Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 7 ve 7

BIOS güncelledikten sonra ethernet kartı Sorunu (kod10 hatası)

Sürücüler ve Güncellemeler forumunda BIOS güncelledikten sonra ethernet kartı Sorunu (kod10 hatası) konusunu incelemektesiniz.

Laptopun modeli: Asus K52jr http://support.asus.com/Download.asp...=tr-tr&m=K52Jr Asusun bios güncelleme programı winflash ile biosu son sürüme güncelledikten sonra, ethernet kartı driveri çalışmaz oldu. yani internet kablosu taktığımda görmüyor. Aygıt yöneticisnde, JMicron PCI ...

Standart BIOS güncelledikten sonra ethernet kartı Sorunu (kod10 hatası)

Laptopun modeli: Asus K52jr http://support.asus.com/Download.asp...=tr-tr&m=K52Jr

Asusun bios güncelleme programı winflash ile biosu son sürüme güncelledikten sonra, ethernet kartı driveri çalışmaz oldu. yani internet kablosu taktığımda görmüyor.

Aygıt yöneticisnde, JMicron PCI Express Gigabit Ethernet adapter sürücüsünde ! işareti var. "Bu aygıt başlatılamıyor. (Kod 10)" hatası alıyorum. resimdeki gibi

Bios güncelleme yapmadan önce sorun yoktu. Şimdi bi ton driver yükledim, hep aynı kod 10 hatası veriyor. Servise götürmekten başka çarem var mı?
    Konu veyselcelik tarafından (23-01-2012 Saat 23:13 ) değiştirilmiştir.

Bütün driverler ile o şekilde sorun yasıyorsanız BIOS güncellemesi ile windows arasında bi problem oluşmuş olabilir.Windows unuzu yeniden kurabilirsiniz.veya sorunun BIOS güncellemesi ile alakalı olup olmadığınıda anlıyabilmek için bi önceki BIOS sürümünüze makineyi geri flashlayıp sorunun devam edip etmediğini tekrar gözden geçirin.

fiprovet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

veysel çelik olmuyosa hiç uğraşma at formatı aynı bilgisayarın bende c serisi var ben de çok hata aldım attım formatı sonra bende biosu güncelledim şimdi oturdu her şey yerine ekran kartını bile görmüyodu hadi onu geçtim kendi sistem dosyarını yüklerken bile bu program sadece sus notebook larda çalışır diye bi hata bile aldım yan ama sonra verdim formatı

format attım zaten yine aynı hatayı veriyor

--- Mesaj Güncellendi ---

Alıntı darknessfire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün driverler ile o şekilde sorun yasıyorsanız BIOS güncellemesi ile windows arasında bi problem oluşmuş olabilir.Windows unuzu yeniden kurabilirsiniz.veya sorunun BIOS güncellemesi ile alakalı olup olmadığınıda anlıyabilmek için bi önceki BIOS sürümünüze makineyi geri flashlayıp sorunun devam edip etmediğini tekrar gözden geçirin.
    önceki windows sürümümü hatırlamıyorum ama asusun sitesindeki bütün bios sürümlerini yükleyip denedim, olmadı

arkadaşlar bios güncellemesinden sonra biostan onbord ayarlarından ethernet ses kartı vga enable disable ayarlarına baktınızmı benim başıma geldi ethernet ve webcam kartı disable yazıyordu enable yapınca düzeldi ve driverları sorunsuz olarak kurdum.
    dizüstü bilgisayar için ilginç bi durum ama bios güncellemeden sonra onboar aygıtlar disable görünmesi.

o ayarlar biosta yok. güvenlik için unlock edebilme seçenekleri var sadece ordan kitlenebiliyo. ama hepsi açık zaten biosu default ayarlara aldım. bu asus notebooklarının biosunda hiç ayar yok

fiprovet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

slimdrivers adlı programı kur birde onla tarat arkadaşım bilgisayarını eksik olnaları sana gösterir o yanında dowland yazıyo sen sadece ona tıklarsın o zaten indirme ve kurma işlemini kendisi yapıyor bence bi dene dediğim programı

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)