Etiketli Kullanıcı Listesi

5. Sayfa - Toplam 5 Sayfa var BirinciBirinci ... 345
Gösterilen Sonuçlar: 101 ile 120 ve 120
Like Tree64Beğeni

Konu: Amerika'ya Göre 2050 Yılında Türkiye Osmanlı Olacak ve Rakibi Olmayacak

Alıntı Bthnkdgn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özellikle osmanli tarihi bilmedigin osmanli pasalarinin bile son yüzyildaki osmanlidaki durumu ve yobazligi anlattiklari o kadar kitap varki. siz zeka seviyesi insanlar atatürke laf atip osmanli osmanli diye bagirip halifeligi kaldirdigini idda ederken karsi tarafta osmanliyi ayakta tutmak isteyen 3. selim ve alemdar pasanin seyhislam destegi ile osmanli halifesini öldürmesini görmezden geldiginiz yetmezmis gibi. osmanli halifesinin cihad ilan ettiginde cok az etkisi oldugu yetmezmis gibi osmanlinin son yüz yilinda arapyarimadasindaki isyanlari ve araplarin osmanliya olan nefretini bildiginiz halde hala atatürke saldirmaktan baska birsey bilmezsiniz.

ortaya atarsiniz bir iddaa o da sudurki Kuran bir mucizedir bütün bilimler onda bildirilmistir

kullandiginiz internetten tutun ilaca doktora gittinizdeki cogu tippi araclarin ve hastaliklarin adi latince oldugu halde. ucagin makinelerin son iki yüzyildaki cogu icatin hristiyan ve dinsizler tarafindan bulundugu halde arabistanda köleligin 1962 yilinda kaldirildigi halde. afganistanda hala talibanin insanlarin kafalarini kopardigi halde hep islam birligi deyip durursunuz..

almanyada yasayanlara alman amerikada yasayanlara amerikali türkiyede yasayanlara türk denir. atatürk kusursuz insan degildi siz nasil size ögretilenlerden yola cikarak bir ideoloji yi savundugunuz gibi atatürkte fransiz ve ulus devlet ilkesinden etkilenip dunyadaki gidisati iyi okuyup bilimin insanligin gelecegi olacagi ve avrupadan bilimi almamiz gerektigi aksi taktirde araplar gibi abd ve bati usagi olup batinin istedigi gibi isgal edip kullanicagi bir oyuncak olacagini biliyordiki suanki iktidar o halde zaten. eminimki sende suanki iktidara oy vermissindir.
    osmanlı bir devleti 1000 yıl yönetmiştir. vede elbetteki iç sıkıntılar vardır ama en azından atatürkün yasasından bin kat iyi.
    '''''kullandiginiz internetten tutun ilaca doktora gittinizdeki cogu tippi araclarin ve hastaliklarin adi latince oldugu halde. ucagin makinelerin son iki yüzyildaki cogu icatin hristiyan ve dinsizler tarafindan bulundugu halde arabistanda köleligin 1962 yilinda kaldirildigi halde.'''' demişsin sen burda şimdi yahudileri,hristiyanları övmüşsün neden bizim kardeşlerimiz yapamasın?
    hiç birşey imkansız değildir. dünyanın öbür ucunda adam uçağa binip tatile giderken dünyanın bir öbür ucunda adam ekmek aramaya çalışıyor onların durumları hıristiyanlar gibi yahudiler gibi olsaydı eğitim ilim sağlam verilseydi emin ol kullandığımız internetten ilaca,araçlardan hatlatıkların adı hepsinden daha iyisini yaparlardı. onların gözünde öyle bir hırs varki kimsede bulamazsın git bak bakayım veya araştır bkaıyım afrikallıların hallerini o zaman böyle demezsin.

Bombacı Mülayim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı webadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu işler belli olmaz.. yarın bir gün amerika,çin,rusya dağıldığında ya hindistan çıkar yada türkiye
    ama elbet hep beraber görüşürüz inşallah amerika batacak.
    abd nın batmasını senın kadar istiyorum .ama abd batmaz. nedenmi.
    1) abd iki ayak üzerine kurulmuştur. Bunlar 1 anglosakson ingiliz ayagı, 2. ise yahudi ayagıdır. obama ingilterenin adamıdır. şu anda abd de anglosakson yahudi kapışması var. biliyorsunuz dünya ekonomisinde libor sıkandalı patladı. bazı yahudi şirketlerin irana kara para verdikleri ortaya çıktı. ingiltere nın yahudi leri sarmasıydı bu.seçimler var su anda.
    2)abd de siyaset herne kadar anglosakson yanı ingilterenin kontrolünde olsada ekonomi musevilerin elindedir.
    3) abd yi ve dünyayı 2. büyük aile yönetir bunlar roshchild ve rocketfeller aileleridir. bunlar hanedanlıktır.Bu aileler avrupanın ve dünyanın ilk sanayiyi kullanan aileleridir. roschil ailesi dünya para sistemini ,rocketfeller hanedanlıgı dünya altın,petrol,madenlerini yönetir.Rocketfeller ailesinin 1800 lü yıllarda parasının 200 milyar dolar oldugu yazıyor.bugun servetleri tüm dünya ekonomilerinin 2 katı buyuklukte.yani bir farika dünya herkes işçi 2 tane patron var.
    4)abd başkanı garibanın tekidir abd de.hiçbir gücü yok.Biliyorsunuz yeni dünya düzeni diyorlar.ilimümanati gibi bir zımbırtı geri sayım yapıyorsu.o geri sayım bu ailerin yenı dunya düzenıne kalan zamanı gosterır.
    5) ABD nin çökmesi için Bu musevi ailelerinin abd nin çöküşüne izin vermeleri gerekiyor.dünya dengeleri değiştiğinde bu aileler bu sefer çini kullanırlar.
    yani abd çöksede bu ailelrin hanedanlıgı devam eder.Avrupanın sanayileşmiş 2 aileleri bunlar.
    Konu Bombacı Mülayim tarafından (02-09-2012 Saat 17:30 ) değiştirilmiştir.

Aziz nesinin de dedigi gibi.. Bütün icatlarin kuranda önceden bildirildigi iddaa eder dindarlar. peki müslümanlar aptalmiki yüzyillardir hicbir bulus yapamiyor kuranda yazdigi halde ? bir haber sitesinde cern arastirmasiyla kafa bulmustu hep dindarlar bu bilim adamlari aptal cevap kuranda diye yüzlerce yorum vardi peki bu aptallar internetin cern deki fiziksel deneyler sonrasi bulundugunu ve telefonun internetin pc nin fizik adamlarinin buluslariyla bulundugunu bilemiyicek kadar aptallarmi ve kaldiki bu adamlar hep dinsiz yada ateisti.

BEFEGA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

@webadam Sonuna kadar destekliyorum. Anlattıklarının hepsinin resmi kaynağı ve belgesi vardır.

Ama bizlere sadece sahte ve pembe tarafı gösterilmiştir.

Alıntı Bombacı Mülayim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abd nın batmasını senın kadar istiyorum .ama abd batmaz. nedenmi.
    1) abd iki ayak üzerine kurulmuştur. Bunlar 1 anglosakson ingiliz ayagı, 2. ise yahudi ayagıdır.
    2)abd de siyaset herne kadar anglosakson yanı ingilterenin kontrolünde olsada ekonomi musevilerin elindedir.
    3) abd yi ve dünyayı 2. büyük aile yönetir bunlar roshchild ve rocketfeller aileleridir. bunlar hanedanlıktır.Bu aileler avrupanın ve dünyanın ilk sanayiyi kullanan aileleridir. roschil ailesi dünya para sistemini ,rocketfeller hanedanlıgı dünya altın,petrol,madenlerini yönetir.Rocketfeller ailesinin 1800 lü yıllarda parasının 200 milyar dolar oldugu yazıyor.bugun servetleri tüm dünya ekonomilerinin 2 katı buyuklukte.yani bir farika dünya herkes işçi 2 tane patron var.
    4)abd başkanı garibanın tekidir abd de.hiçbir gücü yok.Biliyorsunuz yeni dünya düzeni diyorlar.ilimümanati gibi bir zımbırtı geri sayım yapıyorsu.o geri sayım bu ailerin yenı dunya düzenıne kalan zamanı gosterır.
    5) ABD nin çökmesi için Bu musevi ailelerinin abd nin çöküşüne izin vermeleri gerekiyor.dünya dengeleri değiştiğinde bu aileler bu sefer çini kullanırlar.
    yani abd çöksede bu ailelrin hanedanlıgı devam eder.Avrupanın sanayileşmiş 2 aileleri bunlar.
    yarın bir gün türk milletinin aklı başına gelirse kendini çok batılı hissederse geri gerçek müslümanlığa dönerse , bu ülkeyi yöneten kişiler sağlam olursa yöneten kişiler hoca efendilerimizin sözünü dinlerse bilki türkiyeyi kimse tutamaz.
    |SeYYaH| bunu beğendi.

mantığa bak ya millet iyice saçmaladı ben kimsenin taraftarı değilim ama iyiden şaçmalayanlar var atatürk olmasada ülke kurulacakmış o zman bende sana deyimki fatih sultan mehmette olmasa istanbul fethedilecekti.atatürk kimse kim az saygılı olun sevmiyorsanız sevmeyim kimsede sevin demiyor.millet ülke kurucusuna değer verir bizde bu tam ters.bu kafayla giderseniz namaz kılana karışan çıkar ibadet edene laf eden çıkar,saçı uzatana laf atan çıkar,sevmeyi geçtim tam bir saygısızlık ortamı kimsenin kimseye sevgisi yok saygısıda yok.ben sünniyim.o aleviye sallıyor öteki kürde sallıyor bilmem ne yaw arkadaş sevmiyorsanızda kimse kimseye saygısızlık yapmasın.durmadan bi siyaset dönüyor.ayıptır ya.bu ülkeyi kurmak için kürdü alevisi,sünnisi beraber savaştı canlarını verdi.boş boş laf yapar burdakiler anca kim gidip aç susuz yağmurda çamurda kim savaşır kim gider boş çene...bu kafayla giderseniz emin olun bu türkiye bölünür.
    erde89 bunu beğendi.

Muvahhid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Peceyle turbanla salvarla kürtceyle lazcayla dinlerle hicbir sorunum yok benim. benim istedigimde dunyada dindarda dinsizde beraber yasamali. bu ulkede atatürk sonrasi hep atatürkü kullanarak dindarlara kürtlere haksizlik yapilmis. ayrica kurani okumus birisiyim kurani okuduktan sonra deist olmaya karar verdimki bu ulkedeki en buyuk sorun dindarlardaki kindarliktir. aksini idda edenin aklindan süphe ederim. eger dindarlar benim istedigim gibi yasamama izin vericekse o zaman sorun olmazdi ama suana kadar hangi dindar müslüman ülkede inanmiyanlar yada müslüman olmayanlar özgürce yasamis ?? iranda arabistanda basortusu takmadan gezebilen kadin varmi ??
    Bu forumda binlerce kez ifade ettim inatla söylemeye devam edeceğim iran suudi arabistan yok zart yok zurt bunlar şeriat uygulanan ülkeler değil bunlar dini kullanıp kendi mezheplerinden olmayan diğer insanlara eziyet eden zihniyet.. Kur'an Peygamber Efendimize inanmayı emreder Kur'an okuyup bazı yerlerine inanıp bazı kısımlarını seçmen enteresan olmuş.. Hiç bir aklı selim sahibi dindar kindar değildir.. Dindarların üstüne gidip onları inançlarından caydırmaya çalışan din düşmanı kindarlar hakkında da bilgi edinmeye davet ediyorum seni.. Yıllarca insanların korkutulduğu Hocalar ve hakkıyla ilim erbabı olmuş alimlerle tanış birde onlarla konuş.. Yusuf İslam'ın meşhur sözüdür: İlk önce Kur'anla tanıştım müslüman oldum eğer ilk önce müslümanlala tanışsaydım müslüman olmazdım diyor.. Şimdiki müslümanların azıcık kalmış imanları ile yaptıklarını bu dinin hakkını vererek yaşayanlarla karıştırma.. Yukarıdaki bazı yorumlarda o kadar çok eksik bilgi var ki aağzı olan konuşmuş..
    webadam bunu beğendi.

hangi parti bari onu yazsaydı

Aziz nesinin de dedigi gibi.. Bütün icatlarin kuranda önceden bildirildigi iddaa eder dindarlar. peki müslümanlar aptalmiki yüzyillardir hicbir bulus yapamiyor kuranda yazdigi halde ? bir haber sitesinde cern arastirmasiyla kafa bulmustu hep dindarlar bu bilim adamlari aptal cevap kuranda diye yüzlerce yorum vardi peki bu aptallar internetin cern deki fiziksel deneyler sonrasi bulundugunu ve telefonun internetin pc nin fizik adamlarinin buluslariyla bulundugunu bilemiyicek kadar aptallarmi ve kaldiki bu adamlar hep dinsiz yada ateisti.
    Öyle bir saçmalık yok dediğim gibi ahmet deadatların yok ömer çelakılların dini değil bu.. Peygamber efendimiz ve yüce ahlakını öğrenin siz.. İnsanların yaşantısı dinin doğru tarifi değildir.. Bütün bilim adamları dinsiz ve ateistti demek kadar saçma iddia görülmemiştir..
    |SeYYaH| ve webadam bunu beğendiler.

Alıntı Haccac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu forumda binlerce kez ifade ettim inatla söylemeye devam edeceğim iran suudi arabistan yok zart yok zurt bunlar şeriat uygulanan ülkeler değil bunlar dini kullanıp kendi mezheplerinden olmayan diğer insanlara eziyet eden zihniyet.. Kur'an Peygamber Efendimize inanmayı emreder Kur'an okuyup bazı yerlerine inanıp bazı kısımlarını seçmen enteresan olmuş.. Hiç bir aklı selim sahibi dindar kindar değildir.. Dindarların üstüne gidip onları inançlarından caydırmaya çalışan din düşmanı kindarlar hakkında da bilgi edinmeye davet ediyorum seni.. Yıllarca insanların korkutulduğu Hocalar ve hakkıyla ilim erbabı olmuş alimlerle tanış birde onlarla konuş.. Yusuf İslam'ın meşhur sözüdür: İlk önce Kur'anla tanıştım müslüman oldum eğer ilk önce müslümanlala tanışsaydım müslüman olmazdım diyor.. Şimdiki müslümanların azıcık kalmış imanları ile yaptıklarını bu dinin hakkını vererek yaşayanlarla karıştırma.. Yukarıdaki bazı yorumlarda o kadar çok eksik bilgi var ki aağzı olan konuşmuş..
    1. Kuran adamlarin anadilinde gelmistir. bugun araplara sorsan türkler yari müslümandir derler. cünkü onlarda bizdeki gibi ceviri sorunu yoktur. ayrica otelde calistigim süre icerisinde ve suan almanyadaki hangi arap a sorsam osmanliyi hicsevmezler özellikle sultan selimi ve hilafeti onlardan almasindan nefret ederler.

2. ben tanriya sizin dediginizle allaha inaniyorum devamli bilimsel seyleri takip eden birisi olarak ateistligi mantiksiz buldugum icin kurani okuyarak kendi cevabimi bulmak istedim malesef kuran benim aklimdaki ve bilimin gösterdigi tanridan cok uzak bir tanri sunuyor insanliga. evrim yok kutuplarda oruc yok. bütün bilimleri icerdigi iddaa edilirken kar bile gecmez kuranda. peki muhammed peygamber kötü bir insanmiydi hayir. 1400 yil öncesine göre büyük bir devrimci cok zeki fakat milyonlarca gezegenlik evreni yaratan tanriyi iyi kavrayamamis o döneme görede normal

Peygamber (SAV)'in Allah'ı tam manasıyla kavrayamadığını nereden çıkardın onu anlamadım?
    İkinci mevzu da Araplar Osmanlı'yı sevmezler sebep olarak da tıpkı bizim bugün Arapları sevmeyiş sebebimiz gibi.Öğretilmiş vazgeçilemez yalanlar.Bu yalanlardan dolayı Araplar sevmez.

Alıntı Haccac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle bir saçmalık yok dediğim gibi ahmet deadatların yok ömer çelakılların dini değil bu.. Peygamber efendimiz ve yüce ahlakını öğrenin siz.. İnsanların yaşantısı dinin doğru tarifi değildir.. Bütün bilim adamları dinsiz ve ateistti demek kadar saçma iddia görülmemiştir..
    bütün bilim adamlari demedim bu buluslari bulan bilim adamlarinin cogu dedim. karl marks, freud , einstein , webber , durkheim , galileo , darwin , gibi bilim adamlarinin cogu ya dinsiz yada deisttir.

1. Kuran adamlarin anadilinde gelmistir. bugun araplara sorsan türkler yari müslümandir derler. cünkü onlarda bizdeki gibi ceviri sorunu yoktur. ayrica otelde calistigim süre icerisinde ve suan almanyadaki hangi arap a sorsam osmanliyi hicsevmezler özellikle sultan selimi ve hilafeti onlardan almasindan nefret ederler.

2. ben tanriya sizin dediginizle allaha inaniyorum devamli bilimsel seyleri takip eden birisi olarak ateistligi mantiksiz buldugum icin kurani okuyarak kendi cevabimi bulmak istedim malesef kuran benim aklimdaki ve bilimin gösterdigi tanridan cok uzak bir tanri sunuyor insanliga. evrim yok kutuplarda oruc yok. bütün bilimleri icerdigi iddaa edilirken kar bile gecmez kuranda. peki muhammed peygamber kötü bir insanmiydi hayir. 1400 yil öncesine göre büyük bir devrimci cok zeki fakat milyonlarca gezegenlik evreni yaratan tanriyi iyi kavrayamamis o döneme görede normal
    kardeş bildiğin şeyler çok bilmediğinde var hachacında bildiği çok bilmediğide anlayış farkı var mesela araplara sorsan yarı müslüman derler dersin demişsin fakat kuranda araplarında anlamadığı anlamını çözemediği yerler var örneğin bunun manasını kimse bilmem ayet başlarında elif lam mim , elif lam ra, benzeri kısa ayet olur bunu dünyada kimse bilmez.bunları bence ilim ve bilim adamlarına bırakın derim

Hafiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı webadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tarihden bilgin yok. atatürk neden o zaman latinceyi seçti cavurun dilini seçti?
    oda bitmedi elin cavuru istanbula gelmiş burayı başkent yapmayın yoksa burası bizim olur diyen kimdi?
    sonra atatürkün kalkıp ankarayı başkent yapması nedendi?
    atatürk gidin siz ankaraya orayı başkent yapalım demiştir.
    bunun adınada istanbulun kurtuluşu adını vermişler afedersin ama ben bununla şimdi gururmu duyuyum?

ha benim burada söylemek istediğim gerçeklerdir sen gelmişsin dilden değilde alfabeden kastsediyorsun diyorsun.
    ha onu demişim ha dil demişim?

çok felsefe yapıyorsun bence biraz büyüklerine danış gel öyle konuş.
    Tarih bilgin yok diyeceğine gidip bu arada biraz araştırıp okusaydın. En azından bu boş laflar ile kendini küçük duruma düşürmezdin. Yukarıda nedenini yazdım ama okumak yerine aynı şeyi tekrar tekrar sorup duruyorsun. Ayrıca, anlaşılan sen "abi" lerine çok danışıyorsun ki banada aynısı öneriyorsun fakat çok şükür gerçekleri araştırıp, öğrenip, anlayacak kadar aklım var. Kimseden akıl hocalığı alacak değilim. Elin gavuru istanbula gelmişmiş, burayı yapmayın demişmiş. Bunları sana hangi aklı kıt anlatıyor bilmiyorum ama kaynağının üzerinde oturduğunu da ben sana söyleleyeyim. Tam tersi. Doğu ve batının oratsında Ankara stratejik ve askeri nedenler ile başkent oldu. Hatta ingiliz ve diğer işgalciler buna çok sinirlenip karşı çıkarak uzun süre konsolosluklarını ankarada açmadılar. O tarihteki Ankara bugünkü gibi değildi. Başkent olmasaydı bugün bu kadar gelişmesi de imkansız olurdu. O kırsal ankara bugün Türkiyenin en önemli şehirlerinden biri. Hem ne olduda ankara bu kadar battı? Milli mücadeleyi bağrına basmış ankara yerine hakkında idam fermanı çıkartılan, istila altındaki istanbul'a gelip meclisi istanbulda mı açacaklardı? Gerçeklerden bahsedebilmen için önce gerçekleri bilmen lazım.

Son yorumumu yaziyorum cünkü konu cigrindan cikiyor.

örnek olarak webadami verelim

arkadaşlar ben işitme engelliyim
    arkadas malesef isitme engelli bakin kuran bu insanlara nasil yaklasiyor

Nahl Suresi

NAHL 75. Allah, hiçbir şeye gücü yetmeyen, başkasının malı olmuş bir köle ile katımızdan kendisine verdiğimiz güzel rızıktan gizli ve açık olarak harcayan (hür) bir kimseyi misal verir. Bunlar hiç eşit olurlar mı? Doğrusu hamd Allah’a mahsustur. Fakat onların çoğu (bunu) bilmezler.

Diyanet Vakfı
    NAHL 76. Allah, şu iki kişiyi de misal verir: Onlardan biri dilsizdir, hiçbir şey beceremez ve efendisinin üstüne bir yüktür. Onu nereye gönderse bir hayır getiremez. Şimdi, bu adamla, doğru yolda yürüyerek adaleti emreden kimse eşit olur mu?

Alıntı Bombacı Mülayim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen süzme cahilsin.Osmanlı Şeriat devletiydi öylemi? ve bu şeriat devleti avrupadaki hristiyanları 400 yıl yönetti.Nasıl olabiliyor?2. Konu Yahu sen kim oluyorsun da seni tanıyacak.Siz alevilerin bir müslüman meshebi oldugu bilmeyecek kadar zıvanadan çıktınız.Begenmıyormusun kardeşim türkiyeyi git istediğin ülkede yaşa.Beşar esad alevi git ozaman suriyede yaşa.tüm ulaşım ücretinde benden.Sen dua et senin bu düşüncelerine ragmen bu ülkede keyif içinde yasıyorsun.yarın ben veya benım mantalitemde biri bu ülkeyi yönetirse sen senın gibi din temelli bölücüler sürgüne gider.
    avucunuzu yalarsınız hiç bi yere gitmiyoruz asıl siz bu ülke gideceksiniz caminizide alıp gideceksiniz

bütün bilim adamlari demedim bu buluslari bulan bilim adamlarinin cogu dedim. karl marks, freud , einstein , webber , durkheim , galileo , darwin , gibi bilim adamlarinin cogu ya dinsiz yada deisttir.
    einstein deisttir, weber ateist değildir protestandır.. darwin kendi bile bilmiyor ne olduğunu.. galileo'ya yapılanlar karşısında kiliseye aldığı tavır vardır.. Diğerleri zaten sosyolog ve filozoftur din anlayışı bekleyemezsin..

Alıntı erde89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avucunuzu yalarsınız hiç bi yere gitmiyoruz asıl siz bu ülke gideceksiniz caminizide alıp gideceksiniz
    Mod arkadaşlar bu arkadaş uçuyor ilgilenin lütfen..

Nahl Suresi 76.ayetin Taberi tefsiri.
    "Taberi bu âyet-i Kerimeyi şöyle izah ediyor: "Allah teala, putları, konuşamayan, herhangi bir şeye gücü yetmeyen, kendisine bakanlara muhtaç olan ve gönderildiği işten başarıyla dönmeyen bir kimseye benzetiyor. Böyle bir insandan herhangi bir hayır beklenemeyeceği gibi, kendisine bile herhangibir menfaat sağlayamayacak ve kendisinden herhangibir zararı da uzaklaştı ram ayacak bir puttan nasıl menfaat beklenebilir

Halbuki Allah, adaleti emreder ve dosdoğru yolu gösterir. Hiç putlarla Allah bir olur mu?"

Tabi sen sadece Kur'an okur da tefsir okumazsan tutar böyle Allah'ı suçlarsın.

Alıntı leroy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mantığa bak ya millet iyice saçmaladı ben kimsenin taraftarı değilim ama iyiden şaçmalayanlar var atatürk olmasada ülke kurulacakmış o zman bende sana deyimki fatih sultan mehmette olmasa istanbul fethedilecekti.atatürk kimse kim az saygılı olun sevmiyorsanız sevmeyim kimsede sevin demiyor.millet ülke kurucusuna değer verir bizde bu tam ters.bu kafayla giderseniz namaz kılana karışan çıkar ibadet edene laf eden çıkar,saçı uzatana laf atan çıkar,sevmeyi geçtim tam bir saygısızlık ortamı kimsenin kimseye sevgisi yok saygısıda yok.ben sünniyim.o aleviye sallıyor öteki kürde sallıyor bilmem ne yaw arkadaş sevmiyorsanızda kimse kimseye saygısızlık yapmasın.durmadan bi siyaset dönüyor.ayıptır ya.bu ülkeyi kurmak için kürdü alevisi,sünnisi beraber savaştı canlarını verdi.boş boş laf yapar burdakiler anca kim gidip aç susuz yağmurda çamurda kim savaşır kim gider boş çene...bu kafayla giderseniz emin olun bu türkiye bölünür.
    bravo kardeşim

REDFOKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

konu gene amacının dışında Dini tartışmalara dönmüş din tartışmak isteyenleri Din kültürü bölümüne alalım.

Konu amacının dışına çıktığı için kilit.
    Muvahhid ve erenberk bunu beğendiler.

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)