Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Siz bu akıllı telefonlardan hangisini tercih edersiniz?

• LG G5

Kullanılan: 81 17.5%
  • iPhone SE

Kullanılan: 126 27.3%
  • Sony Xperia Z5

Kullanılan: 66 14.3%
  • Huawei P9

Kullanılan: 189 40.9%

• Kullanılan toplam oy
    462
Aşağıdaki modellerden hangisini almam en doğru seçim olur? Arkadaşlar yardımlarınızı rica ediyorum.. 1500-2000TL aralığı bakıyorum.

ZTE Nubia Z17 miniS

Honor 7x

Moto Z2 Play

Meizu Pro 7

Htc U Ultra

HTC telefonlarına sadece internet üzerinden ulaşabiliyorum. Piyasada yok gibiler. bu bir sorun değil mi sizce?
O cihazlar arasından piyasada en çok bulunan moto muhtemelen. Evet htc çoğu telefoncuda yok gibi duruyor ne zaman işim düşse bakarım kimsede de görmedim ileride batarya değiştirecek olsanız mutlaka değiştiren bir yer olur ama belki bulmanız zor olabilir. Şahsen redmi s2 kullanıyorum daha hiçbir telefoncuda görmedim doğru düzgün ama sorun çıkarmadı iyi kullanırsam çıkarmaz da.

Telefon almayı düşünüyorum sizce parmak izi mi yoksa tuşlu olan akıllı telefon mu bir de önerileriniz nedir

Leand

Asistan
R
Aşağıdaki modellerden hangisini almam en doğru seçim olur? Arkadaşlar yardımlarınızı rica ediyorum.. 1500-2000TL aralığı bakıyorum.

ZTE Nubia Z17 miniS

Honor 7x

Moto Z2 Play

Meizu Pro 7

Htc U Ultra
Redmi note 5 ve çıkabilirseniz mi a2 önerebilirim 3/32 mia2 1800 civarı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam mi a2 işlemci,kamera gibi yönlerden daha üstün ama;
Redmi note 5 aynı işlemci yongasının düşük frekanslı hali ve batarya daha büyük yani o da üzmez gün içinde çok kurcalarsanızda üzmez.
Mi5s plus;görünürde güçlü görünsede diğer iki cihaz daha şık ve bu cihazdaki işlemci biraz ısınma problemi olan bir işlemci
Bunlar harici nokia 8 cihazınada bakmanızı öneririm

Redmi note 5 aynı işlemci yongasının düşük frekanslı hali ve batarya daha büyük yani o da üzmez gün içinde çok kurcalarsanızda üzmez.
Mi5s plus;görünürde güçlü görünsede diğer iki cihaz daha şık ve bu cihazdaki işlemci biraz ısınma problemi olan bir işlemci
Bunlar harici nokia 8 cihazınada bakmanızı öneririm

Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir telefon piyasasını takip etmiyorum dolayısıyla donanımlardan da bir hayli habersizim. Gördüğüm kadar ile bir çok kişininde gibi benim de seçim konusunda kafası karışık. Özellikle yeni çıkan modeller konusunda. Eşime ve kendime telefon alacağım iki telefonda basitçe istediğim genel özellik şöyle.

Eşim için 1800 TL ye kadar - Kamera önemli, oyun oynamaz, batarya önemli.
Kendim için 2000 TL ye kadar - Kameranın hiç önemi yok. Oyun oynuyorum HAWK gibi PUBG vb. oyunlar oynamıyorum ama işlemci ram ve grafik güçlü olsun isterim. Batarya önemli.

İki telefonda da ekran tercihim 5,5 olur. 6 ikimiz içinde kesinlikle büyük

Nokia 8 almayı planlıyordum ama teknik servis çalışanı bir arkadaşım uzak dur dedi.

Nokia 5X modelini eşime düşündüm ama yine servis sorunlu olduğu için sanırım onu listeden çıkaracağım :(

Sony servisi her sorunu kullanıcı hatası olarak tanımladığı için kesinlikle Sony ürünü almam.

Samsung kullanıcısıyım A7 2015 1 senede 4 kez arıza yaptı ve Samsungun gereksiz yazılımları / kaldırılamaması beni bunalttı. Samsung'da listemden çıktı.

Listemde ki diğer düşündüğüm ve aklıma yatan telefonlar şöyle;

Xiaomi Redmi A2
Xiaomi Redmi 5x
Xiaomi Redmi 6 Pro

Sizlerin önerisi ne olur?

Ek olarak Android One bana daha cazip geliyor. Sizce de doğru bir seçim olur mu? Artı ve eksileri konusunda tecrübem yok. Sadece kullanıcı deneyimlerini okuyarak bilgi sahibi olmaya çalışıyorum. Öte yandan incelemeleri izlediğimde Xiaomiler övgüyle anlatılıyor ama kullanıcı tarafında çokca kronik sorundan bahsediliyor. Genel anlamda bi sorun var mı?

Zaman ayıran herkese çok teşekkür ederim.
Nokia8'den neden uzak dur dedi teknik servis çalışanı arkadaşınız?

Son düzenleme:
Selamun Aleykum ;

kardeşime bu miktar civarında telefon almayı düşünüyorum bu ay içinde alıcağım bütçeme uygun tavsiyelerinizi bekliyorum .

Kamera ve donanıma önem veriyor kardeşim .
sony xperia xa1 ultra da olabilir 1400 tl lerde 6 inç donanım olarakta gayet ıyı bi cihaz

Selamun Aleykum ;

kardeşime bu miktar civarında telefon almayı düşünüyorum bu ay içinde alıcağım bütçeme uygun tavsiyelerinizi bekliyorum .

Kamera ve donanıma önem veriyor kardeşim .
iPhone se yine sil bir kere geçen ay son güncelleme geldi ona g5 i de boşver z5 belki ama o da olmasın sen en iyisi Huawei p smart al