2 Laptobu Birbirine Bağlayaca Usb Kablo Arıyorum

Bu konuyu okuyanlar

crazyboys90001

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
2 laptobu birbirine usb deliklerinden bağlayan kablo arıyorum.veri akışı için.mesela video müzik falan aktarmak için..böyle bir kabloyu nereden bulabilirim ?

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Öncelikle bir usb hub (ethernet switch in usb versiyonu diyebiliriz:)) alman lazım. Ardından bilgisayarlarına usb hub aracılığı ile birbirine bağlayabilirsin.

Edit:
http://www.linkusb.com/ sanırım bu sitedeki gibi bir kabloda işine yararar.

post34

Doçent
Reaksiyon puanı
37
Şimdi bu linkteki bildiğimiz usb kablosu değil mi bir özelliği yok iki ucu da erkek ve bilgisayarlara bağladığımızda birbirlerini görüyorlar ve bir ağ kurmuş oluyoruz doğru mu anladım

crazyboys90001

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
ya işte 2 blaptopdan kolayca veri ( müzik,video...vs ) alışverişi yapabileceğim usb kablosu almak istiyorum eğer varsa. usb 2.0 destekli...

normal usb bellekler ile çok zor oluyor tak çıkar tekrar tak tekrar çıkar..birsürü iş

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
2 bilgisayarınızda da büyük ihtimalle ethernet girişi vardır, onu kullanmanız daha kolay olur. Bilgisayarlarınız eski sayılabilecek modellerse Ethernet cross(crossover) kablo ile, yeniyse herhangi bir ethernet kablosu ile iki bilgisayar arasında bir ağ kurarak dosyalarınız aktarabilirsiniz.

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Bi dk ya :D Amaç veri transferi değil mi ? Bunun için Ethernet kablosu kullanın. Cross bağlantı oluşuturun tek kablo ile. USB ile olmaz diye biliyorum.

Gereken bir CAT5 kablo. 2 RJ45 ve cross bağlantı şekli :) Modem kutusundan çıkan kablo da crosstur misal :)

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Linkte verdiğin alet USB çevirici. Yani değişik USB uçlarını PC' nin SUB girişine uygun hale getirmek için. Dediğin gibi USB kablo ile veri aktarımı olacağını zannetmiyorum. Şimdiye kadar öyle birşey duymadım.

Onun yerine ethernet kablosu kullanarak ağ bağlantısı oluştur. Paylaşımı aç ve istediğin dosyayı diğer PC' ye şutla :)

crazyboys90001

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
Linkte verdiğin alet USB çevirici. Yani değişik USB uçlarını PC' nin SUB girişine uygun hale getirmek için. Dediğin gibi USB kablo ile veri aktarımı olacağını zannetmiyorum. Şimdiye kadar öyle birşey duymadım.

Onun yerine ethernet kablosu kullanarak ağ bağlantısı oluştur. Paylaşımı aç ve istediğin dosyayı diğer PC' ye şutla :)

Aslında şimdiye kadar modem yardımı ile 2 bilgisayarı paylaşıma açıp veri transferi yapıyordum.hızdan şikayetçi olduğum için yeni arayışlara girdim.belki usb kablo ile daha hızlı olur :yes:

sonuçta modem ile veri aktarımı modemin kapasitesine bağlı ,mesela bu yöntem ile saniyede veri aktarım hızı 1,6 mb. bu hızı hiç geçemedim.

ama laptoptan usb kablo ile harici hardiske veri aktarım hızı saniyede 30 mb buluyor

trojen00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
laptoplara wifi üzerinden ağda kurabilirsin ve team wiewer gibi programlar kullanarak veri transferinide hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsin kablo derdindende kurtulmuş olursun ???

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
USB 2.0 480Mbit hızına sahip, fakat ethernet çıkışın Gigabit ethernet ise 1000Mbit hızındadır. En hızlı kablosuz bağlantı ise N özelliği ile 300Mbit olacaktır.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
usb ile uğraşmayın ethernet girişine takılan kabloyu çıkartın modemden diğer laptopun ethernet girişine takın :) Power'ın dediği gibi :)

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bu kablolar uyum sorunu yaşatıyor mesela 64 bitlerde çalışmayanları var alıcaksan araştırmadan alma