2 si arasında kaldım

Bu konuyu okuyanlar

Jaxjax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar bu 2 laptop arasın da kaldım max 6 k bütçem var, bilgisi olan arkadaşlar + ve - leri yönünden yardımcı olabilirler mi?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Msı kalite olarak lenovo'dan daha iyi donanım özellikleri aynı tek fark ssd kapasitesi..

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
Ram farkı işlemci hızı, bi de birinin ekranı ıps diğeri tn

Msi renk olarak çok daha üstün, gözleriniz bayram eder kullanırken, 3ms 120hz de yanında cabası yani. bilemiyorum gözüm kapalı Msi alırdım ben :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada işlemciler aynı, yazılı rakama takılmayın maximum ghz değeridir o.

Reaksiyon puanı
390
Açık ara MSİ. Hem görünümü hem kalitesi çok daha iyi. MSİ, malzeme ve donanım kalitesinden dolayı her zaman pahalı olmuştur. Burdaki indirimden faydalanın bence.

Jaxjax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Açık ara MSİ. Hem görünümü hem kalitesi çok daha iyi. MSİ, malzeme ve donanım kalitesinden dolayı her zaman pahalı olmuştur. Burdaki indirimden faydalanın bence.
Anladım teşekkür ederim sanırım bu serinin fanlarında düzgün dimi? 8sc thin serisinde ısınma sıkıntısı vardı paneller kalitesiz di galiba bunda öyle ni sıkıntı yok gibi?

Msi renk olarak çok daha üstün, gözleriniz bayram eder kullanırken, 3ms 120hz de yanında cabası yani. bilemiyorum gözüm kapalı Msi alırdım ben :D

bu arada işlemciler aynı, yazılı rakama takılmayın maximum ghz değeridir o.
Anladım hocam çok teşekkür ederim, ssd kapasitesi zaten bana yeter çok fazla değişik değişik oyun oynayan biri değilim zaten

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
hayli hayli yeter ben hiç sıkıntı yaşamadım ısınma konusunda, sistemi yorucu oyunlarda 80 dereceyi geçmedi hiç cpu ki gpu çok daha az ısınıyo 65 max :)

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,310
Kesinlikle msi donanımı daha iyi

Görüntüsünde lenovoya göre daha iyi

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
16 GB ram ve 512 GB SSD ile Lenovo derim. 256 GB çabuk dolar.

Jaxjax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
hayli hayli yeter ben hiç sıkıntı yaşamadım ısınma konusunda, sistemi yorucu oyunlarda 80 dereceyi geçmedi hiç cpu ki gpu çok daha az ısınıyo 65 max :)
Sizde de aynısı var galiba bakalım 1 2 güne sipariş veririm ben de msi galiba

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
Kesinlikle msi donanımı daha iyi

Görüntüsünde lenovoya göre daha iyi

Bi tek ssd ve ram farkı var gerisi aynı, ama artıları daha fazla Steelseries klavye tn panel(3ms 120hz), daha kalitesi ses, daha kaliteli soğutma, Killer ethernet çipi (kablolu kullanan için velinimettir bu arada), ayrıca 0 alındığında msi sitesinden ekstra garanti süresi elde edilebiliyor. bilgisayar içindeki msi uygulamalarını saymadım bile Dragon center, Steelseries Engine gibi güzel uygulamalar da var :)

çanta ve fareyi söylemişmiydim :D

Reaksiyon puanı
390
Anladım teşekkür ederim sanırım bu serinin fanlarında düzgün dimi? 8sc thin serisinde ısınma sıkıntısı vardı paneller kalitesiz di galiba bunda öyle ni sıkıntı yok gibi?

Anladım hocam çok teşekkür ederim, ssd kapasitesi zaten bana yeter çok fazla değişik değişik oyun oynayan biri değilim zaten
Aynen hocam, zaten MSİ markası köklü bir marka ve oyunculara odaklı bilgisayarlara önem verdiğinden dolayı soğutma sistemi monitor hz ile monitor gecikme süresi ayrıca hoparlör ses kalitesi gibi ve en önemlisi bilgisayar kasası ve klavye gibi oyuncuları etkileyen unsurlara önem verir.

Jaxjax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şansa bak tam sipariş vericem stokda kalmamış

Jaxjax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ürünün fiyatı arttı tam da sipariş vericektim be

Hocam laptop hala satışta görünüyor.
Bu arada isterseniz 500 TL daha verip bunu da alabilirsiniz:
MSI GF75 Thin 8SC-206XTR Intel Core i7 8750H 8GB 1TB + 256GB Fiyatı
Evet ürünü kaldırıp geri eklediler fiyatı artt, yani 500 verip bunu almak daha mantıklı ama 7 k vermek de bi tık sıkıntı bakalım. Teşekkür ederim yinede

Jaxjax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ekran kartı 1650 istiyorum ama yinede dediğiniz gibi bu var aklımda bakalım hayırlısı bi kaç gün daha indirim kovalayalım acelesi yok çok

Excalibur serisi hakkında fikirleriniz nedir hocam? Postu biraz fazla uzattım ama benim gibi çok arkdaş vardır onlara da yardımcı oluruz en azından.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
390
Hocam gtx 1650 ekran karti, gtx 1050ti ın modifiye edilmiş versiyonudur. Yani gtx 1050 ti ile gtx 1060 arasındadır.