200-250 FPS XXX 50-60 FPS +++

Bu konuyu okuyanlar

MakhaonN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Herkese iyi öğlenler, iyi forumlar, selamlar.

Arkadaşlar daha önce (özellikle win8 kullanırken) 200+ FPS aldığım oyunda;
Termal macun,genel temizlik, format (bu üçlü problem devam ettiği için iki defa yapıldı) oyunu defalarca yeniden kurma, görüntüye değil performansa önem verme, en düşük ayarlara alma.. gibi şeyler yapmama rağmen artık 60 FPS e sabitlesem bile 50-55 fps lere kadar düşüp duruyorum :(
Sürücü yazılımlar güncel, neredeyse her gün tarıyorum bilgisayarımı belki bir düzelme olur diye.
Bu konu ciddi anlamda beynimi yiyip duruyor, hiç alışkın da değilim.

Önceden 85-90 derecelere kadar çıkardı GPU,CPU,Anakartın ısısı, şu an maksimumu 70-75 lere çıkıyor. Yani şu ki ben termal macun&temizlikten kaynaklandığını düşünmüyorum problemin. Var mı başına gelen yardımcı olabilecek birileri? harbiden merhemini bulamadım çünkü aylar oldu.

Son düzenleyen moderatör:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Hangi işletim sistemini kullanıyorsun?

MakhaonN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
var mı bir problem buralarda?

Ekli dosyalar

• ekeke.png
    ekeke.png
    16.5 KB · Görüntüleme: 751

MakhaonN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Oyunları Nvidia Gpusuna ayarladınızmı? Ayarlamadıysanız intel ile açılır.

Nasıl yapacağım?
oyuna Nvidia Exp. ile girdiğimde de durum aynı. hatta şöyle bir saçmalık oluyor, Nvidia nın önerdiği ayarlarda giriyorum 130-120 fps. Kaliteyi düşürüyorum 70 fps..
başta bi tanıtma yolu varsa deneyeyim..

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Nasıl yapacağım?
oyuna Nvidia Exp. ile girdiğimde de durum aynı. hatta şöyle bir saçmalık oluyor, Nvidia nın önerdiği ayarlarda giriyorum 130-120 fps. Kaliteyi düşürüyorum 70 fps..
başta bi tanıtma yolu varsa deneyeyim..
Hocam oyunu açarken sağ tıkla grafik işlemci ile çalıştır deyip nvidia gpuyu seç bakalım ne olacak.

MakhaonN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam oyunu açarken sağ tıkla grafik işlemci ile çalıştır deyip nvidia gpuyu seç bakalım ne olacak.

denemiştim öyle ama pek bi fayda sağlanmadı. öyle ypaınca oyun ilk 180-190 fps de başladı, sonra tekrar dalgalanıyor ısınma olmamasına rağmen..

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ekran kartı sürücüsünde önceki sürümlere dönmeyi deneyebilirsiniz. Bazen yeni sürümler bu sorunlara yol açabiliyor. Daha sonrasında düzeltilse de yeni sürüm çıkana kadar beklemek can sıkıcı olabilir.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrar kurun. Olmaz ise temiz Windows 10 kurulumu yapın. Yine olmaz ise AIDA64 HTML raporu oluşturun...

MakhaonN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrar kurun. Olmaz ise temiz Windows 10 kurulumu yapın. Yine olmaz ise AIDA64 HTML raporu oluşturun...
Ekran kartı sürücüsünde önceki sürümlere dönmeyi deneyebilirsiniz. Bazen yeni sürümler bu sorunlara yol açabiliyor. Daha sonrasında düzeltilse de yeni sürüm çıkana kadar beklemek can sıkıcı olabilir.

Çok tuhaf bir durum açıkçası.
@Görkem Say @Frosa bakabilirmisiniz?

İlgiler için teşekkürler öncelikle.
Driver, temiz kurulum bu gibi şeyleri denedim daha öncesinde problemi ocak ayından beri yaşıyorum, azaldığı fazlaca seyreldiği dönemler oldu ama yine olduğu gibi arada ortaya çıkıyor. Ben de bu kadar fazla yazılımsal irdelemenin ardından donanımsal bir sıkıntı var mı diye düşünerek HD tune pro ile bir disk taraması yaptım. Pek fazla anlayabildiğim söylenemez göz atarsanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    195.8 KB · Görüntüleme: 562
  • 2.png
    2.png
    196.1 KB · Görüntüleme: 788
  • 3.png
    3.png
    230.3 KB · Görüntüleme: 494

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
İlgiler için teşekkürler öncelikle.
Driver, temiz kurulum bu gibi şeyleri denedim daha öncesinde problemi ocak ayından beri yaşıyorum, azaldığı fazlaca seyreldiği dönemler oldu ama yine olduğu gibi arada ortaya çıkıyor. Ben de bu kadar fazla yazılımsal irdelemenin ardından donanımsal bir sıkıntı var mı diye düşünerek HD tune pro ile bir disk taraması yaptım. Pek fazla anlayabildiğim söylenemez göz atarsanız sevinirim.
Rica ederim.
Current pending sector biraz sıkıntılı bir HDDmin çöpe gitmesine yol açtı. Belkide sorun bu.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
peki çözüm yeni disk mi?
Olabilir. Diskinizin içindeki sektörler ne kadar hasar görürse o kadar kötü. İşin tuhaf yanı henüz yedek sektör hiç kullanılmamış gibi. Garanti olması için bir sabit disk alabilirsiniz. Çünkü disk yavaş yavaş ölüyor.

Son mesajlar