18 Yaşıma Gireceğim Boyum 157 cm

Bu konuyu okuyanlar

vnvbcvb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
18 yaşıma girmeme az kaldı ve boyum 157 cm ve erkeğim. Psikoloji olarak yerlerdeyim. Küçüklüğümden beri yaşıtlarımdan hep kısaydım sonradan uzama olur diye bekledim ama yok olmadı. Ailem de ilgisiz olduğundan doktora götürmeye çok görmüşler beni. Şuan yaşadığım duyguyu tarif edemiyorum yani ne bileyim yaşayan ölü gibiyim resmen. Üniversite sınavlarına hazırlanıyorum bir yandan. Ben bu halimle üniversiteye gideceğimi düşünemiyorum ya. Bıktım ben bu hayattan. Bazen kendimi öldürmek gibi düşünceler geliyor aklıma. Keşke gelmeseydim diyorum bu dünyaya. Benim gibi ailesi ilgisiz insanlar mümkünse evlenmesin. Böyle bir ailem olduğu için utanıyorum. Geçen sene doktora gittim keşke daha önce gelseydiniz dedi hormon tedavisi yapardık dedi. İş işten geçtikten sonra gitsek ne olacak. İlkokulda 23 nisan yürüyüşleri falan oluyordu en arkada bendim yemin ediyorum o kadar kötüydü ki o duygu anlatmaya kelimeler yetmez. Yani yaşamayan bilemez o duyguyu çok kötü bir duygu. İlkokulda benimle cüce diye alay ederlerdi. Beden derslerinde falan yine en arkada ben oluyordum. Sadece liseyi bekliyordum liseye geçtiğim zaman boyumun uzayacağına inanıyordum ama yok mucize olmadı böyle kaldım artık ömrümün sonuna kadar bu halde yaşayacağım anlaşılan.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Devedede boy var ne işe yarıyor önemseme

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Benim senden çok çok daha kısa arkadaşlarım var ve hayatlarından memnunlar.
Boy önemli bir şey değil, kafana takmana hiç gerek yok.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,913
Yok be kardeşim sen fazla büyütmüşsün bu işi. Benim çok kısa arkadaşlarım var gayet mutlu atik insanlar. Sen biraz kompleks hale getirmişsin durumu. Bu arada yaş 24 e kadar uzar. İnşallah hayırlı olur takma kafana dünyada ne problemler var.

vnvbcvb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya bazı konulara bakıyorum adamın boyu 180 cm. adam 5 cm daha uzayım diye ağlıyor. Ben napayım? Ya da ne biliyim adamın boyu 170 cm falan. 160 cm olanlar ne yapsın yazmışlar adamı o şekilde teselli ediyorlar.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,913
Ya bazı konulara bakıyorum adamın boyu 180 cm. adam 5 cm daha uzayım diye ağlıyor. Ben napayım? Ya da ne biliyim adamın boyu 170 cm falan. 160 cm olanlar ne yapsın yazmışlar adamı o şekilde teselli ediyorlar.
O işler öyle herkes kendinde bir şeyi problem edebiliyor. O yüzden hayatını etkileyecek seviyelere gelmemesi lazım.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Benden en fazla ne kadar kısa olabilir?
20 cm kadar daha kısa sizden. Ama mutlu.
Allah bizleri en iyi şekilde yaratmış. Sizin için de en uygunu en hayırlısı bu demek ki.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Boyum 1.85. Ne işe yarıyor? Seyahatlerde koltuklara sığmıyorum mesela. Her durumun eksisi, artısı vardır. Ben de Ayı oluyordum hep cüce yerine.

Reaksiyon puanı
15
dostum benim lise 1 kadar boyum senin gibi 1 55 falandi en sonunda hastaneye gittim bana ilaç verdiler ilaçi hergün vucuduma kollarima ve bacaklarima vuruyorum 2 sene oldu şuan boyum 1 65 oldu sende hastane gitti

ilaç dediğim şeyde bi tane kalem gibi bişe var içine iğne ve ilaç koyarak vucuduma vurmaktayım

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Yaş 17 Boy 188.Altıncı sınıfta 155 boyundaydım 7.sınıfa bi geçtim herkes şaşırdı 3 aylık tatilde 12 cm inanılmaz birşey bende inanmamıştım nasıl olur diye ama işte oldu.Boyum uzayıncada basketbola yöneldim.Basketbolda avantajı var diğer gibi bir avantajı yok.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Çok iyi beslen ve yüzmeye yazılıp devamlı yüz. Senin yaşındayken senin boylarında olan bi arkadaşım 2 sene çok iyi spor yapıp çok iyi beslenerek 1.75 e kadar çıktı.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
20 yaşın üzerinde de uzayanlar var.
Askere gidip uzayarak dönenler var.
Kahretmekle değil azmetmekle bir şeyleri bwlki düzeltebilirsin.

Boyun 1 cm bile uzamasa dahi bu hayatta önemli değil.

Boyunun kısalığını başka alanlardaki maharetlerinle kapatabilirsin.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
1.80in altında olduğun sürece kaç olduğunun da bir önemi yok bence.

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Durumun bircok insandan daha kotu diyebilirim. Sana onerebilecegim tek sey vucut gelistirip ozguven kasman. Sana cok yardimci olacaktir.

Sergey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Birçok forum da okudum aslın da geç değil eğer uygunsa tedavi başlanılıyor farklı doktorlara gitmeyi dene.En fazla ne kadar uzar o var, seni tatmin edecek cevaplar yerine gerçekçi ve rasyonel olman gerek, çünkü hayatın sana yüklediği sorumluluk herkesinkinden çok farklı olacak önün de iki seçenek var;
-İlki boyun uzayacak
-Yada böyle kalacaksın genetik mirasta önemli tabi.Böyle kalmanın bir sorumluluğu var onu sırtla, senin soyun onbinlerce yıldır hayatta kaldı ki sen oldun, ataların yaşadı ve güçlü kaldı.Eğer boyun uzamadı diyelim bir şeyde iyi olman gerekiyor, hemde herkesten çünkü başkalarının c, d olduğu yerde sen o alan da a olmalısın.A olmalısın ki elinde güç olacak, o güç sana başkalarının elde edemediklerini önüne serecek.Mesela Ali Ağaoğlu bu adam 1.70 gibi bir şey, bir başkası 1.95 ama amele statünü boyun değil, elinde ki güç belirler.

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Gardeş ben 1.88 boyum var ne ayakkabı bulabiliyorum ne ceket kıyafet hiç üzülme sen

endiresli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
18 yaşıma girmeme az kaldı ve boyum 157 cm ve erkeğim. Psikoloji olarak yerlerdeyim. Küçüklüğümden beri yaşıtlarımdan hep kısaydım sonradan uzama olur diye bekledim ama yok olmadı. Ailem de ilgisiz olduğundan doktora götürmeye çok görmüşler beni. Şuan yaşadığım duyguyu tarif edemiyorum yani ne bileyim yaşayan ölü gibiyim resmen. Üniversite sınavlarına hazırlanıyorum bir yandan. Ben bu halimle üniversiteye gideceğimi düşünemiyorum ya. Bıktım ben bu hayattan. Bazen kendimi öldürmek gibi düşünceler geliyor aklıma. Keşke gelmeseydim diyorum bu dünyaya. Benim gibi ailesi ilgisiz insanlar mümkünse evlenmesin. Böyle bir ailem olduğu için utanıyorum. Geçen sene doktora gittim keşke daha önce gelseydiniz dedi hormon tedavisi yapardık dedi. İş işten geçtikten sonra gitsek ne olacak. İlkokulda 23 nisan yürüyüşleri falan oluyordu en arkada bendim yemin ediyorum o kadar kötüydü ki o duygu anlatmaya kelimeler yetmez. Yani yaşamayan bilemez o duyguyu çok kötü bir duygu. İlkokulda benimle cüce diye alay ederlerdi. Beden derslerinde falan yine en arkada ben oluyordum. Sadece liseyi bekliyordum liseye geçtiğim zaman boyumun uzayacağına inanıyordum ama yok mucize olmadı böyle kaldım artık ömrümün sonuna kadar bu halde yaşayacağım anlaşılan.
ben 49 yaşındayım ama senin psikolojini en iyi ben anlarım, sebep aynı olmasada enin yaşadığın psikolojiyi çocuklukta bende yaşadım şimdi gine yaşıyorum. fakat en kısa zamanda evlenmeni senin kederlerini paylaşacak bir eş bulman seni hayata yeniden bağlayacaktır. hayırlı günler

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Basketbol oyna, yüzme çalış. Spor yaparak uzama sağlayabilirsin. Ayrıca boy için süt içmeyi önerirler genelde. Boyunu çok uzatamasanda spor yaparsan herzaman ilgi çekersin bence kendine uygun bir spor bul ve başla. Ayrıca gideceğin yer üniversite olacağı için orda kimse kısa boylu ile alay etmez merak etme. Sana bir de tavsiye verecek olursam seni çok aşağılayanlardan uzak dur zaten.

yoksulgenç

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Önemli olan paradır, bak Ali ağaoğluda kısa ama herkese sözü geçiyor.

vnvbcvb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Psikolojim çok bozuk. Aynada kendime baktığımda liseye yeni başlamış ergenliğe sanki yeni girmiş biri gibi görüyorum. Etrafımda insanlar yaşımı sorup 17 dediğimde nee 17 mi ben seni 14 yaşında falan zannediyordum demelerinden bıktım. Herkes ergenliğe 150- 160 boyla girip 170-180 boyla çıkar ben ergenliği 160 cm le bitiriyorum. İzlediğim her videoda her film veya dizide oyuncuların boylarına bakıyorum. Artık öyle bir boyuta geldi ki sanki bunu meslek edinmiş durumdayım...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Üstelik ortaokulda boyumu ölçtüğümde 150 olduğumu hatırlıyordum bunu da söylemek istedim. Yani ben ergenlikte 7 cm falan uzamışım yani düşünmesi bile çıldırtıyor beni nasıl olabilir diye.

Son düzenleme:

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
basketbol oynayıp süt içeydin uzardın... + düzgün besleneceksin vede bazı insanlarda uzama daha değişik zamanlı oluyor... hiç bir şey senin boyunun uzayıp uzamıyacağını garanti edemez...

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Oda bişey mi ben 29 yaşındayım lise öğrencisi sanıyorlar 12 yıl oldu lise biteli.

vnvbcvb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok yok bu böyle olmayacak ameliyat olacam galiba.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Askerde derlerdi poposu yere yakın olandan korkacaksın diye. Senden korkmalıyız. Boya takma. Önemli olan sıhhat.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Sağlığın sıhhatin halin vaktin yerinde mi? Sen ondan haber ver!