Siz bu akıllı telefonlardan hangisini tercih edersiniz?

• LG G5

Kullanılan: 93 15.4%
  • iPhone SE

Kullanılan: 170 28.1%
  • Sony Xperia Z5

Kullanılan: 82 13.6%
  • Huawei P9

Kullanılan: 259 42.9%

• Kullanılan toplam oy
    604

Bu konuyu okuyanlar

KORAYZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam beyler, iPhone SE almayı düşünüyorum. Küçük ekran telefon kullanmayı seviyorum, daha önce S3 kullanmıştım.

Telefonu genellikle; müzik dinlemek, anime izlemek ve fotoğraf çekmek için kullanırım arada çok nadiren Mobile Legends oynarım. Sizce beni 2, 3 sene götürür mü?

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Selam beyler, iPhone SE almayı düşünüyorum. Küçük ekran telefon kullanmayı seviyorum, daha önce S3 kullanmıştım.

Telefonu genellikle; müzik dinlemek, anime izlemek ve fotoğraf çekmek için kullanırım arada çok nadiren Mobile Legends oynarım. Sizce beni 2, 3 sene götürür mü?
3 seneyi bilemem ama 2 seneyi götürür

mehmeterdemyt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Samsung galaxy j7 prime alabilirsin. Çok iyi bir telefon fiyatına göre. Tavsiye ederim.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Fiyatlar iyice arttı bende ne alacağımı şaşırdım

Ali39

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun Aleykum ;

kardeşime bu miktar civarında telefon almayı düşünüyorum bu ay içinde alıcağım bütçeme uygun tavsiyelerinizi bekliyorum .

Kamera ve donanıma önem veriyor kardeşim .
Tavsiyem kesinlikle pişman olmazsın Samsung note fan edition.

MustafaKlkn7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lg g5 öneririm çok efsane sony z serisinin ekranı ufak çatlamada dokunmatiği gidiyor masrafıda 200 300 arası yani fiyat performans telefonu g5 bence

mustafa1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önceden “ipad kullanıyorum telefona ne gerek var” diye düşünüyordum ama artık bi telefon almam gerekiyor hala ipad kullandığım için iphone almayı düşünüyorum fakat bütçem çok kısıtlı eğer iphone se 2 çıksaydı direk onu alacaktım ama çıkmadığına göre sizce bu zamanda iphone se alınır mı ya da ikinci el iphone mantıklı mı

MEHMET EMİN ÜNAL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önceden “ipad kullanıyorum telefona ne gerek var” diye düşünüyordum ama artık bi telefon almam gerekiyor hala ipad kullandığım için iphone almayı düşünüyorum fakat bütçem çok kısıtlı eğer iphone se 2 çıksaydı direk onu alacaktım ama çıkmadığına göre sizce bu zamanda iphone se alınır mı ya da ikinci el iphone mantıklı mı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bütçe ne kadar

Son düzenleme:

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Sony xperia z5 hala alinirmi fiyat 1200 tl hepsiburadada

unutulmazx

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Merhabalar babama telefon almayı düşünüyoruz ama 5.5 i veya daha büyük olursa çok iyi olur elleri büyük ve az görüyor.4 yıldır note 3 kullanıyor ama artık çok yavaşladı. 2000 tl ye kadar öneriniz ne olur :)

smh_mt_plt_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun Aleykum ;

kardeşime bu miktar civarında telefon almayı düşünüyorum bu ay içinde alıcağım bütçeme uygun tavsiyelerinizi bekliyorum .

Şu an xiaomi note 3 var bence bi bak derim

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Merhabalar babama telefon almayı düşünüyoruz ama 5.5 i veya daha büyük olursa çok iyi olur elleri büyük ve az görüyor.4 yıldır note 3 kullanıyor ama artık çok yavaşladı. 2000 tl ye kadar öneriniz ne olur :)
xiaomi mi mix 2 veya xiaomi mi note 3. mi mix2 1900 liraydı ama 2400'e çıktı seçimden sonra dolar düşerse falan belki fiyatı da düşer.

alakoc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullanabileceğim en uzun ömürlü telefon modelleri neler? Ağır oyun vb. oynamayacağım. Günlük işlerimi halledecek, fotoğraf, günlük uygulamaları kullanabileceğim en uzun süre dayanacak android telefon önerileriniz neler?

hilda2929

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun Aleykum ;

XİAOMİ Mİ NOTE 3 AL DERİM ORTA-ÜST SEGMENT ARASINDA EN İYİ TELEFON VE KAMERA KONUSUNDA PİŞMAN OLMAZSIN EN ÖNEMLİSİ İŞLEMCİSİ ZATEN MUHTEŞEM ÇALIŞIYOR VE YÜKSEK PERFORMANSLI AL PİŞMAN OLMAZSIN

Merhaba SDN Forum Üyeleri;

Başlıkta belirttiğim gibi, 1500 - 1600 Tl acil telefon önerisi istiyorum. Bugün saat 18:00-20:00 arası alacağım ve bu fiyat aralığında en iyi,tek telefonu arıyorum. (Maximum bütçem o kadar ve bütçeyi artıramam gibi bir imkanım yok, üzgünüm.) (2-3 sene memnun etsin, yeter de artar bile.)

Aradığım kriterler şunlar ki,

- Çin telefonlarına veya İthalatçı garantili telefonlara bulaşmak istemiyorum. (Xaomi.Meizu.OnePlus+ gibi.)

- LG gibi çok fazla kronik sorunu falan olmasın. çünkü servis ile pek fazla uğraşmak istemiyorum.

- Yazılım desteği iyi olmasını umut ediyorum çünkü günümüzde artık 8.0.1 geleceği için umut ışığıyla bakıyorum ki 7.1.1 de olabilir fark etmez ama yine de güncelleme desteğinin iyi olması gerekiyor.

- Oyun falan oynamam, taş çatlasa 1 veya 2. Onlar da; düşük boyutlu her telefonun rahatça kaldırabileceği oyunlar oynarım. Okey, Agar.IO, Clash Royale falan.

- Özellikle 5.5''inch olmasını talep ediyorum. Çünkü çok fazla dizi veya video izliyorum. Büyük ekran her zaman favorimdir benim için ve de kalitesiz, cansız veya soluk renklerde telefon istemiyorum.

- Ses verimi falan tatmin etsin. çünkü Spotify, Deezer, Fizy gibi uygulamaları sıklıkla kullanıyorum

- Telefonu daha çoğunluk olarak Instagram, Twitter, Snapchat vs. vs. gibi çok fazla sosyal medya uygulamaları kullanıyorum. (Bunlar benim için ön planda olduğundan dolayı kasma, donma gibi problemlerle de karışmak istemiyorum**) (Performansı da ön plandadır.**)

- Kamerası iyi olsun ki özellikle Selfie falan çok çekiyorum ve kamera kalitesini ön planda tutuyorum.**

- Pil olarak ise en azından 1 günümü çıkarsın yeter. Zaten ertesi gün tekrar şarja takacağım için bir sorun teşkil etmiyor.

- Arayüzü akıcı ve net olmalıdır. Herhangi bir; yok şu durduruldu, yok SystemUI kapatıldı gibi şeylerle veya arayüz de dolaşırken, kasmalar gibi şeylerle de uğraşmak istemiyorum.

- Son olarak da; parmak izi okuyucu veya tema gibi desteklerinin olmasını istiyorum.

KUSURA BAKMA AMA O FİYAT BANDINDA VE ARADIĞIN ÖZELLİKLERİ SADECE XIAOMİ KARŞILIYOR TÜRKİYEDE İMKANSIZ BULAMAZSIN İLLAKİ KRİTERLERİNDEN EKSİĞİ VARDIR BULURSAN BENİM ÖNERİM XİAOMİ Mİ NOTE 3 YA DA Mİ 5 PLUS.

Son düzenleme:

Çağdaş Uslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamun Aleykum ;

Selamun Aleykum ;

k
Selamun Aleykum ;

Kardeşim kesinlikle huawei mate 10 lite öneririm 1700 TL civarı gercekten kamera cok iyi odaklamasına hayranım ben alalı 1 ay oldu memnunum ayrıca kasası alüminyum ısıyı emiyor zaten huawei min leica ile bir ortaklığı var yani kamera akıyor detaylı YouTube dan bak derim

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Ben redmi s2 aldim 1550 lira harika telefon bir tek kamerasi cok cok cok iyi degil yine de iyi sayilir 6 inch telefon

Şener kanat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xz1 mi p20 lite mi ???

Sizce hengisi

Son düzenleme:

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66

karayel16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba

3-4 yıl idare edebilecek donanımsal açıdan iyi batarya canavarı telefon arıyorum. P2 baktım fakat güncelliğini yitiren, kamerası da orta seviye kalan bir telefon. Zenfone Zoom S modeli gözüme çarptı. Donanımsal özellikler ve 5,5 inç tam benlik. Ekran kalitesi ve kasa kalitesi çok iyi görünüyor. Fiyatı da 2500'den 1900 TL'ye düşmüş. Aranızda bu telefonu kullanan var mı? Ekranda kronik beyaz çizgi sorunu varmış ama bazıları hiç sorun yaşamamış. Kullananlar varsa yorumlarını yazabilir mi rica etsem?

FarukErs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nokia 8 şuan bazı sitelerde 1978 liraya kadar düşmüş en iyi tercih o olur :)

karayel16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Nokia 8 şuan bazı sitelerde 1978 liraya kadar düşmüş en iyi tercih o olur :)

İşlemcisi harika görünüyor. Vatan bilgisayar, teknosa ve mediamarkt'ta 3000 TL görünürken meşhur sitede nasıl oluyor da 2000 TL'ye kadar düşmüş olabilir? Ayrıca Nokia Türkiye garantili yazıyor. Bu kadar ucuz olduğu halde nasıl güvenebileceğiz ki?