1050 Ti Monitör Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
Merhabalar,

Yeni topladığım bilgisayarımda VGA girişli bir monitör kullanıyorum. Ekran kartı olarak da 1050 Ti OC model bir kart tercihinde bulunmuştum yeni bilgisayarımda. Şuanda geçici olarak DVI-D To VGA dönüştürücü ile ihtiyacımı gidermeye çalışıyorum fakat Monitörüm 1080p olmadığı için zevkini tam olarak alamıyorum, tek artısı yüksek FPS alıyorum 1080p çözünürlüğe göre ama grafik ayarlarını bir tık aşağıya alıp 1080p'ye geçiş yapmak daha mantıklı diye düşünüyorum hem dönüştürücü eziyetinden de kurtulmuş olurum.

İşin ayrıntılı kısmına gelecek olur isek;

Yeni topladığım sistemde AMD Ryzen 5 2600 bir işlemci kullandım, ki ilerleyen zamanda ekran kartını güncelleyebileyim diye. Bu işlemci ile 1080 Ti ekran kartına kadar çok rahat çıkabilirim ama monitör tercihini de buna göre yapmak istiyorum.

Monitörü yüksek çözünürlük alıp, oyunları düşük çözünürlükte mi oynasam diye düşünüyorum. Fakat bu seferde kalitesizliği çok kaliteli bir şekilde göreceğim için çok rahatsız edecektir. Yine de sormak ve danışmak istedim.

Siz olsanız ne yapardınız?

1080p monitör önerilerinizi de alabilim.

Şuanlık bu yakışıklıyı düşünüyorum -> AOC G2590VXQ 24,5" 75Hz

1080p tavsiyeler için bütçem 1250 TL. (Maximum)
İleriye dönük yüksek çözünürlük için bütçeyi abartmadan değişik tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Teşekkür ederim.