2-3 Ay Önce Açtığım Konuya Hitaben..

Bu konuyu okuyanlar

aknrcbr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Gaming Laptop Önerisi

Forumda Bir Arkadaşın Önerisi ile aldığım DELL 7577 Gaming Laptop hakkında tecrübelerim ile alakalı sizlere bilgi aktarmak istedim. :)
Öncelikle bilgisayarımı n11 den aldım. indirimli bi fiyat ile 3.299 lira ya 6 taksit olarak aldım. normal fiyat olarak 4.999 lira görünüyordu bazı sitelerde bu fiyata yakın fiyatlar gördüm. Bilgisayarım özenle sarılmış orijinal kutusu şarj aleti ile beraber hepsi özenle kapatılmış ve güzelce kargo haline getirilip 2 kutu içerisinde patpat plastik jelatin ile kaplanmış halde bana ulaştı. siparişten sonra ki 2. gün içinde geldi. Bilgisayar tasarım olarak gayet hoş tek göze çarpan şey ekran çıtalarının biraz kalın olması. daha ince olup ekrana katılabilirmiş fakat bu fiyatı epey arttırırdı. performans konusuna gelirsek bu forumda bu konularda dolaşan çoğu kişi 7577 serisinin özelliklerini az çok bilir.

GeForce 1050 4 GB
i5 7. seri 7300HQ
8GB Ram
Bilgisayarın normal laptoplara göre aşırı fazla dB veren bi ses çıkışı var. diğerlerinin aksine bilgisayarın size bakan kısımda touchpad in alt tarafında 2 taraflı 2 hoparlör halinde. ben mause ve klavye aldım ve kullanıyorum (aslında mause'um vardı) Bilgisayarda ki oyun deneyimimden bahsetmek gerekirse oynadığım oyunlar ve fps değerleri şu şekilde :

Pubg : 70-120 FPS
CS:GO : 190-250 FPS
LoL : Sabit 120 (Kendim sabitledim)
AssasinCreed 2 : 90 FPS
Call Of Duty Black Ops 2 : 60-120 FPS
RainBow 6 : 70 FPS

Oynadığım oyunlar ve fps değerleri 3 aşağı 5 yukarı bu şekildedir.
Gelgelelim uzun soluklu kullanımlara ;
Bilgisayar Dell Power Manager ile Öncelikle AC Gerilim Kullanımını seçtim. Bu fişte iken batarya yerine direk fişten aldığı enerji ile normal bi bilgisayar gibi (masaüstü) güç kaynağı ile çalışıyormuşcasına bi seçenekmiş. Bunuda bu forumda öğrendim. 5 Fanlı bi soğutucum var. Ortalama 12 saat (yemek yemek falan hariç) oyun oynadım. Hemen hemen 8-9 saat PUBG oynadım arkadaşlarla. Fps değerinde 2-3 değer oynadı sadece. bilgisayarın ısılarını sürekli kontrol ettim ve 78 dereceyi geçmedi hiç işlemci ısısı. ayriyetten soğutucumunda çok üst düzey bişey olduğu söylenemez 80 liralık dandik bi soğutucu idarelik.
Bilgisayarın performans konusunda hiç bi şekilde canınızı sıkmayacağı garantisini birinci elden kullanarak verebilirim. Fiyat Performans olarak Asus'Msi'Monster gibi bilgisayarlara fark atacağı kesin. Aynı özellikte ki diğer bilgisayarlar ortalama 5.500 - 6400 lira arasında rastladım defalarca.

Kesinlikle Dell İnspiron 15 7577 Gaming Laptop'tan memnunun ve siz diğer forumshiftdelete üyerlerine gözüm kapalı önerebilirim. Yakında 8GB lık bir ram daha alıcam bilgisayara sanırım ozaman kanatlanıp uçacak :)

Forumda bana bu laptop u öneren ve almamı sağlayan
utkuversus UTKUVERSUS
Adminime teşekkür eder Siz diğer üyelere iyi forumlar dilerim :)

736606b4-8b2b-4989-8c59-1caa16101866.jpg

---- Mesajlar birleştirildi ----

@utkuversus

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Rica ederim. Cihaz cidden çok güzel. Hayırlı olsun Güle Güle eskit.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Bende benim 7567 li manzarayı atayım :p

IMAG0478.jpg

aknrcbr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
:D çokta bi fark yok gibi dış görünüş olarak :) bu arada bim de steelseries in mausu 130 lira almayı düşünüyorum haberiniz varmıydı acaba

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
IMG_20180710_231400.jpg

Ortalığı bişey götürüyor ama idare edin :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
maşAllah güle güle kullan Allah (c.c.) kem göz ve ellerden korusun.

aknrcbr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Rival 110 o fiyata alınabilecek en iyi ürünlerden :)

bende okudum baya internette herkes öve öve bitirememiş alıcam mutlaka o ürünüde , yakın zamanda da bi 8gb ram daha takıcam modum :) sonra uçarak sağa sola giderim :D:D

Ekli dosyayı görüntüle 44808
Ortalığı bişey götürüyor ama idare edin :D
o neymiş ya uçak kokpiti falan mı?

maşAllah güle güle kullan Allah (c.c.) kem göz ve ellerden korusun.

Allah razı olsun kardeşim sağolasın. Allah olmayanlara da nasip etsin inşallah :)

Ekli dosyayı görüntüle 44810

Bilgisayarını Kullanırken Hissettiği : @utkuversus

Son düzenleme: