacağını düşündüğümüz X48 yongası, ikili ve dörtlü CrossFire sistemlerini destekleyen bir yonga. Dolayısıyla performans tutkunlarını yakından ilgilendiriyor.

ECS X48T-A Black Edition

ECS üretimi X48 anakart, barındırdığı özelliklerle, eksiksiz olmasa da, üst düzey bir çift ATI Radeon grafik kartını idare edebilecek nitelikte bir ürün. X48 yongasının idare ettiği DDR3 bellek arabirimi de en yüksek performansı sağlamaya aday. Intel'in en yeni 45 nanometrelik işlemcilerinin destekleniyor olması, performans konusunda X48 yongalı anakartları zirveye taşıyor.

ECS'nin Black Edition olarak piyasaya sürdüğü X48T-A modeli, siyah PCB üzerine inşa edilmiş. Üzerinde pek fazla muhteşem özellik bulunmuyor. zaten bu anakart da muhteşem olması için değil düşük bütçeye hitap etmesi için üretilmiş. Bu sebeple, MSI, Asus veya Gigabyte seviyesinde olmayan ve fazla yer kaplayan bakır soğutucu için olumsuz görüş bildirmeyeceğiz. Anakartın bileşenlerine adım adım bakalım.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

GurenGursel

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Berkin'cim muhteşem bir inceleme olmuş... Cidden ellerine sağlık... Gerçekten Türkiye'de rağbet görebilecek bir kart olduğunu düşünüyorum... Şahsen almayı düşünmeye başladım bile :)

azk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu an Türkiye'de Mersa Sistem'de satılmaya başlandı