10! - Yerli yapım yeni bir tür bulmaca oyunu

Bu konuyu okuyanlar

mapacarta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

2-3 hafta önce Android üzerinde bulmaca türü oyunumu yayınladım. İndirme sayısı bine yaklaştı. Oyunu daha da fazla yaymak için biraz para harcayıp reklamını yapmayı düşünüyorum. Ancak android'teki ilk ciddi projem olduğu için reklam konusunda fazla bir tecrübem yok. Hangi reklam türlerini önerirsiniz? facebook, adwords vs.. hangisi daha iyidir? Bir de bu oyun reklama para harcamaya değer mi?

Oyun Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.mapacarta.game10

mapacarta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açıkçası oynamadığı bir oyunu insan neden dandik diye yaftalar anlamak çok zor. Piyasada bundan çok çok daha iyi oyunlar var, kabul ediyorum. Ancak oyun sektörü öyle bir noktaya geldi ki, artık eskisi gibi eğlence amaçlı oyun geliştiren pek kalmadı gördüğüm kadarıyla. Android'e girenlerin çoğu para kazanmak için bu alana yöneldi.

Bir nevi ticarete dönüştü. Zaten bu sebeple bir çok geliştirici ya oyun içi obje satar oldu ya da oyunu reklama boğar oldu. Oyun dandik bile olsa önemli olan oyunun pazarlanıp pazarlanamayacağı. Reklama harcadığın paradan çok kazanabilme şansın var mı, önemli olan bu. Yani oyunu oynamadan yaptığın dandik oyun yorumunun konuya hiç bir katkısı olmuyor. Oynayıp yapmış olsan o zaman katkısı olurdu, o ayrı konu. Aşırı iyimser yorumlara karşı açık sözlülüğün için teşekkür ederdim.

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Burda laf sokmana gerek yok kardes oyunu indirmedim bile kimsenin indireceginide sanmiyorum begenmeyip silerler anlamayip yine silerler neyse cevap yazdigim kabahat. Insanlik yaramaz sizlere
Bak işte gördün mü sen kendin de kanıtladın. Ben bir şey yapmadım.
Daha oynamamışsın bile hangi hakla böyle bir emeği bir kalemde karalayıp aşağılarsın? Yaptığının doğru ve normal bir davranış olduğuna sen inanıyor musun?

shapeww

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben normal olduguna inaniyorum cunku bu tur oyunlari kimse oynamaz daha sıkıcı olamaya. Veya goruntu bakimdan iyi olan birsey yapmak lazim veya sinir edici bir oyun flappy bird gibi bir oyun cok kotu oyun ama herkez sabredip hirs edip oynarsa puan kazanmak icin herkez oynar bu oyunu smdi flappy birdi kim oynuyor oynamaz bu oyunlar tutulmaz fazla .

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Ben normal olduguna inaniyorum cunku bu tur oyunlari kimse oynamaz daha sıkıcı olamaya. Veya goruntu bakimdan iyi olan birsey yapmak lazim veya sinir edici bir oyun flappy bird gibi bir oyun cok kotu oyun ama herkez sabredip hirs edip oynarsa puan kazanmak icin herkez oynar bu oyunu smdi flappy birdi kim oynuyor oynamaz bu oyunlar tutulmaz fazla .
Zevkler ve renkler dostum. Senin beğenmediğin oyun başka biri için vazgeçilmez olabilir. O yüzden genelleme yapma.
Emeğe saygı de yeter. Ötesini isteyen yok senden

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Ben oyunu da tasarımı da beğendim.
Pek pratik zekam yoktur. Bu oyun beni zorlayabilir. :mrgreen:

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Arayüzünü bir parça daha geliştirmen lazım. Bir kare açıldığı zaman diğer kareler nasıl etkilenir anlamak biraz zor oluyor. Bunun dışında güzel bir oyun sağlam bir mantığı var. Başarılar...

mapacarta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zevkler ve renkler dostum. Senin beğenmediğin oyun başka biri için vazgeçilmez olabilir. O yüzden genelleme yapma.
Emeğe saygı de yeter. Ötesini isteyen yok senden

Zevkler ve renkler aynen. En son baktığımda en yüksek skor 23 bin civarı bir şeydi. Bu 3-5 dakika oynamakla yapılabilecek bir skor değil. Yani oyunu beğenenler var.

Ben oyunu da tasarımı da beğendim.
Pek pratik zekam yoktur. Bu oyun beni zorlayabilir. :mrgreen:

Teşekkürler

Arayüzünü bir parça daha geliştirmen lazım. Bir kare açıldığı zaman diğer kareler nasıl etkilenir anlamak biraz zor oluyor. Bunun dışında güzel bir oyun sağlam bir mantığı var. Başarılar...

Teşekkürler. Oyunun mantığını anlamak başta biraz zor oluyor. Bunu geliştirmeye çalışıyorum ama nasıl bir şey yapabilirim bilemiyorum.