2 tane sabit hard diskte veri transveri

Bu konuyu okuyanlar

özgürfıratkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar

Siteye bugün üye oldum. Bilgisayarla ilgili bir sorunum olduğundan sizin sitenizden kolaylıkla çözümlere ulaşıyordum. Ama şu anki sorunuma hiç bir yerden çözüm bulamadım. Son çarem sizin siteniz. Yardımlarınızı rica ederim.

Bilgisayarımda 2 tane Hard disk mevcut 1.si 1TB Samsung - 2.si 320 GB WD harddisker arasında veri transveri inanılmaz derecede yavaş örneğin 700MB lık bir film 30 dk gibi bir sürede taşınıyor. Bu durumu çözmem için ne yapmam gerekiyor. Bilgilendirebilirmisiniz.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Bu harddiskler bilgisayara usb ile mi bağlı?

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Hardiskin birisi kafa vuruyordur, bu yüzden yavaş yazarlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba Bunun bir cok cevabı olabilir. Eger sistem 1 Tb uzerine kuruluysa ve bilgisayarın calısmasında yavaslık problemi yok ise 320 gb Anlasılan 3-4 Yıllık bir harddisk ve yavas yavas ömrünün sonuna yaklasıyor. Harddiskin fiziksel bir problemi olabilecegi gibi arabirim farklılıgı ve anakart sürücülerinin doğrulu gibi bir çok faktörden bahsedebilirim.

Bunların hepsi denenebilecek yöntemler ama oncelikle biostan HDD test programı ile Hdd nizi diagnostic test etmenizi öneririm. hatta mumkunse üretici sitesinde bu modelin teknik detaylarında performans degerlerini bulup sizin elde ettiginiz degerler ile karsılastırmanız. varsa sitesinden test diagnostic programı indirip test etmeniz.

Ancak bu adımları gectikten sonra hersey normal ise HDD arabirim kabloları driver ları ve sürücüleri gibi adımları yapmanızı öneririm.

Kolay gelsin

özgürfıratkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayır direk anakart üzerinden bağlı

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bilgi için teşekkürler.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Bunun kesin nedeni şu demek çok zor. Diskleri başka portlara takıp deneyin. Farklı kablo deneyin. Disklerde bad sektor olabilir. Sistemi Linux ile çalıştırıp dosya hızını kontrol edin. Ters yöndeki hıza bakın. Disklerden usb flash diske hız nedir ve tersi.