Bu konuyu okuyanlar

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Acele etmene gerek yok henüz gelişim çağındasın ve bu 23-24 yaşlarına kadar da devam edebilicek bir süreç.

İlla uzatmak için neler yapmam gerek diyorsan.

Bu buraya tıklayarak ilgili konuda detaylı bilgiler bulunmakta.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Acele etmene gerek yok henüz gelişim çağındasın ve bu 23-24 yaşlarına kadar da devam edebilicek bir süreç.

İlla uzatmak için neler yapmam gerek diyorsan.

Bu buraya tıklayarak ilgili konuda detaylı bilgiler bulunmakta.
Ama ben gerçekten çok kısayım. Boyum 160 bile değil. Bir de 16 yaşından sonra boy uzaması azalır falan diyorlar.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Kısa olmanın avantajlarından bahsetmemi ister misin ?
1- Öncelikle uzun boylular gibi senin bir yerden geçerken, bir araca binerken eğilmene, kafana dikkat etmene gerek yok. Bir anlık dalgınlıkla yürürken ağacın dalları yüzünden karizmayı çizdirmezsin :D
2- Dövüş sporlarında senin avantajın var uzun boylulara karşı, Çünkü aşağı yumruk atmak zordur ve daha az etkilidir.
3- Boyundan dolayı özellikle basketbol gibi bir oyunda top çalma ve sürme konusunda kendini geliştirebilirsin
Kısa boyun varsa onu da sana Allah verdi. Şöyle kısayım diye kafana takacağına senin uzun boylulara olan avantajlarını düşünüp kendini geliştirsene be adam :D

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Kısa olmanın avantajlarından bahsetmemi ister misin ?
1- Öncelikle uzun boylular gibi senin bir yerden geçerken, bir araca binerken eğilmene, kafana dikkat etmene gerek yok. Bir anlık dalgınlıkla yürürken ağacın dalları yüzünden karizmayı çizdirmezsin :D
2- Dövüş sporlarında senin avantajın var uzun boylulara karşı, Çünkü aşağı yumruk atmak zordur ve daha az etkilidir.
3- Boyundan dolayı özellikle basketbol gibi bir oyunda top çalma ve sürme konusunda kendini geliştirebilirsin
Kısa boyun varsa onu da sana Allah verdi. Şöyle kısayım diye kafana takacağına senin uzun boylulara olan avantajlarını düşünüp kendini geliştirsene be adam :D
Ben çok uzun boylu olmak istemiyorum anlamıyorsunuz galiba. Dezavantajları avantajlarından daha fazla ama. Benim boyum normalden de kısa. Fark ettiysen 1.60 bile değilim. Yani Benim 1.70 boyum olsa bana yeter. Kısa boylu olmanın dezavantajlarını söyleyeyim istersen
-Sosyal hayatta zorluk çekilir.
-Hep alay konusu olunur.
-Bazı mesleklerde belli bir boy sınırı vardır.
-Alınan kıyafet boya uygun olmadığı için kısalttırılır.
-arkadaşlarımın yanında olurken insanların kardeşiymiş zannetmesi.
Bunlar sadece birkaçı...

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Hep çevre faktörü, "Aman tanrım ! Millet benimle bu yüzden kesinlikle dalga geçecek!" sen eğer kompleksin olduğunu ele verirsen tabi kullanırlar. Ona bakarsan benim ablam da benden kısa beni büyük sanarlar :D Hayatını yaşa, nasrettin hoca fıkrasına döner bu iş :D

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Hep çevre faktörü, "Aman tanrım ! Millet benimle bu yüzden kesinlikle dalga geçecek!" sen eğer kompleksin olduğunu ele verirsen tabi kullanırlar. Ona bakarsan benim ablam da benden kısa beni büyük sanarlar :D Hayatını yaşa, nasrettin hoca fıkrasına döner bu iş :D
Ben ne uzun boylu olmak istiyorum ne kısa boylu. Boyum normal olsun yeter benim için. Bu hayatta kısa boylu olup da mutlu olanı gördün mü sen? Bu arada benimle dalga geçecekler diye düşündüğüm de yok. İnsanlar durduk yere söylüyorlar bunu bana.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Zararın neresinden dönersen kârdır. 21 yaşına kadar basketbol, voleybol veya yüzme sporlarıyla uğraş. Ayrıca hobi olarak koşu-yürüyüş-futbol gibi ek sporlarla ilgilenirsen çok daha iyi olur. Bol bol süt iç peynir ye. Proteini de unutma. Annen baban aşırı kısa değilse dediklerimi yaptığın sürece 165'i geçersin garantisini veriyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
sınırlı sorumluluk içerir ...
bol süt iç barfiks çek basket oyna ip atla yüz...

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Zararın neresinden dönersen kârdır. 21 yaşına kadar basketbol, voleybol veya yüzme sporlarıyla uğraş. Ayrıca hobi olarak koşu-yürüyüş-futbol gibi ek sporlarla ilgilenirsen çok daha iyi olur. Bol bol süt iç peynir ye. Proteini de unutma. Annen baban aşırı kısa değilse dediklerimi yaptığın sürece 165'i geçersin garantisini veriyorum.
Ya annemin boyu 150 babamın 170 falan. Benim bileklerde çok ince. Küçüklüğümden beri aynı hiç gelişmiyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
biraz da iyi tarafından bak dolmuşta kafanı çarpmazsın baz istasyonu,yüksek tabelalara girip çıkmak kolay olur elektrikçi olursan çoğu işinde içine girmen gereken küçük kapılar çıkacak karşına muhtemelen çoğu kişi kafasını sokamaz...

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
(A)Ulaşılması zor olan dolap kapaklarına asla kafayı çarpmazsın... Kalabalık otobüslerin, konserlerin, kuyrukların arasından hızla süzülebilirsin.
Yani aradan kaynayabilirsin. Yaşından küçük gösterirsin. Her yere kıvrılıp uyuyabilirsin. Asla perde takmaz, üst raflardan bir şey indirmek zorunda olmazsın... Ayakkabılarını kolay bağlarsın. Daha kısa gözükmemek için sürekli dik durursun... "Boyu uzun aklı kısa" gibi laflarla ömür boyu karşılaşmazsın... Yere düşen bir eşyayı almak için çok efor sarf etmezsin. Küçükten halter olayına sararsan olimpiyat, dünya şampiyonu filan olup unutulmazlar arasına girebilirsin... Kavga anında diz eklem yerlerine korkunç darbelerle devleri yere indirebilir, kendini daha güçlü hissedersin... Yorgan yatak sorunu çekmezsin. Otobüs yolculuklarında istediğin gibi oturursun... Kaygan zeminde düşersen, kaseyi çatlatma ihtimalin uzun boylulara göre daha düşüktür. Tıklım tıklım olan konserlerde "Sahneyi göremiyorum" diyerek arkadaşın omuzlarına tüneyebilirsin. Kaldırıma sarkan ağaç dallarından kaçmak için çaba harcamaya gerek görmezsin. Cilalı ayakkabılarına bakarak saçlarını tarayabilirsin. Zayıf ve bayansanız; uzun ve yapılı hemcinslerinize beygir, kazulet, kazık gibi adlar layık görülürken, size fındık kurdu, çıtı pıtı, çıtır gibi lakaplar takılır. Arkadaşların arasında Maradona lakabına layık görülebilirsin. Göğsün kabarır, duygulanırsın. "Boyum kısa ama futbolum büyük" diye düşünürsün... Çocuk milletiyle daha sıkı fıkı iletişim kurabilirsin, sizi daha çok sever ve 'aplaaaaağğ aplaaaağğğ' şeklinde peşinden koştururlar... Evde annen sana duvar sildirmez. Otobüslerin üst camlarından gelen rüzgardan etkilenmez, cereyanda kalmazsın. Hep şirin olarak adlandırılırsın...(A)

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Ben çok uzun boylu olmak istemiyorum anlamıyorsunuz galiba. Dezavantajları avantajlarından daha fazla ama. Benim boyum normalden de kısa. Fark ettiysen 1.60 bile değilim. Yani Benim 1.70 boyum olsa bana yeter. Kısa boylu olmanın dezavantajlarını söyleyeyim istersen
-Sosyal hayatta zorluk çekilir.
-Hep alay konusu olunur.
-Bazı mesleklerde belli bir boy sınırı vardır.
-Alınan kıyafet boya uygun olmadığı için kısalttırılır.
-arkadaşlarımın yanında olurken insanların kardeşiymiş zannetmesi.
Bunlar sadece birkaçı...
benimde boyum 16 yaşındayken 165 mi neydi şimdi 22 yaşındayım ve 185 boyum var xD

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Sanırım sen beni bayan sandım ama
(A)Ulaşılması zor olan dolap kapaklarına asla kafayı çarpmazsın... Kalabalık otobüslerin, konserlerin, kuyrukların arasından hızla süzülebilirsin.
Yani aradan kaynayabilirsin. Yaşından küçük gösterirsin. Her yere kıvrılıp uyuyabilirsin. Asla perde takmaz, üst raflardan bir şey indirmek zorunda olmazsın... Ayakkabılarını kolay bağlarsın. Daha kısa gözükmemek için sürekli dik durursun... "Boyu uzun aklı kısa" gibi laflarla ömür boyu karşılaşmazsın... Yere düşen bir eşyayı almak için çok efor sarf etmezsin. Küçükten halter olayına sararsan olimpiyat, dünya şampiyonu filan olup unutulmazlar arasına girebilirsin... Kavga anında diz eklem yerlerine korkunç darbelerle devleri yere indirebilir, kendini daha güçlü hissedersin... Yorgan yatak sorunu çekmezsin. Otobüs yolculuklarında istediğin gibi oturursun... Kaygan zeminde düşersen, kaseyi çatlatma ihtimalin uzun boylulara göre daha düşüktür. Tıklım tıklım olan konserlerde "Sahneyi göremiyorum" diyerek arkadaşın omuzlarına tüneyebilirsin. Kaldırıma sarkan ağaç dallarından kaçmak için çaba harcamaya gerek görmezsin. Cilalı ayakkabılarına bakarak saçlarını tarayabilirsin. Zayıf ve bayansanız; uzun ve yapılı hemcinslerinize beygir, kazulet, kazık gibi adlar layık görülürken, size fındık kurdu, çıtı pıtı, çıtır gibi lakaplar takılır. Arkadaşların arasında Maradona lakabına layık görülebilirsin. Göğsün kabarır, duygulanırsın. "Boyum kısa ama futbolum büyük" diye düşünürsün... Çocuk milletiyle daha sıkı fıkı iletişim kurabilirsin, sizi daha çok sever ve 'aplaaaaağğ aplaaaağğğ' şeklinde peşinden koştururlar... Evde annen sana duvar sildirmez. Otobüslerin üst camlarından gelen rüzgardan etkilenmez, cereyanda kalmazsın. Hep şirin olarak adlandırılırsın...(A)
Sanırım sen beni bayan sandın ama ben erkeğim.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Yazdıklarım genel. Alıntı yaptığım için arada 1 cümle bayanlar için olabilir. Normalde öyle sanmadım merak etme.
Yazdıkların için sağol ama kısa kalmanın avantajlarındansa uzamanın yollarını bulmak daha mantıklı bence.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
sen bayağ pesimistiksin...
SEVDİM BUNU!!!

ömer faruk174

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
basketbol voleybol yüzme gibi sporlar yapabilirsin hergün bi demiere asılıp 10 dk vüvudu gerdir ve hep dik yürü

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
6 aylık konu horttt :p

femek513

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
acele etme uzun yıllar sınıfın en kısasıydım şimdi en uzunuyum diyemem ama ortalamanın üzerine çıkar Yüzme+ basketbol dene derim

Ch4u

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son durum ne şuan? Boyun uzadı mı? 16 yaşında ne kadar boy attın acaba merak ediyorum doğrusu

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Sizin yaşınızdayken benim hiç böyle endişelerim yoktu nedir bu boy merakı. Sanki aygır gibi boyu olanların durumu sizden daha iyi, kapıdan geçerken kafalarını eğmeleri gerekiyor :p Sporlarda daha kötü, basketbol dışında hiçbir sporda avantajları yok. Hatta dövüş sporlarında çok büyük dezavantajları var.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Sizin yaşınızdayken benim hiç böyle endişelerim yoktu nedir bu boy merakı. Sanki aygır gibi boyu olanların durumu sizden daha iyi, kapıdan geçerken kafalarını eğmeleri gerekiyor :p Sporlarda daha kötü, basketbol dışında hiçbir sporda avantajları yok. Hatta dövüş sporlarında çok büyük dezavantajları var.
Senin boyun normaldir de o yüzden endişelerin yoktur.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Basketbol + Hang Ups (başaşağı sarkma) yaparsan faydasını görürsün...

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Hiç basketbollmuş yok oymuş şuymuş yapmıyorum ama boyum 1.80 valla :D

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Bugün endokrinolojiye gittim kemiklerimin büyük bir kısmının kapandığını söyledi. Bundan sonra en fazla 7-8 cm uzarmışım öyle dedi :(:(