20 Güney Afrika Randı Bozdurabilmek?

Bu konuyu okuyanlar

kontrol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Selamun Aleyküm Arkadaşlar;
Elimde Güney Afrika'da dil okulundan dönen bir arkadaşım bana hatıra amaçlı 20 Güney Afrika Randı verdi. Yaklaşık 7-8 TL değeri var. Lakin İstanbulda 20 Güney Afrika Randı bozdurabilecek bir yer yok. En düşük 500 Güney Afrika Randı bozuyorlar. Böyle yabancı paraları bozdurabileceğim bir yer var mı? 20 Randı bozabilecek?

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Eğer hatıra ise neden bozduruyorsunuz ki? Zaten değeri de çok azmış. Yol paranıza ve vakit kaybınıza değecek mi?

Lazanya Yiyen Adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Nasıl arkadaşsın? Anlayamadım doğrusu... Ne güzel, arkadaşın sana hatıra diye para veriyor ve sen onu nasıl bozdurabilirim diye düşünüyorsun. Üstüne üstlük 7-8 TL için bayağı ilginç...

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
kusura bakma da senin ben karakterini...

kontrol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Yiğidolar konuya şimdi baktım. Beni taşlamışsınız. Şimdi uzun uzun anlatmak gerekirse (başta uzun yazsaydım kimse okumayacaktı bazı şeyleri kısa kesince millet taşlamaya başladı) (Küfür hariç bütün eleştirilere açığım) Şimdi mesele 7-8 TL değil mesele Türkiye'de böyle bir hizmetin olup olmadığını öğrenmek. İlk başta açıktan söylemedik ama inanın parayı TL ye çevirip Üzerine de bir miktar ekleyip Bir Hayır Kurumuna Bağış yapacaktım. Paranın Güney Afrika Randı şeklinde durmasının kimseye bir faydası yok. Arkadaşım Güney Afrika'dan geleli yıllar oldu. Para bende öyle duruyor bende parayı TLye çevirip hayır kurumuna bağışlamaya karar vermiştim ama İstanbulda bu işin yapılamaz olması beni şaşırttı. Belki bir bilen vardır diye Foruma yazdım. Lütfen herşeyi kötüye yormayın.
Saygılarımla

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Hatıra olarak verdiyse bırak sende yeri hatıra olarak kalsın. Sen istedikçe diğer türlü kendi cebinden de hayır kurumuna bağış yapabilirsin.

Sypnosis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
7-8 TL değerindeki bir paranın kimseye pek bir hayrı dokunmaz.Üstteki üyenin de dediği gibi bırak hatıra olarak kalsın.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Yiğidolar konuya şimdi baktım. Beni taşlamışsınız. Şimdi uzun uzun anlatmak gerekirse (başta uzun yazsaydım kimse okumayacaktı bazı şeyleri kısa kesince millet taşlamaya başladı) (Küfür hariç bütün eleştirilere açığım) Şimdi mesele 7-8 TL değil mesele Türkiye'de böyle bir hizmetin olup olmadığını öğrenmek. İlk başta açıktan söylemedik ama inanın parayı TL ye çevirip Üzerine de bir miktar ekleyip Bir Hayır Kurumuna Bağış yapacaktım. Paranın Güney Afrika Randı şeklinde durmasının kimseye bir faydası yok. Arkadaşım Güney Afrika'dan geleli yıllar oldu. Para bende öyle duruyor bende parayı TLye çevirip hayır kurumuna bağışlamaya karar vermiştim ama İstanbulda bu işin yapılamaz olması beni şaşırttı. Belki bir bilen vardır diye Foruma yazdım. Lütfen herşeyi kötüye yormayın.
Saygılarımla
Yiğido biraz insanlık..

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Basit bir olayı amma büyütmüşsünüz.
Adamın hırsızlık yaptığı yok, yolsuzluk yaptığı yok.