1920x1080 Smart Tv'deki çözünürlük sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ProjctJycon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben daha önceden bi baslik daha açmıştım ancak cevap veren olmadı.

Şimdi arkadaşlar sorun bende şöyle,

Arçelik Smart TV aldım 1 hafta önce. 1920x1080 cozunurluklu. Ancak Smart Tv'deki Youtube uygulamasına girince Video çözünurlugü ayarlamaya çalıştığımda en fazla 720p seçeneği var. Yani 1080p yok. 1920x1080 bir Smart Tv'nin Videoları 1080p de acmasi gerekmez mi? Web Tarayicı calistirmak zaten zulüm, ordan giremedim Youtube'a.
Laptop'u Hdmi ile Tv'ye bağlamak da istemiyorum. Acaba bana gelen ürün ayipli mal mi?

Arcelik servisi aramalı miyim? Bu bir sorun mudur yoksa herhangi bir sikinti yok mu?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Smart tv'lerde youtube çözünürlüğü videonun en yüksek kalitesi neyse ona ayarlıyor diye biliyorum lg webos smart tv'lerde youtube çözünürlük ayarlama yok videonun verdiği en yüksek kalite neyse ona ayarlıyor youtube uygulaması güncelmi..

ProjctJycon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Smart tv'lerde youtube çözünürlüğü videonun en yüksek kalitesi neyse ona ayarlıyor diye biliyorum lg webos smart tv'lerde youtube çözünürlük ayarlama yok videonun verdiği en yüksek kalite neyse ona ayarlıyor youtube uygulaması güncelmi..

Arcelikte sol altta, seçeneklerden kaliteyi ayarlayabiliyorsun. Tüm videolar'ın cozunurlugu en fazla 720p Ayrıca evet Youtube uygulaması güncel. Ayipli urun satmis olabilirler mi? Kafam cok takildi. Servisi aramam gerek mi?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Lg tvlerde böyle bir sorun yok ayıplı ürün olduğunu düşünmüyorum sonuçta uygulamayla alakalı birşey servisi arayıp bilgi alabilirsin belki uygulama en fazla 720p destekliyordur..

Reaksiyon puanı
40
dostum kumandada soru işareti olan bir tuş olması lazım videoyu izlerken basar mısın ? orada yazar çözünürlük bilgileri ayarlama yeride çıkabilir.
Ve sana şu bilgiyi vereyim dostum.Bir televizyonun full hd olması demek o tv de sadece fullhd acılır demek değil.Full hd ye kadar destekler ondan sonrasını maxımum full hd görürsün zdemek.Mesela senın tv nin 4 k desteği olmasın 4k bir videoyu tv ye tak izle.İzlersin ama 4 k kalitesinde değil 1080p kalitesinde izlersin çünkü tv okadar sağlıyor.Yani senin elinde en kötü tv de olsa yine youtube da 1080p seçeneği çıkar sen ordan 1080p veri alırsın ama senin tv nekadar desteklerse okadarını görürsün.Laptop ekranı full hd olmayan nekadar insan var onlar 1080p video açamıyor mu sanıyorsun açıyorlar ama ekran çözünürlükleri kadar verim alıyorlar.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
internetin hızı düşükse 1080p çıkmıyor olabilir.