15 yaşindayim bi yardım edin

Bu konuyu okuyanlar

XpekeLegolas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba 15 yaşındayım spora başlıcam 176 177 boylarindayim 76 77 kiloyum ama göbegim büyük ama ayakta duraken toplu vücudum ilk amacim kilo vermek bide baldirlarimin ustu cok kalin ismini hatirlayamadim ama baldirlar iyi gobrki eritmek istiyom kac kilo vermeliyim 10 kilo versem iyi olurmu bide biyandan agırlik calusabilirmiyim ama uzamammi engelermi o yuzden korkuyom lutfen cevaplarsaniz vucutta 18 19 kilo yag var bu arada

eymenbex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Spor yap artı olarak kısa olsan ney? uzun olsan ney? 176 kısa değil ben 180-185 civarındayım kilon biraz fazla 10 kilo yeter de artar.
zaten spora başlayacaksın, başlayınca verirsin kilonu

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Bak, ilk önce program oluştur kendine. Bence kardiyo gereksiz, şahsi fikrim. Ağırlık antrenmanı ile iyi bir vücuda sahip olabilirsin ama iyi bir programa ihtiyacın var. Bir gün göğüs ile arka kol, diğer gün sırt ile ön kol, diğer gün omuz ile bacak ve diğer gün ise dinlenme olarak yapabilirsin, üç gün spor yap bir gün dinlen mantığı. Yapacağın hareketler de kafana göre olmamalı, iyi bir programın olmalı. Proteine yüklenebildiğin kadar yüklen, proteini çok almalısın ama abartma tabii. Karbonhidratı yeterli seviyede al ama aldığın karbonhidrat, kaliteli olsun. Şekeri en alt seviyede tut. Yağlı yiyeceklerden uzak dur. Spor yaparken kası zorlayabildiğin kadar zorla, sakatlanmamaya dikkat et. Bu iş disiplin ister, çok emek vermelisin.