Bu konuyu okuyanlar

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Benzinli araçlarda gaz pedalını biliyoruz da peki elektrikli araçlarda bu pedal nasıl bir şey? İşte bir elektrikli arabanın gaz pedalını incelemişler. İyi Seyirler.

Video:

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Ses İle Kontrol Edilebilen Priz in devresinde neler olabileceğini belki görmek istersiniz diye Ankara da çekilmiş bir videoyu paylaşıyorum.

Video:

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Keşke hepsini silseydiniz, bir mesajın içine gömmeye çalışana kadar. Zahmet olmuş. Yönetimin zaman problemi yok galiba. Neyse.

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Tost Makinesi Tasarımı ve Sökümü _ Bugün Ne Sökelim? -95-

Hazırlayan: Ümit YAVUZARSLAN // elekTRofizikci. Sökerken kendimi öyle kaptırmışım ki 40 dakikaya yaklaşmış :) Kırpa kırpa bu kadar kesebildim. İlk girişte hiç sökmeden "Bir tost makinesinde neler olmalı?" diye sordum ve bir tost makinesini çizdim. Sonra da söktüm :) Her evde bulunduğu için ayrıntılı anlatma ihtiyacı hissettim. İyi Seyirler.

Resimler: Elektrofizikci

Video:

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
14. Uluslararası ODTU Robot Günleri _ Teknolojik Gezilerim -65- 66-

4-5 Mart tarihlerinde ODTÜ Kültür Merkezinde yapılan etkinliğin 2. günüde oradaydım. elekTRofizikci dostlarıyla buluşmak, yüzyüze görüşmek çok iyi geldi. Bu bölümde genel görüntüler, labirent çözen, çöp toplayan, zorlu çizgi izleyen videoları mevcut. 2 videoda ise serbest kategori projeleriyle yaptığım röportajlar var. İyi Seyirler.

Resimler (42adet): Elektrofizikci

Videolar:

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
İlk defa baskı devre çıkaracaklar için bu bölümde baskı devre ödevini yaparken yaptığım işlemleri, hataları vs her şeyi bulacaksınız. Sonuç olarak devre çalışıyor tabi ki ama çok kötü oldu. ama bir sorun neden kötü oldu? :) Siz kötü yapmayın diye :) İyi Seyirler.

Ayrıca karışık videolara eklediğim birkaç video başlıkları da şu şekilde, ilgisini çekenler için. :

Led Diyot Ölçü Aletinde Hangi Kademelerde Yanar? Karışık Videolar -25-
Atık Malzemelerden Hafıza Oyunu Yapımı _ Karışık Videolar -24- (Kızımla yaptığımız bir etkinlik :))
Elektronik Devre Kurma Ortamları _ Karışık videolar -23-
Süt veya Meyve Suyu Kutusu İletken midir? Karışık Videolar -22-
Joseph HENRY Kimdir? _ Karışık Videolar-21-

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Plastik Fabrikası Gezisi_Teknolojik Gezilerim -66-
Bu bölümde Düzce Üniversitesi Makine ve İnovasyon Topluluğu olarak Düzce deki Uçak Plastik AŞ tarafından misafir edildik. Bir plastik ürün ki bu fabrikada farklı boylardaki çöp konteynırları üretiliyordu, nasıl üretiliyor hemen hemen göreceksiniz. Enjeksiyon Makinesi denilen bu makinelerde plastik ham madde 190 derecelerin üzerinde eritilerek, hidrolik kollarla sıkıca sıkıştırılan kalıplara yüksek basınçla basılır. Şekil tamamlandığında sıcak plastik soğutulur, kalıplar birbirinden ayrılır ve ürün çıkarılır. İyi Seyirler.

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Bluetooth Kulaklık Sökümü ve İncelemesi _ Bugün Ne Sökelim? -96-

Bu bölümdeki şanslı cihazımız BLUETOOTH KULAKLIK. Videonun girişinde resimleri verdik kısaca, sonra da bastık canlı canlı söküm videosunu, bam bam bam... İyi seyirler.

Resimler:
Elektrofizikci

Video:

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Merhaba.

Attığım mesajlar 1 dakika sonra ilk açtığım konunun altına taşınıyor. İlk defa böyle bir özellik gördüm, nasıl yapıyorsunuz merak ettim... Biri özellikle beni mi takip ediyor yoksa yazılım mı yazdınız?

Madem öyle bir şey var, o ilk mesajımın başlığını değiştirelimde genel bir başlık olsun. "elekTRofizikcinin yeri" olabilir mesela ya da "elektrofizikcinin atölyesi" de olur.. bana uyar ikiside..

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
belli bir süre içinde atılan mesajlar birleşiyor

ShiftBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
289
@elektrofizikci ,

Konu başlığınız değişmiştir, yeni videolarınızı konunuzda paylaşmaya devam edebilirsiniz.

Eklediğiniz videolara en az 2 cümle açıklama eklemeyi unutmayınız. İyi forumlar dileriz.

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Kastetmek istediğim, yukarıda eksik anlatmışım, yeni konu açıyorum, başka bir isimle ama hep aynı eski açtığım konunun altına atıyor. Mesajmış gibi.

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Kastetmek istediğim, yukarıda eksik anlatmışım, yeni konu açıyorum, başka bir isimle ama hep aynı eski açtığım konunun altına atıyor. Mesajmış gibi.
Yeni konunuz yönetici tarafından siliniyor, mesajınız da eski konunun altına aktarılıyor. Otomatik değil yani :)

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
NİSAN Ayı Etkinlikleri LİSTESİ

Ekli dosyalar

• 2017_nisan.jpg
    2017_nisan.jpg
    419.6 KB · Görüntüleme: 486
  • 2017_Nisan.png
    2017_Nisan.png
    352.3 KB · Görüntüleme: 273

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Hazırlayan: Ümit YAVUZARSLAN // elekTRofizikci.
Bu bölümde spor severlerin özellikle sıklıkla kullandığı xxxx Fit isimli bilekliklerden birini inceliyoruz. Hem saat, hem adım sayma, kalri hesaplama, alarm vs gibi özellikleri olan bilekliğimizi önce Arş. Gör. Hüseyin BODUR hocamız tanıttı sonra ben söktüm :) Merak edenlere iyi seyirler...
REsimler:
Elektrofizikci
Vİdeo:

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Mayıs Ayı Fuarları ve Robot Yarışları Listesi
Merhaba arkadaşlar. İşlerimin yoğunluğundan dolayı biraz geç kalsam da 1 günlük uğraşı sonucu listelerimi tamamladım. Umarım işinize yarayacaktır.
Kuşkusuz bu ayın en öenmli etkinliği İDEF SAVUNMA SANAYİ FUARI. Ön başvurularda kaydımız kabul omadı, öğrencileri galiba bu yıl almayacaklar ya da bu problem bir şekilde aşılacak.
Onun dışında 7 tane robot yarışması var. Ankara, İStanbul, Kayseri, Malatya, Konya, ERzurum yarışların olacağı iller.
Herkese iyi günler dilerim.
elekTRofizikci.

Ekli dosyalar

• mayıs ayı fuarları.jpg
    mayıs ayı fuarları.jpg
    634 KB · Görüntüleme: 642
  • mayıs robot yarışları.jpg
    mayıs robot yarışları.jpg
    92.4 KB · Görüntüleme: 518

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Zaman Ayarlamalı Dikey Vantilatör Sökümü ve İncelemesi _ Bugün Ne Sökelim? -97-

Hazırlayan: Ümit YAVUZARSLAN // elekTRofizikci. Merhaba arkadaşlar. Bu bölümde haziranda sökmüş olduğum ama anca videosunu hazırlamak nasip olan vantilatör sökümünü irdeliyoruz. Daha önce ayaklı tip söküp incelemiştik. Bunda mekanik zaman ayarı ve osilasyon anahtarlarıyla farklı bir şekildeki cihazı inceliyoruz. Nihayetinde hepsi bir motor bir pervane ama her cihaz farklı bir tecrübe. İyi Seyirler.

Resimler:
Elektrofizikci

Video:

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
IDEF 2017 Savunma Sanayii Fuarı (Bölüm1) _Teknolojik Gezilerim -67-
"Anlatılmaz yaşanır." sözünün beden bulmuş haliydi. Yine mükemmeldi. Ve hınca hınç doluydu. Dışarda girmek için saatlerce bekleyen insanlar vardı. Ben tamamını bitiremedim o kadar büyüktü. Gerçi 4 saat durabildim ama. Video iki bölümden oluşuyor. Bu birinci bölümde olanlar şöyle: Droneler, Anka, Bayraktar, Karayel, Hürkuş, Atak, Uydu/Uzay, Roketler, Zırhlı Araçlar, Tank/Top, Silah/Tüfek, Simülatörler... Bir sonraki videoda ise genel fuar görünümü ve ASELSAN standı var. İyi Seyirler.

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
IDEF 2017 Savunma Sanayii Fuarı (Bölüm2_ASELSAN) _Teknolojik Gezilerim -68-

Hazırlayan: Ümit YAVUZARSLAN//elekTRofizikci. "Anlatılmaz yaşanır." sözünün beden bulmuş haliydi. Yine mükemmeldi. Ve hınca hınç doluydu. Dışarda girmek için saatlerce bekleyen insanlar vardı. Ben tamamını bitiremedim o kadar büyüktü. Gerçi 4 saat durabildim ama. Video iki bölümden oluşuyor. Birinci bölümde olanlar şöyle: Droneler, Anka, Bayraktar, Karayel, Hürkuş, Atak, Uydu/Uzay, Roketler, Zırhlı Araçlar, Tank/Top, Silah/Tüfek, Simülatörler... Bu videoda ise genel fuar görünümü ve ASELSAN standı var. İyi Seyirler.

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Şarjlı El matkabı Sökümü ve İncelemesi _ Bugün Ne Sökelim? -99-
Merhaba arkadaşlar. 100. söküm videomuza az zaman kala bu bölümde en küçük boy olan şarjlı el matkabını inceleyeceğiz. Bundan sonraki videolar ilginç olacak, çünkü çinli satış sitesi banggood söküp incelemem için ürünler göndermeye başladı. Şuan bir tanesi elime geçti, Raket şeklindeki Sinek Kovucu geldi. Sürekli gönderecekler galiba, güncel tüketim elektroniği ürünlerinide takip etmiş olacağız böylelikle. Şarjlı matkabımızı söktük, dağıttık, parçalarını anlattık, oluşabilecek arızalardan konuştuk. Faydalı olması dileklerimle. İyi Seyirler.

Fotoğraf Albümü İçin: Elektrofizikci

Video İçin:
Söküm dışında eklediğim şu videolara da kanaldan ulaşabilirsiniz. Saygılarımla.

İmalat ve Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Mini Proje Sergisi _ Karışık Videolar -30-
Gaz Dedektörü Yapıyoruz _ Bugün Ne Yapalım?-20-
Power Led Sürücü Devresi Kurulumu _ Karışık Videolar

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
100. Söküm videosu hayırlı olsun. Dile kolay yüz farklı cihaz söktük, inceledik.

Şarjlı Sinek Öldürücü Raket Sökümü ve İncelemesi _100. Söküm videosu

Hazırlayan: Ümit YAVUZARSLAN. Bu bölümde şarjlı bir sinek öldürücü raket söküp inceliyoruz. Eskiden elimizde plastik bir aparatla yakalamaya/vurmaya çalışırdık. Özellikle dedelerde çok vardı :) Devir değişince onlarda tabi elektronik oldu. Çinli alışveriş sitesi banggood.com ürünü incelememiz için sağolsun bize gönderdi, sponsor oldu. Ve yolladığı 3 ürün daha sırada bekliyor. :) Ayrıntılı bir söküm ve anlatım var.

Ürünün fiyatını öğrenmek ve incelemek isterseniz eğer satıcı link youtube videosu açıklamasında mevcut.

Resimler:
Elektrofizikci

Video:
YouTube

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Termometre (Ateş Ölçer) Sökümü ve İncelemesi _ Bugün Ne Sökelim? -101-

Merhaba arkadaşlar. Bu bölümde hastahaneden benim için ayrılan bir ateş ölçeri söküp inceledik. Tükürük entegre olarak da bilinen Dökme Entegreyi de ocakta ısıtıp erittik. İlgilenenlere iyi seyirler.

Fotoğraflar :
Elektrofizikci
Video:

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
vay be! çok güzel robotlar

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Buhar Makinesi Kutu Açılımı, İnceleme ve Sökümü _ (Mist maker) _ Bugün nesökelim? -102-

Merhaba arkadaşlar. Bu bölümde çocuk odalarını nemlendirmek için kullandığımız soğuk buhar makinelerinin en basit halindeki modelini inceleyeceğiz. Bu ürünü bana gönderen banggood adlı alış veriş sitesine teşekkür ederim. İyi Seyirler.

Resimler elekTRofizikci facebook sayfasında,
Elektrofizikci

Video elekTRofizikci youtube kanalımda...

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
genç abilerime helal olsun. türkiye'ye böyle zeki insanlar lazım...

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
ODTU yine yapacağını yapıyor.İnşallah başarıları katlanarak devam eder.

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Wi-Fi Kontrollü, Dokunmatik Anahtar Sökümü ve İncelemesi_ Bugün Ne Sökelim-103-

Bu bölümde Çinli alışveriş sitesi banggood tarafından sökmem için yollanan Wifi ile cep telofonumuzdan kontrol edilebilen aynı zamanda da dokunmatik olan bir elektronik anahtarı inceledim.

Bu bölümde de bir misafirim vardı: Murat OFLEZER. Okuldan arkadaşım, sağolsun onunda katkıları oldu. Sohbet güzel olunca videoda güzel oldu ama uzun oldu, o yüzden ikiye böldük videoyu.
Birinci video cihazın bağlantısı, testleri, telefona bağlanması.
İkinci video ise içine girdik, söktük , inceledik.
İlgilenenlere iyi seyirler.

Söküm ve elektronik inceleme: Kurulum ve test videosu: Resimler: Elektrofizikci

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Ozon Jeneratörü Sökümü ve İncelemesi_Bugün Ne Sökelim? -104-

Bu bölümde bireysel ve sağlık alanında sıkça karşımıza çıkan Ozon jeneratörlerinin bir ufak modelini, araç için olanını inceledik. Ozon jeneratörleri ortamdaki oksijenden ozon üreterek, ozonun bakterileri ve mikroorganizmaları yok etme özelliğinden faydalanmaktadır. Bugün tıpta, hizmet sektöründe ve kişisel kullanımları mevcuttur. Mesela odada bir yanık kokusu var, çalıştırın koku gitsin. Suya ozonlu hava verin sterilize etsin gibi buraya sığdıramayacağım bir çok kullanım alanı bulunmakta. İlgilenenler için iyi seyirler.

Ürünü bize yollayan sponsorumuz #banggood sitesine de tekrardan teşekkür ederim.

Resimler facebook sayfamda, anlık gelişmelerim instagram hesabımda. Takipte kalın!

Elektrofizikci