2+1 hoparlörlerden Biri Bozulursa?

Bu konuyu okuyanlar

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
arkadaşlar sürücü sorunu filan değil büyük ihtimal darbe ya da düşme sonucu hoparlörün tekinden ses çok zayıf geliyor..

böyle durumlarda ne yapılır?Çöpe atmak dışında? :biggrin:

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Gidip Logitech 5+1 Ses sistemi alınır ve mahalleye konser verilir :D

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
önce kontrol yapılır...

Bilgisayarın ses çıkışında right left ayarı ortada mı?

Ondan sonra müzik çalar olarak winamp vs ne kullanıyorsan onun ses çıkış ayarı yine ortada mı?

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Tamirciye götürülür, yazılım ve donanımcı arkadaşlar sana yardımcı olamayacaktır büyük bir ihtimal çünkü darbe aldıysa tamir edilmeli yada parçaları değişmeli.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
hoparlör yirtilmis ezilmis vs olabilir açıp kurcalanabilir tabi yapılabilecek biseyse..

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Darbeden olduğundan eminim yani sesin gelişinden belli darbe aldğı ya da düştükten sonra o hale geldiği.Ayrıca farklı programlarda da test ettim sorun hep aynı..hoparlörü açtım ama ben ona baktım o bana baktı içinde bir parça var onu da söksem yine yapacağım bişey yoktu.. böyle hoparlör tamiri yapan var mı acaba? donanımcı derken?

Hiç aklıma da gelmiyor böyle tamirci felan..bilgisayarcıların da anlayacağını sanmam..

2+1 hoparlör bu.bozulan küçükleirnden biri.. bu 2+1 vlerde asıl önemli olan büyük hoparlör mü oluyor?

bunu şunun için soruyorum velev ki parça değiştirilecek takacağı zımbırtının gücünün vs çok önemi var mı?

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
hehe :) aslında hoparlörü açınca umut ettim biraz..deidm hani yoklarsam belki düzelir ama yok ses patlıyor ve az geliyor.. logitech marka bunun aynısından kardeşime de aldım onda da tek hoparlör bozulmuştu..

logitech hayal kırıklığına uğrattın beni yani 70 cm den düşünce de bozulmaz ki hoparlör :))

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
2+1 demişsin

2 hoparlör bir woofer...

Senin bozuk olan iki hoparlörden 1si...

Yapman gereken aslında basit...

1. seçenek evde kullanmadığın eski tv dir teyptir birini feda edip içindeki hoparlörü çıkarıp senin ki ile değiştireceksin...
2. seçenek evde yok ise sadece bozuk olan hoparlörü alıp herhangi bir elektronikçiye götürüp içindeki hoparlörden bir tane taktıracaksın...

maliyetsiz bir şey olur senin için...

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
driverı sıl yenıden kur benımde basıma geldi zaman zaman formatlayınca düzeldi galiba ses sürücüsünden kaynaklı yada ses ayarlarını kontrol et 5+1 olmus olabilir ses gelmeyebilir bazılarından 2+1 yada 2 yap ses ayarlarını

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
evde 1+1 hoparlör var işe yaramıyor ama ben takabilir miyim bilemiyorum:)

leyimle bağlantı yapılmış yerler vardı..

en iyisi ben alıp bir tamirciye gideyim.. hatayedek parçayı da kendim götüreyim... Eyvallah ..

ya da haftasonu geliyor bir hoparlörün parçasını çıkarıp takmayı deneyeyim olmazsa diğerini alıp tamirciye giderim:D

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
evde 1+1 hoparlör var işe yaramıyor ama ben takabilir miyim bilemiyorum:)

leyimle bağlantı yapılmış yerler vardı..

en iyisi ben alıp bir tamirciye gideyim.. hatayedek parçayı da kendim götüreyim... Eyvallah ..

ya da haftasonu geliyor bir hoparlörün parçasını çıkarıp takmayı deneyeyim olmazsa diğerini alıp tamirciye giderim:D

lehime mehime gerek yok hoparlörün zaten iki çıkışı var bellidir... hoparlöre gelen iki kablonun ucunu sıyır hoparlördeki girişlerin başlarına hemen çıkmayacak gibi dola yeter...

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
elbruz bak net bir soru:

ben bozulan hoparlörün içine yeni paröayı mı takmalıyım

yoksa, bozulan hoparlöre giren kabloyu yeni hoparlöre mi takmalıyım?

ikincisi şık doğruysa yaparım:)

Hayattaki en büyük ukdelerimden biri de böyle işlerdeki tecrübesizliğim..

---------- Post added at 00:23 ---------- Previous post was at 00:21 ----------

ekleme: kalitede bir değişiklik olur mu? önemli olan woofer mi yoksa?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
1cisi ni yaparsan Şık olur...

2. dediğini yaparsan işini görmüş olursun...

Benim tavsiyem bozuk olanın içindeki hoparlörü çıkar...

Senin takacağın sağlam hoparlörü o kasaya tak ve kabloları bağla...

Yani daha temiz şık olsun :)

-------------

Woofer Bass Kalitesini belirler...

Müzik ile pek alakası yoktur...

Senin diğer iki hoparlörün ses kalitesi takacağın hoparlöre bağlı... benzer boyutta bir hoparlör takarsan normal dinlemede pek bir kalite kaybı yapamazsın ama taktığın hoparlör kalitesiz ise yüksek seslerde sorun çıkarır :yes:

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Hmm şimdi diğer hoparlörün içini açtım da ilk seçenekteki işlemi nasıl yapacağımı anladım..dediğin gibi biz bunu söküp orjinalinin içine takalım.

Eyvllah..

118 46 Elbruz:))

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence içindeki tel hasar hörmüş ola bilir ben açıp yapıyorum ama yapmak için anfi ye ihtiyacınız var