Bu konuyu okuyanlar

memo_40

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar geçen hafta yeni bir laptop aldım. cs-go da ilk açtığımda 25 fps alırken bir anda 130 fps lere düştü teknik servis ile görüştüm bağlanıp baktılar sürücünüz son sürüm önerdiğimiz sürümü yükleyin dediler onuda yükledim olmadı daha sonra fps düşürmek için internetten bir ton ayar bulup yaptım windows içerisinde oyunda stemda ekran kartı ayarlarında ancak 90 fps e düştü daha fazla düşmedi neden olabilir darbogaz olduğunuda düşünmüyorum. For HONOR Oyununda da 60 larda seyrediyor donanımsal bir arıza olabilir mi servise göndermem gerekiyor mu yoksa ince bir ayarı var mı?

Sistem Özellikleri

Intel Core i7-8750H - İşlemci
Crucial CT8G4SFS8266.M8FD 1x8GB - RAM
Adata XPG SX6000 NVMe PCIe M.2 256GB - SSD
GeForce GTX 1050Ti 4 Gb - Ekran Kartı

memo_40

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar geçen hafta yeni bir laptop aldım. cs-go da ilk açtığımda 195 fps alırken bir anda 130 fps lere düştü teknik servis ile görüştüm bağlanıp baktılar sürücünüz son sürüm önerdiğimiz sürümü yükleyin dediler onuda yükledim olmadı daha sonra fps yükseltmek için internetten bir ton ayar bulup yaptım windows içerisinde oyunda stemda ekran kartı ayarlarında ancak 90 fps e düştü yükselmesi gerekirken neden olabilir darbogaz olduğunuda düşünmüyorum. For HONOR Oyununda da 60 larda seyrediyor donanımsal bir arıza olabilir mi servise göndermem gerekiyor mu yoksa ince bir ayarı var mı?

Sistem Özellikleri

Intel Core i7-8750H - İşlemci
Crucial CT8G4SFS8266.M8FD 1x8GB - RAM
Adata XPG SX6000 NVMe PCIe M.2 256GB - SSD
GeForce GTX 1050Ti 4 Gb - Ekran Kartı

NOT: İlk mesajda FPS değerlerini karıştırmışım :eek::rolleyes::D

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
İlk önce Nvidia experince yazılımını indirin sonra sürüculer kısmında sürücüleri yeniden kur diye secenek çıkacak özel kurulum diyip bekliciceksiniz sonra altta temiz kurulum yap diye seçenek var onu tıklayıp bitirin sonra masa üstünden Nvidia denetim masasına girin 3D ayarlarına girin güç yônetim den yüksek performansa alın

Ondan sonra arama kısmına msconfig yazıp enter basın yukardan önyükleme yerine basın alttan gelişmiş seceneklere girdikten sonra orda işlemci çekirdek sayısı çıkar oradan yukarda tiki işaretleyip en son çekirdek sayısı seçin yeniden başlatın ardından deneyin illa fps artması gerekiyor