15 yaşına gireceğim ama nasıl kitaplar okumam gerektiğini bilmiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Muhamm-et

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bana yaşıma uygun kitap önerebilir misiniz sıkılmadan okuyacağım güzel bir kitap

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Harry Potter tam zamanına özel seri :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Harry Potter tam zamanına özel seri :)

Saçma sapan hayali bir gâvur dizisi yerine havasını teneffüs ettiğin, ekmeğini yediğin ülkenin tarihini yazan kahramanlarını tanıtan kitap önermek çok mu rahatsız ediyor sizi?

Bu arada ilk aklıma gelen birkaç kitapla yardımcı olmak istedim. Evvela temel başucu kabul edilebilecek kadar güzel bir kitap önerisiyle başlayayım.

1548710614235.png

Bu kitabı mutlaka bulundur delikanlı, ve mutlaka okumalısın.

Ayrıca oldukça zevkli, eğitici, öğretici ve akıcı olan Ömer SEYFETTİN hikayelerini hararetle tavsiye ederim. Okumaya bu türden hikaye ve romanlarla başlaman gelecekte okuma zevkini artırır, kültürel bir altyapı oluşturmana büyük katkı sağlar.

Çok önemli bir tavsiye ise öncelikle kendi kültürünü iyice alıp onunla beslendikten sonra dünya klasikleri arasına girmiş yabancı eserlere başlayabilirsin.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Saçma sapan hayali bir gâvur dizisi yerine havasını teneffüs ettiğin, ekmeğini yediğin ülkenin tarihini yazan kahramanlarını tanıtan kitap önermek çok mu rahatsız ediyor sizi?
Çok at gözlüklü bir yere değindin SEVGİLİ kardeşim. Gavurların filmini hiç izlemiyor, gavurların kitapları hiç okumuyor, gavurların TELEFONUNU hiç kullanmıyor gibi yazıyorsun. İnan bana ben bu çocuğa Mu'nun Gizemini de oku derim, metal fırtına da oku derim, devlet ana da okumasını öneririm ama yabancı kitap önerdiğim için GAVUR diye kimseye tabir edemezsin. Üslubunu diğer insanlara karşı düzelt. Sana önerim.

dyatkc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Uçurtma Avcısı ve Kafes adlı kitapları önerebilirim şu ana kadar okuduğum en iyi kitaplar.Kafes psikolojik gerilim türünde,Uçurtma Avcısı da Afganistan’da taliban zamanının yaşamını anlatıyor ikisi de çok güzel kitaplar

---- Mesajlar birleştirildi ----

Dünya Klasiklerinden Bir Delinin Hatıra Defteri ve İnsan Ne İle Yaşar kitaplarını önerebilirim

Son düzenleme:

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Canımmm benimmm bana gavur demediğinin bilincindeyim benim sana kızdığım nokta hangi hakla tanımadığın insanlara bu sıfatı sarf edebiliyorsun?

Lazanya Yiyen Adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Sizin yaşınızda fantastik ve bilim kurgu edebiyatı ilgimi çekiyordu ama şuan çağdaş dünya edebiyatı çok daha ilgi çekici geliyor.

deter1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Çok kitap okuyan birisi değilim ancak bence Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk halkına önermiş olduğu Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabını okuyabilirsin. Çok harika bir kitap olmasada düşüncelerine yön verebilir. İyi Forumlar

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
george orwell in kitapları puslu kıtalar atlası, jules verne nin tam metin kitapları ve stephen king kitapları(aman aman sakın "O" adlı kitabını okuma can sıkıntısından bayılırsım ama diğerleri güzel)
:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

ha bilim kurgu seversen Isaac asimov güzeldir

Son düzenleme:

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bugünlerde gölgelerin efendisi serisine başladım öneriyorum

engintd1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
burda neyden keyif aldığın önemli bence ilk başta ne sevdiğine bak deneme yanılmalarla tarzını bulursun

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Iş bankası yayınları kar amacı gütmeden ucuza dünya klasiklerini satmaktadır

"Püskevit" amca sen o kitapları okudun mu? :D
Faydalı olması için ucuz olması mı gerekiyor yoksam?! :D
Bu arada bir eserin dünya klasiği olup olmaması tamamen göreceli bir kavramdır. Bir eserin dünya klasiği olup olmaması konusunda net ve kesin bir ayıraç olduğunu zannetmiyorum.

Reaksiyon puanı
5,172
Konu hortlamış ancak bir gün biri denk gelirde bu konuyu okur diye bir iki kitap adı da ben bırakayım buraya.

Huzur Sokağı, Yanık Buğdaylar, Şimşek Hırsızı serisi ve Harry Potter serisi kesinlikle o yaşta okunacak kitaplar.

Ben bu kitapları gençliğimde okumuştum. Şuan çok fazla hatırlamasamda huzur sokağı dine bakış açıma bir şeyler katmıştır. Şimşek Hırsızı eski Yunan inanışları hakkında fikirler vermiştir. Yanık Buğdaylar ise eski köy yaşantısı ve kan davaları çerçevesinde gerçekleşen insana ciddi değerler kazandıran bir romandır. Bu kitapların hepsini 13 ile 16 yaşlarım arasında okudum. Ve hepsini tek oturuşta bitirdim.

Eğer bu kitapları okuma sırasına koyulacak olursam ilk Harry Potter okumanızı öneririm. Ardından Huzur Sokağı, Şimşek hırsızı ve serisi en son ise Yanık Buğdaylar önerebilirim.

Not: Eğitimci değilim. Hangi yaşta hangi kitabı okuyacağınızı öğretmenleriniz daha iyi bilir. Ben burada tavsiyeden ziyade o yaşta okuduğum ve sevdiğim kitaplardan bahsettim. Okumadan önce mutlaka daha iyi bir bilene danışın.

KiramenKatibin36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Yaşım 13 Şuanki en Etkilendiğim Kitaplar Fedailerin Kalesi Alamut,Kraliçeyi Kurtarmak Ve Haritada Kaybolmak Bunlar Çok Güzel Kitaplar Şuan Okuduğum Çok Etkilendiğim Bir Durumda Asla Ümitsizliğe Düşmemen İçin Yapılmış Bir Kitap Olduğuna İnandığım Bir Kitap Vardı Fakat Kitapı Hayal Meyal Hatırlıyorum Ve İsminide Hatırlamıyorum Üzgünüm

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Ne tarz okumayı seviyorsunuz? Ama mutlaka ebedi değeri olan eserleri okumuş olun en basit örneği Beyaz Diş, Siyah İnci, Küçük Prens (sayfa sayıları az olmalarına rağmen mutlaka okuman gereken kitaplar)

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
Konuyu açan arkadaş en son 30 Aralık 2018'de aktif olmuş.Ve en son mesajda 1 ay önce yazılmış.Bu konu'ya mesaj yazmanız biraz mantıksız olmuş.