10. Sınıf Nakil

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

ExeRyderS

Doçent
Ben 10. sınıfa geçtim. Nakil yapmak istiyorum. Nasıl yaparım? Bir de puanım tutması lazım mı illa?

FOM

Profesör
Onursal Üye
Özel okula ise büyük ihtiaml puana değil paraya bakıyorlar ama bir devlet okulu ise puana bakıyorlar gidip geçiş yapmak istediğin olulla birebir konuşmalısın

mazruf

Guru
Onursal Üye
a) Ortaöğretim kurumları arasında nakil ve geçişler, öğrencinin okula yerleştirmeye esas puanı dikkate alınarak açık kontenjan bulunması halinde puan üstünlüğüne göre yapılır

a) Nakil ve geçiş başvurusu, her ayın ilk iş gününden son işgününe kadar veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile yapılır. Başvuru, öğrencinin nakil şartlarını taşıması hâlinde naklen gidilmek istenilen okul müdürlüğüne e-Okul sistemi üzerinden iletilir. Onay veya ret işlemi nakil istenilen okul müdürlüğünce e-Okul sistemi üzerinden ayın son iş günü çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilir.

b) Ortaöğretime geçiş sistemine bağlı olarak yapılan yerleştirmeye esas nakil işlemleri, puan üstünlüğü ve okulların açık kontenjanlarına göre kılavuz hükümleri doğrultusunda Bakanlıkça yürütülür.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/ortaogrkurumyon_0/yonetmelik.pdf

Kontenjanlar şu sayfada:

MEB - e-Okul Uygulamaları

ExeRyderS

Doçent
a) Ortaöğretim kurumları arasında nakil ve geçişler, öğrencinin okula yerleştirmeye esas puanı dikkate alınarak açık kontenjan bulunması halinde puan üstünlüğüne göre yapılır

a) Nakil ve geçiş başvurusu, her ayın ilk iş gününden son işgününe kadar veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile yapılır. Başvuru, öğrencinin nakil şartlarını taşıması hâlinde naklen gidilmek istenilen okul müdürlüğüne e-Okul sistemi üzerinden iletilir. Onay veya ret işlemi nakil istenilen okul müdürlüğünce e-Okul sistemi üzerinden ayın son iş günü çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilir.

b) Ortaöğretime geçiş sistemine bağlı olarak yapılan yerleştirmeye esas nakil işlemleri, puan üstünlüğü ve okulların açık kontenjanlarına göre kılavuz hükümleri doğrultusunda Bakanlıkça yürütülür.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/ortaogrkurumyon_0/yonetmelik.pdf

Kontenjanlar şu sayfada:

MEB - e-Okul Uygulamaları
e-Okul OGES Tercih Başvuru İşlemleri Burdan yapılmaz mı?

mazruf

Guru
Onursal Üye
Güvenlik kayıt no, 8. sınıf TEOG sonuç belgesinde yazar.

mazruf

Guru
Onursal Üye
Yukarıda yönetmeliği yazdım. 10. sınıf için İnternetten nakil başvurusu diye bir şey yok. Senin yazdığın sayfaya 2015-2016 mezunu 8. sınıf öğrencileri giriş yapabilir; ki sayfada OGES yazıyor. (Ortaöğretime Geçiş Sistemi'nin kısaltması)

ExeRyderS

Doçent
Yukarıda yönetmeliği yazdım. 10. sınıf için İnternetten nakil başvurusu diye bir şey yok. Senin yazdığın sayfaya 2015-2016 mezunu 8. sınıf öğrencileri giriş yapabilir; ki sayfada OGES yazıyor. (Ortaöğretime Geçiş Sistemi'nin kısaltması)
Mesela benim puanim 385 gidecegim okulun puani benim puanimdan 20-25 puan fazla nakil olamaz miyim oraya?

Black15

Asistan
Gitmek istediğin okulun 9. sınıf taban puanı mı yaklaşık 400 yoksa 10. sınıf taban puanı mı?

stat counter