Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 34
Like Tree1Beğeni

Formattan sonra yerel disk D yok..

Sürücüler ve Güncellemeler forumunda Formattan sonra yerel disk D yok.. konusunu incelemektesiniz.

bilgisayarıma xp pro sp2 format atarken D ve C disklerini birleştirdim bütün pc ye komple format atmak için..düzgün bi biçimde formatlandı ancak bilgisayarıma geldiğimde D diskimin olmadığını gördüm sadece C ...

tsmgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Unhappy Formattan sonra yerel disk D yok..

bilgisayarıma xp pro sp2 format atarken D ve C disklerini birleştirdim bütün pc ye komple format atmak için..düzgün bi biçimde formatlandı ancak bilgisayarıma geldiğimde D diskimin olmadığını gördüm sadece C diski var ve dvd sürücümün harfi D olmuş..ne kadar uğraştıysam geri getiremedim.. sorunu nasıl çözebilirimm...!!???

daha önce biçok konu açılmış ancak bu biraz farklı herkesin diskleri ayırırken gitmiş benimki birleştirirken..

Laputos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

format atarken diskleri ayırmamışsın yani ilk gelen mavi ekranda yapman gereken işlemdi örneğim 80 gb lik hd yi c 30 d 80 diye ayırabilirdin orda c ile d yi birleştirdiğin için sadece c ye ve bütün diske format atmış oldun orda yeni disk açman gerekirdi

keyloger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sen kendin yazmışsın zaten ikisini birleştirdim diye birleştiği için sadece c var laputosun dediği gibi ayırman lazım dyide görmek için..
    giskur11 bunu beğendi.

anladım şimdi farkettim bende D sürücüsünü birleştirdikten sonra yeniden getirmek mümkün değilmi bi çözüm yolu varmı yani??

yeniden format atcaktım bu sefer ayırarak ancak c yi bölmeme izin verilmiyor bu seferde

flood olmasın die sildim bikac gereksiz mesajı
    Konu emubaltaci tarafından (16-09-2009 Saat 20:50 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood

outcast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

windows xp de format atarken diski bölersen ikinci kısım formattan sonra görunmez windows biçimlendirmediği için. bunu manuel yapman gerekli. öncelikle bilgisayarım ikonuna sağ tıkla yönet de. oradan sol taraftan disk yönetimine gel. önce cd romunun uzerine gel sağ tıkla surucu harfini ve yolunu değiştir de. surucu harfini E yap(tek cd romunun olduğunu ve E harfinin kullanılmadığını duşunuyorum.) . daha sonra orada bölümlendirilmemiş alan olarak diskinin ikinci kısmını göreceksin uzerine sağ tıkla yeni bölüm oluştur de. sihirbazdan yeni mantıksal sürücü ve sonra genişletilmiş bölümü seç. shirbaz kapanınca tekrar sağ tıkla biçimlendir de yeni bölümün görunecektir

hasanztr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı tsmgg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeniden format atcaktım bu sefer ayırarak ancak c yi bölmeme izin verilmiyor bu seferde
    yeniden format atmana gerek yok partition magic
    Partition Magic 8.0 indir programını kur o zaman windows tan istediğin gibi bölersin.

keyloger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

öncelikle flood yapma! illaki biri yardım eder ama sıranı bekle!...

c'yi yeniden kurulumda bölmek istersen önce c'yi sil sonra istediğin boyutlarda bölümler oluştur...

bi daha flood yaparsan cevap yazmam, kolay gelsin..

tamam deniyom şimdi

yusufsan21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eğer format atmak istemiyorsan gparted adlı programla C'den istediğin kadar alan kesebilirsin.

Gparted cdden çalışıyor ve internette nasıl kullanıldığı hakkında resimli anlatımlar var.

Alıntı outcast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    windows xp de format atarken diski bölersen ikinci kısım formattan sonra görunmez windows biçimlendirmediği için. bunu manuel yapman gerekli. öncelikle bilgisayarım ikonuna sağ tıkla yönet de. oradan sol taraftan disk yönetimine gel. önce cd romunun uzerine gel sağ tıkla surucu harfini ve yolunu değiştir de. surucu harfini E yap(tek cd romunun olduğunu ve E harfinin kullanılmadığını duşunuyorum.) . daha sonra orada bölümlendirilmemiş alan olarak diskinin ikinci kısmını göreceksin uzerine sağ tıkla yeni bölüm oluştur de. sihirbazdan yeni mantıksal sürücü ve sonra genişletilmiş bölümü seç. shirbaz kapanınca tekrar sağ tıkla biçimlendir de yeni bölümün görunecektir

değiştir dediğimde 'windows sistemi biriminizin veya önyükleme biriminizin sürücü harfi değiştiremiyor' uyarısı cıkıyor

portation magici denedimde olmadı oda, gparted onuda deniyim teşekkürler arkadaşlar

değiştir dediğimde 'windows sistemi biriminizin veya önyükleme biriminizin sürücü harfi değiştiremiyor' uyarısı cıkıyor
    C yi seçmeyeceksin cd romunun yani D surucusunun harfini değiştireceksin. eğer ikinci diskinin isminin D olmaması senin için sorun değilse bırak öyle kalsın sadece diskin ikinci bölümü için yazdıklarımı yap.

tmm anladım saol deniyom.. bu arada floodun ne demek olduunu bilmiodum öğrendim özürr üst üste msj yazmak dmi

tmm anladım saol deniyom.. bu arada floodun ne demek olduunu bilmiodum öğrendim özürr üst üste msj yazmak dmi
    evet ust uste mesaj yazmak. eğer ek birşeyler yazmak istiyorsan mesajına cvp yazılmasını bekle yada mesajını duzenle. kolay gelsin. bu mesajı takibe aldım çözum yapamazsan cvp yaz

NikeSteeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eğer 2 HDD yi Birleştirip Formatladıysa "Acronis Disk Director Suite 10" Programı ile Kolayca D sürücü Ayırabilirsin

Yok Eğer Bilgisayarında C: Sürücü HDD Boyutuna Göre Düşük D: Sürücüsü Görüntülenmiyor ise Bilgisayar/Yönet/Disk Yönetimi Kısmından D: Sürücünü Bilgisayarıma Gösterebilirsin

honline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eğer hiçbir programla beceremedim diyorsan vista yüklü pc ye 2. hdd olarak tak ve Bilgisayarım sağ tık yönete bas orada disk yönetiminden kendi hhd nin harfinine sağ tıkla ve bu bölümü küçült de boyutu ayarla olsun bitsin ve işletim sisteminin kurulu olduğu harfi değiştiremezsin

bölümlendirilmemiş alan göremedim yeni bölüm olusturamıyorum cünkü sadece c sürücüsü war oda değişmiyor

bu arda harddiskim 40 gb c sürücümünde o kadar d nin kapasitesi c yemi gecmiş onu anlayamadım yoksa ayrı bi kapasitesimi oluyo d sürücüsünün??

bu arad program ismleri için teşekkürler arkadaslar düzeltemezsem bilgisarımdan denicem hepsini
    Konu tsmgg tarafından (16-09-2009 Saat 19:51 ) değiştirilmiştir.

sen diski böldüğne eminmisin. ayrıca teamviewer diye bir program var onu bilgisayarına yukle çalıştır programda yazan ID numaranı ve parolanı bana ozelden mesaj olarak gönder ben bakayım istersen.

en güzeli ve rahatı yeniden format atarsın formta tarken c yi silersin sonra bölüm oluştur der C için bir değer oluşturusun sonra Yine bölüm oluştur dersin ister geri kalan kısmın hepsini D yaparsın istersen belli bir bölüm ayırıp E yaparsın yani basit işler

format atarken c yide silersem hiçbi sürücü kalmaz die korkuom olabilirmi oyle bölüm olusturma secenegi gelirmi yani??? team wieweri biliom ama yok pc mde olmazsa indirebilirim

indir kur bana mesaj gönder bakayım ben

indiriyom

özelden nası gondercem bulamadım?
    Konu tsmgg tarafından (16-09-2009 Saat 20:08 ) değiştirilmiştir.

outcast yazan yere tıkla özel mesaj gönder de

C yi de sildiğin zaman Kuracağın işletim sistemi için mecburen bir alan oluşturman gerekecek işte o alanı oluştururken atıyorum 100 gb hard diskin var... C 40 gb olsun istiyorsun
    40 000 gibi bir değer gireceksin...

C oluşmuş olacak sonra
    Sonra C sürücüsü görüncek onun altında da bölümlenmemiş alan 58 000 gibi bir değer görünecek...

O bölümlenmemiş alanaın üzerine gelip seçili alanda bir bölüm oluştur seçeneğini uygulayacaksın orda da değer olarak geri kalan 58 000 küsürlü rakamı gireceksin...

Oluştur dediğin de olay tamam sonra
    tekrar c ye gelip seçili alanda Xp yi vesaireyi kurduktan sonra bilgisayar açılınca D ye sağ tıklayıp biçimlendir diyeceksin olay biter...

C yi silince sürücüsüz kalırsın ama orda bölümlenmemiş alan diye bir ibare çıkar ve Bölümlenmemiş alanda bir bölüm oluşturmak için der.. Yani yeniden bölüm oluşturmak sandığın kadar zor değil format atmayı becerebiliyorsan onu hayli hayli yaparsın sadece o yukardıa seni yönlendiren harfleri düzgün oku yeter

ilginiz için cok teşekkür ederim arkadaşlar sorun halloldu saolun

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)