2. el bilgisayar aldım ama...

Bu konuyu okuyanlar

gokhanyenm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaslar bi konuda bana yardımcı olmanızı istiyorum. sıfıra boşuna para vermeyeyim aynı özellikleri ucuza alayım diye sahibindende bi bilgisayar buldum. gidip görüşüp sağlamlığını kontrol ettim. fakat satıcı faturanın ve garanti belgesinin kaybolduğunu söylledi bizde hp support assistant'taki seri numarası ile hp'nin internet sitesinden kontrol ettik ürün garantili çıktı ama ödemeyi yaptıktan sonraa eve gittigimde fark ettim bilgisayarın altındaki seri numarası yazılı olan bant ve işletim sisteminin serial'i sökülmüş bunun anlamı direk olarak çalıntı oldugumudur ? satıcıya bişey demedim daha hemen geri vermelimiyim yoksa abartıyormuyum ?

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Abartıyorsun dostum. Sistem güzelse tıkırında çalışıyorsa garantiside varsa boşver gitsin. Ayrıca bant konusuna gelince hangimiz kasa ile gelen işletim sistemini kullanıyorki. Bana vista işletim sistemi gelmişti geldiği hafta format atıp xp yüklemiştim. Sorun olacağını sanmıyorum. Ama için rahat etmediyse kargo parası sana ait olmakla beraber geri gönderebilirsin..

gokhanyenm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abartıyorsun dostum. Sistem güzelse tıkırında çalışıyorsa garantiside varsa boşver gitsin. Ayrıca bant konusuna gelince hangimiz kasa ile gelen işletim sistemini kullanıyorki. Bana vista işletim sistemi gelmişti geldiği hafta format atıp xp yüklemiştim. Sorun olacağını sanmıyorum. Ama için rahat etmediyse kargo parası sana ait olmakla beraber geri gönderebilirsin..
öncelikle satıcıda benim gibi istanbuldan elden teslim almıştım. elimde fatura ve garanti belgesi olmadığı için ilerde bi arıza meydana gelmesi durumunda garanti kabul edilirmi ?

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Benim bildiğim artık garanti gibi şeylerde seri numarası yeterli oluyor. Ama sen seri numarası yok demişsin orası biraz şaibeli...

gokhanyenm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet alttaki barkod yok. sence ne yapmalıyım ? fiyat ürüne göre iyi ve laptopta hiç bi sorun yok

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
hp support assistant'taki seri numarası ile hp'nin internet sitesinden kontrol ettik ürün garantili çıktı

Dostum seri numarası varmış ya benimde gözümden kaçtı eğer elinde varsa seri numarası yeterli olur diye düşünüyorum. Du bakalım sabah ola hayrola arkadaşlarda gelip bir görüş bildirsinler.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Seri numara yoksa garanti de yok demektir. Ayrıca işletim sisteminin bandı sökülse dahi yasal olarak o işletim sistemi sana ait. Çünkü OEM işletim sistemi devredilemez, bilgisayar ile verilmesi gerekir. Ben senin yerinde olsam geri iade ederdim. Bir sıkıntısı olabilir.

Ne yap ne et 2. el bilgisayar da alma...

lasofaten

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar kesinlikle ve kesinlikle 2. el bilgisayar almayın.. ancak fiyatı çok iyi olursa alın amma ben kesinlikle tavsiye etmiyorum paranıza yazık......

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
İşte çalıyorlar sağdan soldan böyle satıyorlar millette alıyor.Benim evime girdi hırsız götürdü 2 aylık laptopu i7 işlemcili işte ordan hesap edin.Şimdi kim bilir kim kullanıyordur.

İnşallah çalıntı değildir.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Çalıntı derdi bir dert sağlamlığı bir dert...
Ben kesinlikle 2 el bilgisayar önermem...

Keşke almadan önce sorsaydın...
Sen şimdi tıkır tıkır çalışıyor diyorsun ama kronik bir problemi olup olmadığı 2-3 günde belli olmaz ki! belki 1 ay sonra belki 2 ay sonra çıkar ortaya...

üstelik insanlar kolay kolay aldıkları bilgisayarları satmazlar bunu da aklında bulundur...

şu an aklında şüpheler var... 3-5 lira kar edeceğim diye bu huzursuzlukla bu şüphelerle yaşanır mı?

gokhanyenm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu yorumlardan sonra aldığıma pişman oldum gibi bişey oldum ama inşallah satıcıya tekrar ulaşırım. fikirleriniz için hepinize teşekkür ediyorum